Cena handlówki 2019

Moderator: ekspert_PK

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez GRL » Pią Lis 15, 2019 8:42 pm

Co niektórzy nieźle dupka zatrzesli. 7zl/kg. Grubo poleciane. Chyba w przyszlym roku trochę gospodarstw zniknie...
GRL
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Jazgar » Sob Lis 16, 2019 12:38 pm

Ja sprzedaję cały czas po 14 zł i wszyscy są z tej ceny zadowoleni. Z pośrednikami nie handluję Tak sprzedaję całą swoją rybę, ok 6 ton
Jazgar
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Handlarz_max » Sob Lis 16, 2019 4:18 pm

Jazgar napisał(a):Ja sprzedaję cały czas po 14 zł i wszyscy są z tej ceny zadowoleni. Z pośrednikami nie handluję Tak sprzedaję całą swoją rybę, ok 6 ton


6 ton? Hahaha! Ja z takimi nawet nie handluje... Szkoda mi czasu...
Handlarz_max
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Sob Lis 16, 2019 10:07 pm

Tobie szkoda czasu, a on na lokalnym rynku sprzeda 6 ton po 14 zeta, a tobie dalej będzie szkoda czasu, a mi szkoda ciebie.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Nie Lis 17, 2019 8:49 am

Gość napisał(a):Tobie szkoda czasu, a on na lokalnym rynku sprzeda 6 ton po 14 zeta, a tobie dalej będzie szkoda czasu, a mi szkoda ciebie.


Kupi za 9 sprzeda za 14 6 ton i w kilka dni zarobi 30 tyś. Po co hodować? Kilka dni pracy i 355 dni urlopu.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Nie Lis 17, 2019 3:35 pm

Kupi za 9 sprzeda za 14 6 ton i w kilka dni zarobi 30 tyś. Po co hodować? Kilka dni pracy i 355 dni urlopu.

Ale walisz partyzantkę. A gdzie podatek od zakupu i handlu, a gdzie koszty, pracownicy, dzierżawa placu, transport,pozwolenia, opłaty itd...
Kupi za 9 sprzeda po 14 ( 6 ton), zarobi na czysto i czysto 10 tysiaków jak mu wszystko dobrze pójdzie. I niech sobie zarobi.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Handlarz_max » Nie Lis 17, 2019 4:17 pm

Gość napisał(a):Tobie szkoda czasu, a on na lokalnym rynku sprzeda 6 ton po 14 zeta, a tobie dalej będzie szkoda czasu, a mi szkoda ciebie.


A mi szkoda takich przegrywow jak ty. To co on sprzeda na lokalnym rynku bez kanałów dystrybucji stojąc cały grudzień przy trasie krajowej to jest godne politowania. Jak powiedziałem to jest amatorka a nie profesjonalna hodowla i handel. Do tego 6 ton... porównał bym to z grzybiarzami przy drodze. Mniej więcej ten sam poziom biznesowy.
Handlarz_max
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Nie Lis 17, 2019 7:05 pm

Ale wy jesteście ograniczeni. Kupi i sprzeda bez żadnych podatków z własnego hektarowego grajdołka z przepływową woda jako ten, który je wyhodował. Wystarczy, że ma rachunek zakupu wystawiony na początku września. Zgodnie z prawem po 3 miesiącach, to już są jego wyhodowane rybki. Nie wiecie jak czeski karp zmienia obywatelstwo na polskie?
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Nie Lis 17, 2019 9:00 pm

To przysłowiowe 6 ton przy drodze lub na placu, to sposób sprzedaży ponad połowy żywego karpia w Polsce. W dobrej cenie. Dla Handlarza_max , profesjonalny handel to pewnie hipermarkety które wykończyły drobnych handlarzy.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Czw Lis 21, 2019 8:30 pm

Tesco znika z Polski bo przestało sprzedawać żywe karpie. Bujda. Nie sądzę.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Rybak z kujaw » Pią Lis 22, 2019 9:25 pm

Nie ukrywajmy że duże gospodarstwa żyją tylko i wyłącznie z małych handlarzy,którzy płacą wyższą cenę niż markety.
No ale przecież tu się patrzy na ilość,a nie na pieniądze w portfelu sprzedawcy..
Ogarnijcie się wielcy hodowcy bo za jakiś czas będziecie takie ilości sprzedawać w detalu! hahaha
Rybak z kujaw
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez zainteresowany » Nie Lis 24, 2019 5:44 pm

Handlarz_max to pusty łeb który udaje wielką rybę, anonimowy kurdupel.
zainteresowany
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Handlarz_max » Pon Lis 25, 2019 6:56 am

zainteresowany napisał(a):Handlarz_max to pusty łeb który udaje wielką rybę, anonimowy kurdupel.


:)
Handlarz_max
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Pon Lis 25, 2019 7:29 pm

Gość napisał(a):Tesco znika z Polski bo przestało sprzedawać żywe karpie. Bujda. Nie sądzę.


Podobno teraz Makro dostało wartość dodaną za wyłączność na dostawy karpia, tak jak kiedyś Tesco. Czy to jest zwiastun, że ta sieć za kilka lat zniknie z rynku lub zamieni swoje hale na dyskonty? :)
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Ursa » Pon Lis 25, 2019 11:16 pm

Import zza granicy 5,5 zł /kg o czym my tu rozmawiamy.
Ursa
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości