Generatory tlenu

Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Pią Sty 03, 2014 8:47 pm

Witam ,
firma nasza zajmuje się dystrybucją generatorów tlenu duńskiej firmy OXYMAT .
W ofercie posiadamy generatory o wydajności od 10 do 800 litrów na minutę tlenu o czystości 93 % .
Wszystkich zainteresowanych nowoczesną technologią pozwalającą obniżyć koszta produkcji prosimy o kontakt mailowy.
Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania oraz dobrać odpowiednie urządzenie do Państwa potrzeb.

Pozdrawiamy

generatorytlenu@gmail.com
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Śro Sty 22, 2014 9:42 pm

Ostatnie nasze instalacje

1. Zestaw dwóch generatorów o łącznej wydajnośći 170 l/min tlenu o czystości 93%
Image

Oraz największy zestaw zainstalowany w Polskiej hodowli pstrąga 2 x 300 l/ min tlenu

Image


Zainteresowanych proszę o kontakt

generatorytlenu@gmail.com

bądz o tel na nr

0 600 026 292
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm

Re: Generatory tlenu

Postprzez Mariusz » Czw Sty 23, 2014 10:30 pm

Czy to obniży koszty? Kiedyś liczyłem ile kosztuje litr tlenu wprowadzony do wody z wytwornicy i ze zwykłej pompy przeponowej. Jak by tu powiedzieć... nie ma porównania.
Mariusz
 
Posty: 389
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Nie Lut 02, 2014 9:14 pm

Witam Panie Mariuszu , wszystko zależy w jakiej cenie możemy zakupić prąd. Jedna z naszych największych instalacji 2 x 300 l /min pracuje na obiekcie który kupuje prąd za 21,5 grosza(razem z przesyłem). Na jeden kilogram tlenu potrzeba około 0.87 kwh . Czyli 0.87 x 21,5 gr = 18,7 gr za jeden kilogram . Uzyskujemy tlen o czystości od 93 do 95 %. Dlatego też dodajmy do tej kwoty brakujące 6 % . Otrzymujemy 19,8 gr za 1 kg tlenu o czystości 100 % Oczywiście to tylko koszt energii. Do tego należy doliczyć koszt serwisu i amortyzacji . Kiedyś liczyłem to dokładnie i na przykładzie wcześniej podanej instalacji należy doliczyć około 9 groszy do każdego kg o2. Razem daje nam to około 29 groszy za jeden kilogram tlenu. Oczywiście minusem jest konieczność zakupu urządzeń oraz większe ryzyko awarii.

Porównajmy to teraz do tlenu ciekłego .
Można go kupić w ilościach hurtowych po 43 - 44 grosze za 1 kg.
Należy doliczyć do tego:
1. Dzierżawa zbiornika około 250 -300 euro miesięcznie.
2. Opłata transportowa przy każdorazowym tankowaniu - około 200 zł
3. Opłata ADR przy każdym tankowaniu - około 200 zł .

W zależności od pojemności zbiornika i zużyciu tlenu rzeczywiste koszta 1 kg będą wynosić od około 50 groszy do nawet 1 zł za 1 kg. (Znam takie dwa gospodarstwa pstrągowe na Pomorzu).

Oczywiście instalacja taka jest bezobsługowa ale również zdarzały się przypadki rozszczelnienia 2 letniego zbiornika.

Dochodzi jeszcze jedna kwestia nie na każdą hodowlę dojedzie cysterna z ciekłym tlenem .

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, należy dokładnie przeanalizować co w danym miejscu będzie lepszym źródłem tlenu. Dużym ułatwieniem były dofinansowania z UE na zakup tych urządzeń.

W obliczeniach wszędzie zastosowałem ceny netto.

Jeśli instalacja będzie odpowiednio zaprojektowana i zastosujemy odpowiednie filtry oraz układy zabezpieczeń urządzenia te będą trwałe a prace związane z obsługą będą naprawdę niewielkie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania bądź nie do końca rozumie Nasze wyliczenia proszę o kontakt generatorytlenu@gmail.com o 600 026 292

Nie napisałem o jeszcze jednej korzyści , z sprężarek śrubowych można odzyskiwać ciepło , które możemy wykorzystać do ogrzewania dowolnych pomieszczeń .
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Wto Mar 04, 2014 10:23 pm

Kolejna udana instalacja za nami , kto będzie następny ???

Zapraszam
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Pon Maj 26, 2014 6:09 pm

Zapraszam :)
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu_ » Pon Wrz 22, 2014 11:34 pm

Zapraszam na nową stronę internetową , ofertę poszerzyliśmy o dyfuzory ceramiczne Angel Aqua

http://generatorytlenu.com.pl/
generatorytlenu_
 

Re: Generatory tlenu

Postprzez No Thanks. » Wto Wrz 23, 2014 7:47 pm

Z całym szacunkiem dla waszej firmy, dam wam dobra rade. Jak chcecie zachować dobra opinie to czym prędzej zrezygnujcie z tych dyfuzorów Made in Korea. W firmie gdzie pracuje zmieniano je non stop, wcześniej najpierw próbując je naprawić. A popsuć możne się tam wiele:od pęknięć kamienia na skutek zmiany ciśnienia, poprzez pęknięcia na metalowym wlocie (tam gdzie znajduje się gwint) aż po przecieki z boku, na styku kamienia i obudowy. Żadne klejenia i naprawy nie pomagały.I jeszcze ta gumka- koreczek nie wiadomo po co...
Na Aquaculture UK miałem okazje rozmawiać z ludźmi z PENTAIR- (Aquatic Eco Sytems i Point Four) którzy opracowali to rozwiązanie i sprzedają te dyfuzory ale o niebo lepiej wykonane.Sami stwierdzili ze Koreańczycy skopiowali nawet kolor. Szczerze polecam ich dyfuzory, te niebieskiej albo w szarej obudowie,jakość wykonania jest nieporównywalna lepsza i brak przykrych niespodzianek w razie potrzeby. Pozdrawim.
No Thanks.
 

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Wto Wrz 23, 2014 9:41 pm

Witam , dziękuję za odpowiedź. Nie do końca jestem pewien czy rozmawiamy o tym samym produkcie.

Angel Aqua posiada w sprzedaży dwie wersje dyfuzorów. Jedne z nich posiadają obudowę wykonaną z kompozyty PE a drugie z stopu aluminium.

Z tymi pierwszymi faktycznie było sporo problemów. Zdarzały się częste pęknięcia kamienia i pęknięcia na styku kamienia z obudową. Zrezygnowaliśmy z nich i wprowadziliśmy droższą wersję w wykonaniu metalowym.

W przeciągu 2 lat sprzedaliśmy ich ponad 200 szt, do dziś praktycznie wszystkie są w pełni sprawne i dzielnie wprowadzają tlen do wody.

Problemem są obiekty w których woda którą natleniamy posiada dużą zawartość żelaza. Żelazo w wodzie głębinowej jest 2 wartościowe , po dodani tlenu przechodzi w 3 wartościowe. Efektem tego są rdzawe naloty na kamieniach. Im więcej żelaza tym więcej nalotu który skraca okres użytkowania dyfuzorów.

Nie znam produktu przytaczanego przez Pana dlatego nie mogę nic powiedzieć na temat okresu przez który będą one efektywnie wprowadzać tlen.
Mam porównanie do produktów Kanadyjskich które przy podobej jakośći kosztują 2 razy więcej niż produkt proponowany przez nas.

Ta śmieszna gumka ma bardzo duże znaczenie. Utrzymuje ona ciśnienie w dyfuzorze po odcięciu dopływu tlenu do dyfuzora. Dzięki temu nie dochodzi do wnikania do środka kamienia wody/żelaziny i innych zabrudzeń. Być może ich brak w dyfuzorach użytkowanych przez Pana powodował ww problemy.

Pozdrawiam
Bartosz Adamczyk
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Pią Gru 12, 2014 11:00 pm

:-)
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm

Re: Generatory tlenu

Postprzez JR » Pią Gru 12, 2014 11:58 pm

Witam serdecznie.
Znam kilku hodowców którzy wierzyli w generatory i niestety zawiedli się. Zdecydowanie kilku tonowa butla w zależności od potrzeb produkcji jest bardziej opłacalna. W dodatku hodowca posiadający na obiekcie butle może spać spokojnie, czego nie mogą powiedzieć ci którzy mają wytwornice.
pozdrawiam i zachęcam do przemyślenia decyzji
JR
 

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Czw Lut 12, 2015 10:07 pm

Następny generator uruchomiony :-)

Image
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm

Re: Generatory tlenu

Postprzez generatorytlenu » Sob Mar 28, 2015 5:34 pm

Up
generatorytlenu
 
Posty: 17
Rejestracja: Pią Sty 03, 2014 8:46 pm


Wróć do Sprzedam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości