18.07.2022

"Pan Karp na fali" w Sędziszowie, Pustelni i Dworze Mościbrody

Tegoroczna akcja promocyjna Towarzystwa Promocji Ryb pod hasłem "Pan Karp na fali" rozpoczęła się od udziału w 14. Festiwalu Ludowym imienia Stefana Ostrowskiego i Jana Jawora w Sędziszowie. W imprezie uczestniczyło 18 kapel ludowych i 14 kół gospodyń wiejskich, a w trakcie wielogodzinnej imprezy, przez przepiękny kompleks rekreacyjny przewinęły się tysiące widzów ze Świętokrzyskiego i nie tylko. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla rodzin z dziećmi, było miasteczko Pana Karpia, gdzie mozna było posmakować smażonego karpia, wziąć udział w konkursach, a także pobawić się w naszym basenie z wodnymi atrakcjami. Warto odnotować, że kolejka do naszych stoisk stopniała dopiero, gdy skończyły nam sie karpie. Gospodarzem imprezy był Burmistrz Wacław Szarek, któremu dziękujemy za zaproszenie. Ponadto mieliśmy okazję porozmawiać "przy karpiu" z posłem Czesławem Siekierskim i europosłem Adamem Jarubasem m.in. o problemach z kryzysem kormoranowym. Naszą akcję od strony organizacyjnej i zaopatrzeniowej, aktywnie wsparł członek Pana Karpia - Sławomir Grzych.

W kolejny weekend akcja Pana Karpia przeniosła się w okolice Zajazdu Rybackiego w Pustelnii, gdzie odbywał się pilnik rodzinny zorganizowany przez Anne i Sebastiana Pyciów. Jedną z atrakcji, oprócz pysznych faworków z karpia z sezamem, była promocja książki dla dzieci i rodziców pt. "Z patelnią dookoła świata". Wystarczyło odpowiedzieć na proste pytania o karpiu i rodziny odchodziły z cenną książkową nagrodą.

Podczas "Weekendu z Panem Karpiem na fali" 3.07.br. w pięknym Dworze Mościbrody k. Siedlec, nie brakowało chętnych do uczestnictwa w zorganizowanych konkursach z nagrodami. Dzieci bardzo ucieszyło przedstawienie teatralne pt. "O rybaku i złotym karpiu", wystawiane przez nasze stowarzyszenie. Mali i duzi smakosze mogli też posmakować paprykarza z karpia, karpia wedzonego i pasztetu z karpia przygotowanego przez Gospodarstwo Rybackie Mościbrody. Dziękujemy Panstwu Małgorzacie i Krzysztofowi Borkowskim za świetną organizację całej imprezy i zaproszenie Pana Karpia do Moscibrodów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wygranym i dziękujemy bardzo licznym gościom, których mogliśmy witać przy stoisku Pana Karpia w czerwcowy i lipcowy weekend. Kontakt z nimi był dla całej załogi Pana Karpia wspieranej przez ekipę firmy Euroexpert wielkim przeżyciem i inspiracją dla dalszych działań promocyjnych