04.09.2017

Rybacki teatr lalek

Szanowni Państwo,

Doczekaliśmy czasów, gdy powstaje pierwszy (o innym nie wiemy) pełnometrażowy spektakl teatru lalek dla dzieci o tematyce rybackiej. Co prawda głównym bohaterem jest smok, ale bez pomocy rybaka Jaśka nie przebrnąłby on żadnej bajowej przeszkody, a ponadto w newralgicznym momencie akcji pojawia się karp, którego wartość kulinarna przesądza o szczęśliwym zakończeniu niebezpiecznych przygód bohaterów spektaklu i książeczki zarazem, o tym samym tytule "O rybaku i smoku niemytym".
Książka i scenariusz autorstwa Pana Karpia gwarantują wiele rybackich wątków, a reżyseria Emilii Betlejewskiej i wykonanie jej toruńskiego teatru pn. "Zaczarowany Świat", wciągnie z pewnością młodych widzów w dramaturgię spektaklu "po uszy". W tej chwili trwają prace nad scenografią, oryginalną muzyką i lalkami (załączniki).
Premiera ma się odbyć już 15 września we Włocławku. Jeśli ktoś chciałby ze swoim dzieckiem lub wnukiem przybyć, załatwimy wejściówki.
Ale jest jeszcze inna możliwość, ze wszech miar polecana przez Pana Karpia. Można stworzyć rybacki impresariat i zorganizować z naszą pomocą spektakl/spektakle na swoim terenie dla dzieci z lokalnych społeczności. Optymalne byłoby zorganizowanie 2-3 przedstawień w sąsiadujących miejscowościach, wtedy koszty całej logistyki, byłyby znacznie mniejsze. Zachęcam do kontaktu rybaków i lokalne grupy rybackie.

W związku z tym, że aktorzy i sam "Zaczarowany Świat" mają różne inne obowiązki, uzgodniłem, że możliwe są następujące terminy, kiedy teatr mógłby dać dodatkowe przedstawienia w terenie:

 • 18. i 19. września
 • 2. i 3. października
 • 9. i 10. października
 • 16. i 17. października
 • 6. i 7. listopada

  Założenie jest póki co takie, że każdy wyjazd byłby dzień przed graniem do pierwszej miejscowości i nocleg, a od rana spektakle, przejazd na nocleg np. do następnej miejscowości i granie, a potem powrót do Torunia.
  Koszt to czyli honorarium za każdy spektakl, a ponadto należy pokryć w skrócie mówiąc koszty delegacji (dojazd, noclegi i wyżywienie)

  Wszyscy, którzy po przeczytaniu tej oryginalnej oferty, zechcą aktywnie włączyć się w akcję rozpowszechniania spektaklu "O rybaku i smoku niemytym", proszeni są o osobisty kontakt. Wówczas zarezerwujemy terminy i dogramy szczegóły.