bobry *******

Moderator: ekspert_PK

bobry *******

Postprzez czestochowa » Czw Kwi 29, 2010 7:51 pm

witam

bobry przekopały na odcinku 1 km jak tego się pozbyć ?
czestochowa
 

Re: bobry *******

Postprzez krajan » Pią Kwi 30, 2010 11:50 am

Pisz do wojewody pismo o odszkodowanie i naprawiaj szkodę !
krajan
 

Re: bobry *******

Postprzez czestochowa » Pią Kwi 30, 2010 3:17 pm

Pisałem odpowiedż ze szkoda nie jest na moiej działce i ja nie poniosłem żadnej straty .

Szkoda jest na rzece doprowadzającej wode na stawy rozkopały groble i woda ucieka rowem opaskowym
Na stawy woda nie dociera .
Gdyby to było kilka dziur to jest ok ale straty są na 10 do 20 tys zł ,mało tego teraz się naprawi czasowo i znów rozkopią ?
czestochowa
 

Re: bobry *******

Postprzez krajan » Pią Kwi 30, 2010 10:42 pm

Poczekaj do września i wystap o pozwolenie na odstrzał.
krajan
 

Re: bobry *******

Postprzez GOBIO » Sob Mar 19, 2011 6:34 pm

Mam pytanie czy można legalnie rozbierać żeremia bobra i wybudowane przez niego tamy na doprowadzalnikach do stawów,uznanych za obwody hodowlane.
GOBIO
 
Posty: 105
Rejestracja: Pon Lip 05, 2010 4:19 pm
Miejscowość: Polska

Re: bobry *******

Postprzez Arturek » Pon Mar 21, 2011 10:23 am

nic z bobrami nie można
trzeba walczyć pocichu pomalutku ale skutecznie

strzelać , łapać we wnyki i szczęki, rozwalać tamy - najlepjej koparką zrobić porządek na danym odcinku grobli 20 metrów przed i 20 metrów za tamą to wtedy nowej nie robią.... przyjajmniej przez rok

żeremia jak niema możliwości dojścia i rozwalenia ciągnikiem lub koparką to polewamy mieszanką benzyny z ropą i podpalamy jak bedze sucho to moze się spali i bóbr nie wróci

ogólnie ciężka sparawa ale się da

w zanalezione dziury w groblach wsypujemy karbid lub proszek co z niego zostaje zwierzęta nie lubią tego smrodu działa równiez na krety i nornice w ogrodzie
a jeszcze jedno w dziury w groblach wsypujemy gruz lub śmieci przez zasypaniem
Arturek
 

Re: bobry *******

Postprzez smakosz » Pią Mar 25, 2011 9:55 pm

a po za tym z bobra bardzo dobra kiełbasa... ja tez mam problem z bobrami... wszystkie wyłapalem i nie mam z czego robic kielbasy...
smakosz
 

Re: bobry *******

Postprzez Rybok » Pon Mar 28, 2011 7:16 pm

Popieram kolegów,ale na jesień Bóbr jest zbyt tłusty . Najsmaczniejszy jest zimą. Zjedzmy też Wydry ,tylko jak je złapać!!!!!!!!!!!!!
Rybok
 

Re: bobry *******

Postprzez bober » Czw Mar 31, 2011 7:46 pm

Co mam robic ? Co noc zatykam kraty ,a jakies chamy je czyszcza i woda opada .
bober
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron