Tak nas chroni,że zabiera

Moderator: ekspert_PK

Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Tinc. » Nie Cze 20, 2010 12:45 am

ZPR tak mocno nas chroni, że-dla naszego dobra- zabrał nam po 360 zł/ha. Może ZPR niech politykę uprawia na swój koszt.
Dziwię się MRiRW, że bierze pod uwagę tak nieodpowiedzialne stanowisko niewielkiej części środowiska rybaków.
Tinc.
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Gość » Nie Cze 20, 2010 10:49 am

weź Ty się w głowę puknij kolego. Czy mamy się zgadzać na wszystko co nam rząd zaproponuje. Dostalibyśmy po 360 zł tzn. może byśmy dostali bo rząd i tak ciągle zmienia swoje stanowisko więc najpewniej by nas wykiwali. Moim zdaniem stanowisko ZPR było słuszne. Przecież nie będziemy zadawalać się jakimiś ochłapami. Czemu jedni maja dostać więcej a inni duż, dużo mniej???
Gość
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Tedi » Nie Cze 20, 2010 4:54 pm

I po co nam była ta iluzja , łatwo dajemy sie UE wodzic za nos. Dają nam marchewkę,o która się bijemy i przy której się kłócimy, a zatracamy instynkt samozachowawczy. Tracimy z oczu co dla karpiarzy powinno być wazne - czyli rozwój, a nie konserwowanie rezerwatu za marne grosze UE. Pieniadze jeszcze się nie zaczęły, kiedys się skończa, a my zostaniemy rezerwatem przyrody, bvez produkcji i rynków zbytu.
Tedi
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez baba » Nie Cze 20, 2010 6:37 pm

Trzeba było brać co dają i walczyć o resztę. Zasada- wszystko albo nic, często ma finał - nic. Z mojej obserwacji wnioskuję, że ta kasa się znajdzie, ale powoli.Czytam,że było już ok. 20% ( 360 zł/ha), a jest na dzisiaj znowu zero.Bawcie sie dalej w politykę. Ja nie daję wam upoważnienia do decydowania w moim imieniu. ARiMR zorganizowała w Radomiu jakieś szkolenie dla rybaków, bez udziału organizacji rybackich. Może też ma dość waszych podrygiwań z papierową szabelką. Tu naprawdę chodzi o nasze pieniądze, a nie o wasze ambicyjki.
baba
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Gość » Nie Cze 20, 2010 6:54 pm

To nie prawda, że pieniądze były. To była tylko propozycja. To była wirtualna kasa i nic więcej. Co rusz słyszymy że są pieniądze i za każdym razem nic z tego nie wynika.
Gość
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Tedi » Nie Cze 20, 2010 8:53 pm

Generalnie zgadzam sie z Babą - nalezy elastycznie negocjować i mieć efekty po kolei, a nie wariant zero albo jeden. Życie nie jest czarno-białe.
Tedi
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez pustelnik » Wto Cze 22, 2010 5:20 am

Gościu, operujesz pojęciami życzeniowymi. Wszyscy byśmy chcieli dostać rekompensaty wodno-środowiskowe. Tym bardziej oceniajmy mozliwości rzeczowo i bez nadmiernych emocji, a tym bardziej nadmiernych ambicji. Wyjdź i stań obok kolejki która licytuje się o niesprawdzone nowinki. Tam, w tej kolejce, usłyszysz wszystko co chcesz usłyszeć,może sam podbijesz bębenek. Tam miliony rodzą sie szybko, ale niestety umierają jeszcze szybciej. Jedyną dotychczasową propozycję rządu jaką znam- wyszukałem ją na stronie ZPR- to 80 mln zł. ZPR ma prawo i obowiazek walczyć o swoje, a raczej o interesy swoich członków, ale czytając stanowisko ZPR w tej sprawie, coś mi tu śmierdzi polityką, a plebiscyt wyborczy- w minioną niedzielę, wypadł bardzo słabo dla PSL. Czekamy na każdy pieniądz i ja chcę te 360 zł, a później resztę. Rząd powinien zbierać opinie organizacji rybackich, ale powinien też podejmowac decyzje dla dobra wszystkich rybakow, a nie dla uspokojenia nakręcających się- moim kosztem, wzajemnie pieniaczy. 360 zł to tylko, albo aż 1/4 z tego co mają dostać moi koledzy. Możemy szturmować Bastylie, ale najpierw sprawdźmy, czy mamy żołnierzy i armaty- tu rewolucyjnego zrywu nie będzie. Wodzowie obejrzyjcie się wokół siebie. Pusto. Prawda.
pustelnik
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Gość » Wto Cze 22, 2010 6:13 am

A kto powiedział że dostaniemy reszte? Chodziło o to żebyśmy odwołań nie składali i wypchali się 360 zł.
Gość
 


Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez pustelnik » Wto Cze 22, 2010 7:28 am

A kto powiedział- oprócz przekupek- tych rodaju męskiego,że chodziło o to, żebyśmy odwołań nie składali i że nie dostaniemy reszty? Gościu proszę Cie, wyjdź z tej kolejki absurdu. Rusz do przodu.
pustelnik
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez wojownik » Wto Cze 22, 2010 12:59 pm

ZPR do boju! Zabrać wszystkim karpiarzom, rozdać morskim! Będzie spokój. Na składki członkowskie zaciągniemy kredyt.
wojownik
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Gosc22 » Wto Cze 29, 2010 9:18 am

Byłem ostatnio na dwóch zebraniach, gdzie byli przedstawiciele AriMRu i MRiRW i teraz juz jasno widać, że proponowane 360 zł/ha poszło w niebyt. Powód? Brak konsensusu strony rządowej i reprezentantów środowiska rybaków. Podobno trwają prace nad innymi rozwiązaniami, ale z tonu wynikało, że powinniśmy zapomnieć o jakichkolwiek pieniąadzach, a co najmniej w najbliższych miesiącach !!! I co na to teraz nasi "reprezentanci"? Jaka jest koncepcja obrony naszych interesów na dziś?
Gosc22
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez stawiarka » Śro Cze 30, 2010 7:14 am

To jes karygodne,żeby ZPR blokował 360 zł do hektara. Może niech blokuje tylko dla swoich członków.
stawiarka
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Gość » Śro Cze 30, 2010 8:22 am

Przeczytałem wyżej podany link i kompletnie nie rozumiem dyskusji. Przecież tam wyraźnie jest napisane, że ZPR: "Akceptuje propozycję MRiRW na udzielenie pomocy finansowej w wysokości 360 zł/ha za zrealizowanie Pakietu 1 - działań wodno-środowiskowych..." Więc czemu twierdzicie że ZPR nie zgodził się na to? Bo tak przedstawiciel ministerstwa powiedział? Byłem na tych spotkaniach i nic nowego się nie dowiedziałem w sprawie rekompensat. A o kwotach to możemy sobie gadać do woli bo już raz była pełna suma brakujących pieniędzy, potem okazało się że jest tylko 80 mln a później że 140 mln. Nie widzicie jak ministerstwo nami manipuluje... Teraz została już tylko droga sądowa. Osobiście wysłałem do WSA skarge na ARiMR i czekam na odpowiedź.
Gość
 

Re: Tak nas chroni,że zabiera

Postprzez Gość22 » Śro Cze 30, 2010 9:29 am

W poim tekście powyzej nie wskazywałem, na winę konkretnej organizacji, bo co prawda MRiRW wskazuje na ZPR jako organizację, która obwarowała swoja zgodę warunkami, których nikt w rządzie nie mógł spełnić, ale to jest opinia MRiRW, a nie rybaków. Ale jest coś wazniejszego w tym wszystkim - jeśli nami się nawet manipuluje, to wykorzystuje sie do tego jeden, jedyny pretekst - mnogość organizacji = mnogość opinii i doskonała okazja do wymanewrowania rybaków w pole. Pytanie, czy jesteśmy na tyle mądrzy, żeby tych pretekstów nie dawać i potrafić wypracować jedno stanowisko i jego bronić wobec rządu, pozostawiam bez odpowiedzi...
Gość22
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 26 gości