Strona 1 z 1

Generatory tlenu

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 8:47 pm
przez generatorytlenu
Witam ,
firma nasza zajmuje się dystrybucją generatorów tlenu duńskiej firmy OXYMAT .
W ofercie posiadamy generatory o wydajności od 10 do 800 litrów na minutę tlenu o czystości 93 % .
Wszystkich zainteresowanych nowoczesną technologią pozwalającą obniżyć koszta produkcji prosimy o kontakt mailowy.
Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania oraz dobrać odpowiednie urządzenie do Państwa potrzeb.

Pozdrawiamy

generatorytlenu@gmail.com

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 9:42 pm
przez generatorytlenu
Ostatnie nasze instalacje

1. Zestaw dwóch generatorów o łącznej wydajnośći 170 l/min tlenu o czystości 93%
Image

Oraz największy zestaw zainstalowany w Polskiej hodowli pstrąga 2 x 300 l/ min tlenu

Image


Zainteresowanych proszę o kontakt

generatorytlenu@gmail.com

bądz o tel na nr

0 600 026 292

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 10:30 pm
przez Mariusz
Czy to obniży koszty? Kiedyś liczyłem ile kosztuje litr tlenu wprowadzony do wody z wytwornicy i ze zwykłej pompy przeponowej. Jak by tu powiedzieć... nie ma porównania.

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 9:14 pm
przez generatorytlenu
Witam Panie Mariuszu , wszystko zależy w jakiej cenie możemy zakupić prąd. Jedna z naszych największych instalacji 2 x 300 l /min pracuje na obiekcie który kupuje prąd za 21,5 grosza(razem z przesyłem). Na jeden kilogram tlenu potrzeba około 0.87 kwh . Czyli 0.87 x 21,5 gr = 18,7 gr za jeden kilogram . Uzyskujemy tlen o czystości od 93 do 95 %. Dlatego też dodajmy do tej kwoty brakujące 6 % . Otrzymujemy 19,8 gr za 1 kg tlenu o czystości 100 % Oczywiście to tylko koszt energii. Do tego należy doliczyć koszt serwisu i amortyzacji . Kiedyś liczyłem to dokładnie i na przykładzie wcześniej podanej instalacji należy doliczyć około 9 groszy do każdego kg o2. Razem daje nam to około 29 groszy za jeden kilogram tlenu. Oczywiście minusem jest konieczność zakupu urządzeń oraz większe ryzyko awarii.

Porównajmy to teraz do tlenu ciekłego .
Można go kupić w ilościach hurtowych po 43 - 44 grosze za 1 kg.
Należy doliczyć do tego:
1. Dzierżawa zbiornika około 250 -300 euro miesięcznie.
2. Opłata transportowa przy każdorazowym tankowaniu - około 200 zł
3. Opłata ADR przy każdym tankowaniu - około 200 zł .

W zależności od pojemności zbiornika i zużyciu tlenu rzeczywiste koszta 1 kg będą wynosić od około 50 groszy do nawet 1 zł za 1 kg. (Znam takie dwa gospodarstwa pstrągowe na Pomorzu).

Oczywiście instalacja taka jest bezobsługowa ale również zdarzały się przypadki rozszczelnienia 2 letniego zbiornika.

Dochodzi jeszcze jedna kwestia nie na każdą hodowlę dojedzie cysterna z ciekłym tlenem .

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, należy dokładnie przeanalizować co w danym miejscu będzie lepszym źródłem tlenu. Dużym ułatwieniem były dofinansowania z UE na zakup tych urządzeń.

W obliczeniach wszędzie zastosowałem ceny netto.

Jeśli instalacja będzie odpowiednio zaprojektowana i zastosujemy odpowiednie filtry oraz układy zabezpieczeń urządzenia te będą trwałe a prace związane z obsługą będą naprawdę niewielkie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania bądź nie do końca rozumie Nasze wyliczenia proszę o kontakt generatorytlenu@gmail.com o 600 026 292

Nie napisałem o jeszcze jednej korzyści , z sprężarek śrubowych można odzyskiwać ciepło , które możemy wykorzystać do ogrzewania dowolnych pomieszczeń .

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Wto Mar 04, 2014 10:23 pm
przez generatorytlenu
Kolejna udana instalacja za nami , kto będzie następny ???

Zapraszam

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 6:09 pm
przez generatorytlenu
Zapraszam :)

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 11:34 pm
przez generatorytlenu_
Zapraszam na nową stronę internetową , ofertę poszerzyliśmy o dyfuzory ceramiczne Angel Aqua

http://generatorytlenu.com.pl/

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 7:47 pm
przez No Thanks.
Z całym szacunkiem dla waszej firmy, dam wam dobra rade. Jak chcecie zachować dobra opinie to czym prędzej zrezygnujcie z tych dyfuzorów Made in Korea. W firmie gdzie pracuje zmieniano je non stop, wcześniej najpierw próbując je naprawić. A popsuć możne się tam wiele:od pęknięć kamienia na skutek zmiany ciśnienia, poprzez pęknięcia na metalowym wlocie (tam gdzie znajduje się gwint) aż po przecieki z boku, na styku kamienia i obudowy. Żadne klejenia i naprawy nie pomagały.I jeszcze ta gumka- koreczek nie wiadomo po co...
Na Aquaculture UK miałem okazje rozmawiać z ludźmi z PENTAIR- (Aquatic Eco Sytems i Point Four) którzy opracowali to rozwiązanie i sprzedają te dyfuzory ale o niebo lepiej wykonane.Sami stwierdzili ze Koreańczycy skopiowali nawet kolor. Szczerze polecam ich dyfuzory, te niebieskiej albo w szarej obudowie,jakość wykonania jest nieporównywalna lepsza i brak przykrych niespodzianek w razie potrzeby. Pozdrawim.

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 9:41 pm
przez generatorytlenu
Witam , dziękuję za odpowiedź. Nie do końca jestem pewien czy rozmawiamy o tym samym produkcie.

Angel Aqua posiada w sprzedaży dwie wersje dyfuzorów. Jedne z nich posiadają obudowę wykonaną z kompozyty PE a drugie z stopu aluminium.

Z tymi pierwszymi faktycznie było sporo problemów. Zdarzały się częste pęknięcia kamienia i pęknięcia na styku kamienia z obudową. Zrezygnowaliśmy z nich i wprowadziliśmy droższą wersję w wykonaniu metalowym.

W przeciągu 2 lat sprzedaliśmy ich ponad 200 szt, do dziś praktycznie wszystkie są w pełni sprawne i dzielnie wprowadzają tlen do wody.

Problemem są obiekty w których woda którą natleniamy posiada dużą zawartość żelaza. Żelazo w wodzie głębinowej jest 2 wartościowe , po dodani tlenu przechodzi w 3 wartościowe. Efektem tego są rdzawe naloty na kamieniach. Im więcej żelaza tym więcej nalotu który skraca okres użytkowania dyfuzorów.

Nie znam produktu przytaczanego przez Pana dlatego nie mogę nic powiedzieć na temat okresu przez który będą one efektywnie wprowadzać tlen.
Mam porównanie do produktów Kanadyjskich które przy podobej jakośći kosztują 2 razy więcej niż produkt proponowany przez nas.

Ta śmieszna gumka ma bardzo duże znaczenie. Utrzymuje ona ciśnienie w dyfuzorze po odcięciu dopływu tlenu do dyfuzora. Dzięki temu nie dochodzi do wnikania do środka kamienia wody/żelaziny i innych zabrudzeń. Być może ich brak w dyfuzorach użytkowanych przez Pana powodował ww problemy.

Pozdrawiam
Bartosz Adamczyk

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 11:00 pm
przez generatorytlenu
:-)

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 11:58 pm
przez JR
Witam serdecznie.
Znam kilku hodowców którzy wierzyli w generatory i niestety zawiedli się. Zdecydowanie kilku tonowa butla w zależności od potrzeb produkcji jest bardziej opłacalna. W dodatku hodowca posiadający na obiekcie butle może spać spokojnie, czego nie mogą powiedzieć ci którzy mają wytwornice.
pozdrawiam i zachęcam do przemyślenia decyzji

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 10:07 pm
przez generatorytlenu
Następny generator uruchomiony :-)

Image

Re: Generatory tlenu

PostWysłany: Sob Mar 28, 2015 5:34 pm
przez generatorytlenu
Up