Aż tak drogo ???

Moderator: ekspert_PK

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Sob Lis 27, 2021 6:41 pm

klen 1981@o2.pl napisał(a):To już prawie po handlu hurtowym. 14,5zł kg handlówki. To ciekawy jestem w jakiej cenie będziemy handlowali kroczek. Pozdrawiam rybaków.


W takiej w jakiej opłacalnie wyszedł. Ten rok jest fatalny dla handlówki. Dla kroczka taki sobie.
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Ryba123 » Nie Lis 28, 2021 8:27 pm

Gość napisał(a):
klen 1981@o2.pl napisał(a):To już prawie po handlu hurtowym. 14,5zł kg handlówki. To ciekawy jestem w jakiej cenie będziemy handlowali kroczek. Pozdrawiam rybaków.


W takiej w jakiej opłacalnie wyszedł. Ten rok jest fatalny dla handlówki. Dla kroczka taki sobie.[/quote

Raczej bym powiedział że w takiej jakiej ludzie mogą zapłacić a z kroczkiem to jest tragicznie a nie tak sobie. nie dość że nie było narybku na wiosne i dużo nie zarybiło to jeszcze każdy wypchał handlowke w tym roku i teraz chce zaklepać
Ryba123
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Zwykły Wsiok » Śro Gru 22, 2021 12:40 pm

Zwykły Wsiok napisał(a):Wracając do tematu to przepowiadam, że w tym roku w detalu będzie w większości miejsc pomiędzy 16 a 20 zł/kg. W bardzo nielicznych, najtańszych miejscach będzie 15,a w najdroższych niewiele ponad 20zł.
Psychologiczna granica 20zł/kg nie będzie masowo przełamana w tym roku. W następnym na pewno.

No i tak trochę zostałem delikatnie pojechany za tą prognozę więc spieszę z danymi z terenu. W "Polsce B" przedwigilijne ceny detaliczne u hodowców w tym roku bardzo wyrównane 17zł/kg - 18zł/kg Nieliczni 19zł/kg.
W tym roku z tego co widzę karp faktycznie "rozwarstwiony" - albo sztuki 1-1,2kg albo powyżej 2,5kg. Chyba najbardziej pożądana waga pojechała do "Polski A" żeby sprzedać się przed marketem za 40zł :P
Wszystkim walczącym ze sprzedażą ryb na mrozie życzę żelaznego zdrowia i oczywiście radosnych i spokojnych świąt!
Zwykły Wsiok
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez 1111 » Wto Sty 04, 2022 11:04 am

Co było przyczyną braku importu karpia?
Przecież zawsze czeski węgierski czy litewski u nas gościł.
1111
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Wto Sty 04, 2022 12:41 pm

1111 napisał(a):Co było przyczyną braku importu karpia?
Przecież zawsze czeski węgierski czy litewski u nas gościł.


Brak materiału obsadowego, kiepskiej jakości materiał oraz przyczyny klimatyczne, podobnie jak u nas.
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Wto Sty 04, 2022 12:45 pm

1111 napisał(a):Co było przyczyną braku importu karpia?
Przecież zawsze czeski węgierski czy litewski u nas gościł.


Jesteś pewien czy litewski, czy może ten co szedł z Białorusi na Litwę i do Polski? Wiesz jaka była sytuacja na granicach UE i Białorusi? Węgierskiego, kiepskiej jakości płata (podejrzewam, że rozmrażanego) było trochę w dyskontach (netto)
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Radek 40 » Wto Sty 04, 2022 1:23 pm

Gość napisał(a):
1111 napisał(a):Co było przyczyną braku importu karpia?
Przecież zawsze czeski węgierski czy litewski u nas gościł.


Jesteś pewien czy litewski, czy może ten co szedł z Białorusi na Litwę i do Polski? Wiesz jaka była sytuacja na granicach UE i Białorusi? Węgierskiego, kiepskiej jakości płata (podejrzewam, że rozmrażanego) było trochę w dyskontach (netto)

Z co wiem mają tam karpia od groma sytuacja się ustabilizuje, to zaleją rynek. Nie raz już Tak było.
Radek 40
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Wto Sty 04, 2022 7:54 pm

Radek 40 napisał(a):
Gość napisał(a):
1111 napisał(a):Co było przyczyną braku importu karpia?
Przecież zawsze czeski węgierski czy litewski u nas gościł.


Jesteś pewien czy litewski, czy może ten co szedł z Białorusi na Litwę i do Polski? Wiesz jaka była sytuacja na granicach UE i Białorusi? Węgierskiego, kiepskiej jakości płata (podejrzewam, że rozmrażanego) było trochę w dyskontach (netto)

Z co wiem mają tam karpia od groma sytuacja się ustabilizuje, to zaleją rynek. Nie raz już Tak było.


Przeczytaj sobie informacje o wielkości produkcji w danych krajach i nie pisz głupot
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Mario 6 » Wto Sty 04, 2022 9:02 pm

Z tego co mi wiadomo karpia zaczeli chodowac nasi sąsiedzi to może być ciekawy temat. Ciekawego jaki będą mieli eksport w 2022r.
Mario 6
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości