Remont grobli stawowej

Moderator: ekspert_PK

Remont grobli stawowej

Postprzez Tex » Wto Paź 09, 2018 12:35 pm

Witam,

Czy moglby mi ktos z Was, Koledzy odpowiedziec, czy na remont grobli stawowej jest potrzebne pozwolenie budowlane? Staw wykopalem w 2012 roku z dotacjami z urzedu wojewodzkiego, wszystkie papiery mialem zalatwieone, pozwolenia, odbiory. Troche skisili mi groble, bo byla zbudowana na starej grobli zrobionej czesciowo z torfu. Wszystko przez to, ze bardzo sie spieszylem z odbiorem.

Teraz chcialbym ten problem naprawic - zbudowac ok 20m grobli z gliny, wybrac caly torf z pod spodu.
Czy wiecie moze czy na remont grobli jest potrzebne pozwolenie? Mi sie wydaje ze chyba nie, bo jak widze rybacy w okolicy Sierakowa maja sami swoje koparki i robia to sami prawie co roku.

Dziekuje za odpowiedz
Tex

Re: Remont grobli stawowej

Postprzez Gość q » Wto Paź 09, 2018 5:10 pm

Jesli nie wywieziesz urobku poza stawy to OK jesli tak to już kopalnia torfu
Gość q

Postprzez Gość » Wto Paź 09, 2018 10:01 pm

Tex napisał(a):Witam,

Czy moglby mi ktos z Was, Koledzy odpowiedziec, czy na remont grobli stawowej jest potrzebne pozwolenie budowlane? Staw wykopalem w 2012 roku z dotacjami z urzedu wojewodzkiego, wszystkie papiery mialem zalatwieone, pozwolenia, odbiory. Troche skisili mi groble, bo byla zbudowana na starej grobli zrobionej czesciowo z torfu. Wszystko przez to, ze bardzo sie spieszylem z odbiorem.

Teraz chcialbym ten problem naprawic - zbudowac ok 20m grobli z gliny, wybrac caly torf z pod spodu.
Czy wiecie moze czy na remont grobli jest potrzebne pozwolenie? Mi sie wydaje ze chyba nie, bo jak widze rybacy w okolicy Sierakowa maja sami swoje koparki i robia to sami prawie co roku.

Dziekuje za odpowiedz

po co ci pozwolenie na coś co już jest i zostało odebrane przecież remont nie jest budową .
Gość

Postprzez RybyNowyStaw » Śro Paź 10, 2018 5:38 am

Jaki remont, co za remont, na remont, odbudowę, przebudowę biurwy z każdego starostwa zażądają projektu. Ty wykonujesz prace konserwacyjne. Nie możesz niczego dołożyć, np. dodatkowego mnicha, betonowej samołówki. Jeżeli jednak chciałbyś cos dołożyć, to trzeba spróbować "na zgłoszenie" wyłącznie dokładany obiekt.
Pozdrawiam
RybyNowyStaw

Postprzez Tex » Pią Paź 12, 2018 1:23 pm

RybyNowyStaw napisał(a):Jaki remont, co za remont, na remont, odbudowę, przebudowę biurwy z każdego starostwa zażądają projektu. Ty wykonujesz prace konserwacyjne. Nie możesz niczego dołożyć, np. dodatkowego mnicha, betonowej samołówki. Jeżeli jednak chciałbyś cos dołożyć, to trzeba spróbować "na zgłoszenie" wyłącznie dokładany obiekt.
Pozdrawiam

No tak, ale chcialem starac sie o dotacje na mala retencje, jako renowacje zbiornika.
Nic nie bedzie dodawane, tylko te torfowa groble chce zastapic gliniana.

Pozdrawiam serdecznie
Tex

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości