Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Majami - Mateusz » Śro Sty 16, 2019 7:33 am

Składając sprawozdanie z realizacji operacji w ramach działania 2.5 Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe w pkt 3 jesteśmy zobowiązani podać opis działań informacyjnych i promocyjnych podjętych przez beneficjenta w okresie objętym sprawozdaniem.

Zgodnie z księgą wizualizacji dla programu Rybactwo i Morze jest to tablica informacyjna o minimalnych wymiarach A3:

W pkt 3 wpisujemy:
"Zamieszczono tablicę informacyjną o wymiarze A3 zawierającą logotypy Rybactwo i Morze, logo MGMiŻŚ, flagę Unii wraz napisem Unia Europejska Europejski Fundusz Rybacki oraz nazwę beneficjenta, tytuł operacji oraz cel operacji"


Tablice wykonujemy na podstawie di_bonda (aluminium, pcv, aluminium) - cena tablicy o rozmiarach A3 - 70 zł netto + koszty wysyłki (14 zł netto)
Tablica nie zawiera żadnych otworów, ze względu na duże rozbieżności co do miejsca wykonania dziur przez zamawiających (otwory należy wykonać samodzielnie wiertarką lub przymocować tablicę taśmą dwustronną)
Istnieje możliwość zamówienia innych rozmiarów tablicy

Jeżeli jesteś zainteresowany tablicą informacyjną, proszę o przesłanie na e-mail biuro@majami.org informacji niezbędnych do zamieszczenia na tablicy informacyjnej zawartych we wniosku o dofinansowanie:

1. Nazwa beneficjenta wraz z adresem
2. Tytuł operacji
3. Cel operacji

dane do faktury oraz adres do wysyłki.

Agencja Reklamy Majami - Mateusz
Majami - Mateusz
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Gość » Śro Sty 16, 2019 12:39 pm

Jesteś kolego pewny, że każdy beneficjent realizujący umowę z działania 2.5 jest zobowiązany mieć taką tablicę. Z jakich paragrafów umowy na dofinansowanie ten obowiązek wynika. Czytam posiadaną umowę oraz tekst z księgi wizualizacji i nijak nie mogę znaleźć tego obowiązku. Znalazłem tylko to: "w miejscu realizacji operacji umieścić w widocznym miejscu tablicę informacyjną,
w przypadku operacji, która będzie polegała na:
a) działaniach w zakresie infrastruktury i/lub
b) pracach budowlanych
Działania w zakresie 2.5 nie są działaniami w infrastrukturę oraz nie wymagają prac budowlanych. Proszę o wyjaśnienie.
Gość
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Majami - Mateusz » Śro Sty 16, 2019 7:36 pm

Zasady promocji i oznakowania projektów - https://mgm.gov.pl/pl/rybolowstwo/po-ryby-morze-2014-2020/informacja-i-promocja-po-ryby-2014-2020/
Jeżeli korzystasz z unijnego wsparcia masz nie tylko prawo, ale i obowiązek, aby o tym informować. Skąd taki obowiązek? Wszyscy obywatele Unii Europejskiej mają prawo do wiedzy, w jaki sposób są wykorzystywane jej zasoby finansowe. Dlatego UE wymaga informowania opinii publicznej, uczestników i odbiorców projektów, o tym, że dane przedsięwzięcie było możliwe między innymi dzięki unijnej pomocy finansowej.

W umowie par 5 - Beneficjent zobowiązuje się do spełnienia wymagań określonych w programie, rozporządzeniu 508/2014...............

1. Ogólne zasady oznaczania działań informacyjno-promocyjnych - Księga Wizualizacji Znaku
W okresie realizacji operacji/projektu beneficjent informuje opinię publiczną o pomocy otrzymanej z EFMR za pomocą informacji zamieszczonej np. na stronie internetowej beneficjenta czy poprzez tablice informacyjne. Wszystkich beneficjentów obowiązuje poinformowanie opinii publicznej o celu operacji/projektu i wsparciu z EFMR poprzez odpowiednie oznaczenie. Zatem podstawowe obowiązki beneficjenta polegają na stosowaniu odpowiednich oznaczeń. W ten sposób przekazywana jest przez beneficjenta informacja o otrzymanej pomocy z Unii Europejskiej, w tym z EFMR i PO RYBY 2014-2020.


W poprzednim okresie programowania na obiektach zostały zamontowane ścieżki edukacyjne z tablicami wraz z niezbędnymi logotypami i informacjami i to wystarczało w trakcie kontroli jako wypełnienie wymogu informowania opinii publicznej o otrzymanej pomocy. W tym okresie programowania ścieżek nie mamy a obowiązek informacji pozostał.
Majami - Mateusz
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Gość » Śro Sty 16, 2019 7:58 pm

W poprzednim rozdaniu obowiązek taki dotyczył wyłącznie od określonej kwoty rekompensaty. Nie pamiętam ale była to wysoka kwota i tylko nieliczni mieli obowiązek posiadać takie tablice. Na ścieżkach edukacyjnych taki obowiązek nie istniał (pływasz opie) Nie posiadam strony internetowej, nie posiadam na moim obiekcie zabudowań. Mogę taką tablicę wywiesić na środku stawu na kiju oznaczającym karmisko. Wkleję jeszcze raz abyś skumał: "w miejscu realizacji operacji umieścić w widocznym miejscu tablicę informacyjną,
w przypadku operacji, która będzie polegała na:
a) działaniach w zakresie infrastruktury i/lub
b) pracach budowlanych
Działania w zakresie 2.5 nie są działaniami w infrastrukturę oraz nie wymagają prac budowlanych. Proszę o wyjaśnienie.
Dlaczego chcesz naciągać ludzi?
Gość
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Majami - Mateusz » Śro Sty 16, 2019 8:16 pm

Nie mam zamiaru na siłę cię uszczęśliwiać i przekonywać do zamieszczenia tablicy. Odpisałem ci w prost co jest wymagane po podpisaniu umowy wymienione m.in. w księdze wizualizacji znaku:
W okresie realizacji operacji/projektu beneficjent informuje opinię publiczną o pomocy otrzymanej z EFMR za pomocą informacji zamieszczonej np. na stronie internetowej beneficjenta czy poprzez tablice informacyjne.

Jeżeli uważasz, że tablicy nie będziesz u siebie zamieszczał i że jest to niekonieczne rozwiązanie, to może podpowiedz innym rybakom (w tym i mi) w jaki sposób wywiążesz się z obowiązku informowania opinii publicznej o korzystaniu ze środków unijnych, co wpiszesz w pkt 3 sprawozdania, oraz co podasz do protokołu przy kontroli ARiMR w pozycji opis działań informacyjnych i promocyjnych podjętych przez beneficjenta?

Mateusz - Majami
Majami - Mateusz
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Gość » Śro Sty 16, 2019 11:37 pm

Gdzie jest napisane o obowiązku w 2.5? Gdybyś miał taki obowiązek, to byłoby to w umowie. Księga Wizualizacji Znaku dotyczy całej PO Ryby 2014-2020. Mogą tam być takie działania związane z infrastrukturą lub budową i tam umieszczasz taką tablicę. W umowach podpisywanych z beneficjentem, kiedy są w nich określone działania promocyjne i jakie, to jest odnośnik do Księgi, W niej dokładnie jest opisany sposób, wymiary, miejsce itp.
Nie siej fermentu.
Gość
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Gość » Śro Sty 16, 2019 11:40 pm

W poprzednim rozdaniu nie miałem żadnej tablicy informacyjnej i przeszedłem 3 kontrole na miejscu. Nie ma w umowie, nie ma potrzeby.
Gość
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Mateusz - Majami » Czw Sty 17, 2019 7:59 am

Nie siej fermentu, nie naciągaj ludzi -tak mi odpisujecie, a ja wam ciągle staram się w sposób wydaje mi się logiczny przedstawić fakty, które wprost są zapisane w obowiązujących nas dokumentów.

1. Gdzie jest napisane o obowiązku w 2.5? Gdybyś miał taki obowiązek, to byłoby to w umowie - JUŻ ODPOWIADAM - wcześniej też już na to pytanie odpowiedziałem
W umowie dot 2.5 w par 5 - beneficjent zobowiązuje się do spełnienia wymagań określonych w programie, rozporządzeniu nr 508/2014, rozporządzeniu nr 1303/2013, rozporządzeniu nr 1380/2013, ustawie o EFMR i rozporządzeniu w sprawie Priorytetu 2

I tak zgodnie z rozporządzeniem nr 1303/2013 - Załącznik XII, pkt. 2.2 Obowiązki beneficjentów ppkt 2.
W okresie realizacji operacji beneficjent informuje opinię publiczną o pomocy otrzymanej z funduszy polityki spójności przez:
a) zamieszczenie na stronie internetowej beneficjenta, jeżeli taka strona istnieje, krótkiego opisu operacji, proporcjonalnego do poziomu pomocy, obejmującego jego cele i wyniki, oraz podkreślającego wsparcie finansowe ze strony Unii;
b) umieszczenie, w przypadku operacji nieobjętych pkt 4 i 5, przynajmniej jednego plakatu z informacjami na temat projektu (minimalny rozmiar: A3), w tym informacjami dotyczącymi wsparcia finansowego z Unii, w miejscu łatwo widocznym dla ogółu społeczeństwa, takim jak wejście do budynku.

dla rozjaśnienia jeszcze bardziej sprawy pkt 4 i 5 rozporządzenia dotyczy prac infrastrukturalnych lub prac budowlanych i do nich jest szerszy opis co do rodzaju tablicy i terminów ich zamieszczenia, tablicy tymczasowej i tablicy stałej

Tak więc zgodnie z wymogami rozporządzenia 1303/2013 - każdy jest zobowiązany do zamieszczenia plakatu o minimalnym rozmiarze A3

Mateusz - Majami
Mateusz - Majami
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Gość » Czw Sty 17, 2019 10:12 am

Nie mam strony internetowej i nie mam budynku. Co w takim przypadku?
Gość
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Mateusz - Majami » Czw Sty 17, 2019 10:26 am

Nie masz strony internetowej więc nie obowiązuje cię ppkt a)
ppkt b) ma to być miejsce łatwo widoczne, a wejście do budynku w rozporządzeniu jest jako przykładowe, równie dobrze może to być brama wjazdowa, ogrodzenie, wolno stojąca tablica informacyjna.

Mateusz - Majami
Mateusz - Majami
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Gość » Czw Sty 17, 2019 10:50 am

Źle interpretujesz przepisy. W umowie masz zawarte zobowiązania, które musisz spełnić. Są też podane akty prawne do których te zobowiązania się odnoszą i skąd wynikają. W umowie nie masz zobowiązania promocji.
Gość
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Mateusz - Majami » Czw Sty 17, 2019 11:39 am

W par 5 umowy mamy wprost napisane Beneficjent zobowiązuje się do spełnienia wymagań określonych w .......... rozporządzeniu nr 1303/2013...... w tym do:
- i tu wypisane zobowiązania "podstawowe" (osiągnięcie i zachowanie celu itd)

ale zapis "w tym do" nie ogranicza naszych obowiązków tylko i wyłącznie do tych kilku wymienionych punktów ale również do pozostałej treści rozporządzeń.
Równie dobrze mogliby zastąpić "w tym do" słowem "w tym także", "w szczególności"

Jeżeli korzystasz z unijnego wsparcia masz nie tylko prawo, ale i obowiązek, aby o tym informować. Zapis o metodach informowania przedstawiłem z rozp. 1303/2013 i nie należy mylić obowiązku informowania z zobowiązaniem promocji, która dotyczy projektów promocyjnych.

Mateusz - Majami
Mateusz - Majami
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Gość » Czw Sty 17, 2019 4:58 pm

Co ja będę z tobą dyskutował. Zadzwoń do ARMiR i powiedzą ci to samo ci mi powiedzieli. DO DZIAŁANIA 2.5 NIE SĄ POTRZEBNE ŻADNE TABLICE INFORMACYJNE A W SPRAWOZDANIU ROCZNYM W PKT 3 WPISUJEMY "NIE DOTYCZY" EOT
Gość
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez Mateusz - Majami » Czw Sty 17, 2019 7:07 pm

Przedstawiłem ci dokumenty z których wynika, że beneficjent ma obowiązek informowania o "korzystaniu z unijnego wsparcia" wykorzystując plakat o wymiarach minimum A3.
Przedstaw mi dokument, który zwalnia nas z tego obowiązku w przypadku działania 2.5, wtedy zakończysz dyskusję tak, jak należy i będziesz mógł napisać pozostałym rybakom, że obowiązek informowania w przypadku 2.5 nas nie dotyczy.
Podejdź do tego na chłodno - bez emocji - chyba zależy nam na tym samym, aby prawidłowo i bez późniejszych problemów przejść przez realizację działania 2.5

Mateusz - Majami
Mateusz - Majami
 

Re: Tablica informacyjna - wodnośrodowiskowe

Postprzez starywyga » Pią Sty 18, 2019 3:22 pm

Na chłodno obserwując postępującą biurokratyzację, kontrole i system propagandy stwierdzam, że to wcale nie urzędnicy wymyślają setki powinności, obowiązków i formalności przygniatających nas. To sprytni przedsiębiorcy i organizacje branżowe opiniują, wyszukują i rozbudowują ten system przy aplauzie urzędniczej gawiedzi. Mahatma Gandhi postulował bierny opór wobec zła. Niestety zawsze znajdą się ober kapo którzy za miskę zupy z obierków wspomagają system opresji.
Pozdrawiam Mateuszu.
starywyga
 

Następna

Wróć do Sprzedam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 58 gości