""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez fryzjerka » Śro Wrz 18, 2013 1:09 pm

Sprzedawcy po 8,5 to błędni, albo obłędni rycerze. To nie są na pewno hodowcy karpi, tylko fryzjerzy dołkowicze. 3,5 tony po 8,50, to dla fryzjera - frajera pewnie wielka kasa, ale dla średnio-hektarowych stawów ? Lubliniak ma rację. Przejecie rekompensaty, kobitki przestaną tapirować włosy i co nasz fryzjer zrobi ?
fryzjerka
 

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez Gość » Śro Wrz 18, 2013 1:44 pm

fryzjerka napisał(a):Sprzedawcy po 8,5 to błędni, albo obłędni rycerze. To nie są na pewno hodowcy karpi, tylko fryzjerzy dołkowicze. 3,5 tony po 8,50, to dla fryzjera - frajera pewnie wielka kasa, ale dla średnio-hektarowych stawów ? Lubliniak ma rację. Przejecie rekompensaty, kobitki przestaną tapirować włosy i co nasz fryzjer zrobi ?

prawo rynku
nikt nikomu nie zabroni sprzedawac po takich cenach
zawsze beda niezadowoleni
bo niby psuja rynek
ale tak to juz jest i musisz to zrozumieć
zawsze znajdzie się ktos kto ma lepsza cene
a to ze ty chcesz drozej sprzedawać to twoja sprawa
znajdx takiego klienta który da ci wyższą cene i po problemie
Gość
 

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez Gość » Śro Wrz 18, 2013 1:56 pm

fryzjerka napisał(a):Sprzedawcy po 8,5 to błędni, albo obłędni rycerze. To nie są na pewno hodowcy karpi, tylko fryzjerzy dołkowicze. 3,5 tony po 8,50, to dla fryzjera - frajera pewnie wielka kasa, ale dla średnio-hektarowych stawów ? Lubliniak ma rację. Przejecie rekompensaty, kobitki przestaną tapirować włosy i co nasz fryzjer zrobi ?


Ja sobie wypraszam te inwektywy ! Jak sprzedam swoje kilkadziesiąt ton karpi w cenie 8.50/kg to zarobie na czysto coś ok 100 tyś zł. Jak będę za drogi to zostanie mi z 15-20 ton, które będę musiał na wiosnę zutylizować i wyjdę na zero. Wiem, że nasi koledzy "rybacy" już są po wstępnych rozmowach w gospodarstwach litewskich i węgierskich. Wysoka cena naszych produktów w tym roku i zostajemy z niesprzedanym karpiem.
Gość
 

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez kolega » Śro Wrz 18, 2013 4:14 pm

Co to znaczy NASI KOLEDZY RYBACY? A jak zutylizujesz 20 ton na wiosnę i wyjdziesz na zero, to jesteś geniusz i nie wiem co jeszcze szukasz między karpiarzami. A te gadki o rozmowach twoich kolegów z Litwinami i Węgrami to sobie wsadź.... między bajki! Żenada i krótkowzroczność.
kolega
 

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez Gość » Śro Wrz 18, 2013 8:19 pm

kolega napisał(a):Co to znaczy NASI KOLEDZY RYBACY? A jak zutylizujesz 20 ton na wiosnę i wyjdziesz na zero, to jesteś geniusz i nie wiem co jeszcze szukasz między karpiarzami. A te gadki o rozmowach twoich kolegów z Litwinami i Węgrami to sobie wsadź.... między bajki! Żenada i krótkowzroczność.

To znaczy dokładnie to co napisałem. Życzysz sobie z imienia i nazwiska ?
Oczywiście ściągają karpia bez rozmów. W styczniu wysyłają im faktury z ceną :) Tak rozmawiają karp grobla na Węgrzech 1.70 euro.
Nie zostanę z 20 tonami. Sprzedam wszystko po 8,50-8.75 zł/kg
Gość
 

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez kolega » Czw Wrz 19, 2013 6:14 am

Życzę Ci, żebyś nie został z 20 tonami na wiosnę, ale również życzę Ci, żebyś nie został- przy tak niskiej cenie -z długami za dwa trzy lata.
kolega
 

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez Gość » Czw Wrz 19, 2013 11:31 am

kolega napisał(a):Życzę Ci, żebyś nie został z 20 tonami na wiosnę, ale również życzę Ci, żebyś nie został- przy tak niskiej cenie -z długami za dwa trzy lata.


Doczytaj to co napisałem. Przy sprzedaży 8.50 zł/kg po odliczeniu wszystkich kosztów produkcji, wraz z amortyzacją i moją pracą zarobię bardzo godziwie. Mi się opłaca sprzedać za tyle. Jak Ty produkujesz drogo, to i sprzedawaj drogo. Tylko uważaj na Twoich kolegów z importowanym karpiem !
Gość
 

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez kolega » Czw Wrz 19, 2013 9:23 pm

Szanowny chłopie! Podnieś wreszcie oczy wyżej swoich kolan i popatrz w przyszłość. Co widzisz? Ciemność widzisz. Chyba, że nic nie widzisz. Przyszłość karpia jest mocno zagrożona między innymi właśnie przez takie dołowanie ceny wynikające nie z Twojej nieznajomości praw rynku, ale z poważniejszej gry. Zapisz sobie te słowa i przeczytaj za pięć lat, kiedy wielu dobrych rybaków pożegna się z branżą.
Dziękuję za wymianę poglądów. Wynoszę się z tego działu, bo pewnie zajmuję miejsce chcącym sprzedawać po 8,50. Niech żyje bal!
kolega
 

Re: ""KARP"" hodowlany 1,2kg-2,5kg 8,5zł/kg

Postprzez Gość » Czw Wrz 19, 2013 11:16 pm

kolega napisał(a):Szanowny chłopie! Podnieś wreszcie oczy wyżej swoich kolan i popatrz w przyszłość. Co widzisz? Ciemność widzisz. Chyba, że nic nie widzisz. Przyszłość karpia jest mocno zagrożona między innymi właśnie przez takie dołowanie ceny wynikające nie z Twojej nieznajomości praw rynku, ale z poważniejszej gry. Zapisz sobie te słowa i przeczytaj za pięć lat, kiedy wielu dobrych rybaków pożegna się z branżą.
Dziękuję za wymianę poglądów. Wynoszę się z tego działu, bo pewnie zajmuję miejsce chcącym sprzedawać po 8,50. Niech żyje bal!


Walka się zaczęła. Pazerni hodowcy, nie patrzący perspektywicznie, zamiast myśleć jak zwiększyć swój dochód poprzez obniżanie kosztów produkcji, zmniejszeniu śmiertelności oraz zwiększeniu popytu, postanowili krótkowzrocznie zwiększyć swój dochód poprzez zdobywanie rynków zbytu , wypchnięcie z nich swoich kolegów rybaków i handel nie tylko swoim wyhodowanym karpiem ale też kupionym z importu. Doprowadziło to w tamtym roku do spadku cen, mimo bardzo wysokich kosztów produkcji (cena paszy) o ok.10 %. W tym roku zapowiada się dalszy spadek. KTO NAJSŁABSZY ODPADA !
Gość
 

Poprzednia

Wróć do Sprzedam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 25 gości

cron