Karp handlowy

Moderator: ekspert_PK

Karp handlowy

Postprzez GR Orońsko » Pon Wrz 19, 2022 9:58 am

Witam wszystkich ! Jaka w tym roku przewidujecie cenę handlówki w hurcie i detalu ?😃
GR Orońsko
 
Posty: 121
Rejestracja: Pon Wrz 24, 2018 5:41 pm

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Pon Wrz 19, 2022 11:56 am

GR Orońsko napisał(a):Witam wszystkich ! Jaka w tym roku przewidujecie cenę handlówki w hurcie i detalu ?😃


Handlarze przewidują poniżej 18. Hodowcy powyżej 18. Detal jak da. Pierwsze odłowy pokazują, że karpia jest mało.
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez maniek bala » Pon Wrz 19, 2022 9:06 pm

20 pln hurt przy takich nakładach na produkcję to jest cena minimalna w hurcie
maniek bala
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Realista » Pon Wrz 19, 2022 9:14 pm

Tak sobie z tymi cenami podokładajcie do pieca to klienci filet mrożony kupią (gatunek nie wazny dzis.nie każdy rozumie że filet to nie ryba... ) . Rok jest specyficzny ale nie katastrofalny . Zdrowy rozsądek trzeba zachować po każdej stronie !
Realista
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Wto Wrz 20, 2022 9:28 am

Realista napisał(a):Tak sobie z tymi cenami podokładajcie do pieca to klienci filet mrożony kupią (gatunek nie wazny dzis.nie każdy rozumie że filet to nie ryba... ) . Rok jest specyficzny ale nie katastrofalny . Zdrowy rozsądek trzeba zachować po każdej stronie !


Ile kosztują filety innych ryb? Na przykład łososia. Rok jest zły. W kilku dużych gospodarstwach tradycyjnie, jak co roku się sypnęło. Do tego grona dołączą w tym roku inne duże.
20 złotych, to umiarkowana cena. Za kroczka w tym roku płaciłem 70% drożej jak w ubiegłym, za paszę 80% więcej, do tego podwyżki dla pensji dla pracowników, przez znaczną część sezonu paliwo po 8, wody brak, stąd przerwy w karmieniu, przyrosty słabe, perspektywy na spadek inflacji mierne.
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Czw Wrz 22, 2022 12:02 pm

Tu jest cena fileta z łososia. 133 zł/kg. Czy ktoś jeszcze twierdzi, ze 20 zł za kilo żywego karpia to dużo?
https://www.irybka.pl/product-pol-10560 ... -9-kg.html
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Sob Wrz 24, 2022 5:57 pm

W detalu karp w grudniu powinien kosztować 23-27 zł
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez lubliniak » Nie Wrz 25, 2022 9:23 am

dzisiaj sprzedają na stawach handlówkę karpia w detalu po 23 zł. W grudniu będę sprzedawał po 26 zł.
lubliniak
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Nie Wrz 25, 2022 9:30 am

lubliniak napisał(a):dzisiaj sprzedają na stawach handlówkę karpia w detalu po 23 zł. W grudniu będę sprzedawał po 26 zł.


Ja bym założył, że hurt netto powinien wynosić 18-20 pln, a detal 23-28 pln. Tego moje gospodarstwo będzie się trzymało.
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Nie Wrz 25, 2022 3:28 pm

w 2021 roku sprzedawałem w hurcie po 13 zł. teraz dodam 45% i wychodzi 19 zł.
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Nie Wrz 25, 2022 9:49 pm

jak "wielcy" negocjatorzy nie popsują ceny karp w hurcie będzie po 20 zeta.
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Pon Wrz 26, 2022 10:25 am

Gość napisał(a):w 2021 roku sprzedawałem w hurcie po 13 zł. teraz dodam 45% i wychodzi 19 zł.


To i tak w tamtym roku sprzedawałeś dość tanio. Po 14 zł można było bez najmniejszego problemu sprzedać. Nie mówię tu o ostatnim tygodniu gdzie ceny poszybowały. Cena 19 zł netto w hurcie wydaje się rozsądna. Na OLX już wyskoczyli z ceną 18 zł ale myślę, że się zreflektują jak zobaczą jakie ilości odławiają duże gospodarstwa.
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez krakowianka » Pon Wrz 26, 2022 5:34 pm

Już rybohandlowszczyki krzyczą że poniżej 20 zł nie sprzedadzą, ale po cichu puszczają dużo taniej.
krakowianka
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Czw Wrz 29, 2022 8:29 pm

25-30 zł detal. Taką cenę zaakceptuje klient w grudniu.
Gość
 

Re: Karp handlowy

Postprzez Gość » Pią Wrz 30, 2022 9:43 am

Bierzcie pod uwagę, że za 2 miesiące sprzedacie, a koszty będziecie ponosić po 6 miesiącach (kroczek, pasza) Inflacja na dzień dzisiejszy to 17.2% te pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży grudniowej, w czerwcu będą warte mniej o ok 10%
Gość
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości