Karpiówka - Program

Moderator: ekspert_PK

Re: Karpiówka - Program

Postprzez Gość » Śro Lut 09, 2011 8:56 am

PAN KARP napisał(a) :
> Powyżej wyczułem dośc duże emocje. Postaram się je nieco ostudzić...
> 1. Organizatorem "Karpiówki" jest Polskie Towarzystwo Rybackie.
> 2. W związku z pkt. 1. to PTRyb. ustala program, listę prolegentów, listę
> gości itd. itp. i nie wypada osobom z zewnątrz w te kompetencje ingerować.
> 3. Inna kwestia, to fakt, czy potencjalnym uczestnikom zaproponowany
> program odpowiada, ale na to pytanie każdy może sobie sam odpowiedziec, a
> nawet podyskutować (pewne głosy juz nawet w tym wątku się pojawiły).
> 4. Jedno jest pewne ponad wszelką wątpliwość - Towarzystwo Promocji Ryb
> "Pan Karp" nie czuje się przez nikogo dyskryminowane i doskonale
> daje sobie radę w promowaniu swoich idei, o czym świadczy poniższy fragment
> artykułu z aktualności (http://www.pankarp.pl/akt254.html)
> ...Monitoring mediów z grudnia 2010 wskazuje, że nazwa Towarzystwa Promocji
> Ryb pojawiła się w różnych grudniowych ogólnopolskich i lokalnych mediach
> 56 krotnie, a hasło "Pan Karp" ukazało się w prasie, radio,
> telewizji oraz w Internecie aż 114 razy (a np. w 2006 r. - 20 razy)
>
> Nasza kampania informacyjna w grudniu 2010 przebiegała głównie pod znakiem
> działań public relations. W szczególności efektem naszych starań były
> publikacje wątków "karpiowych" w programach i materiałach:
>
> Telewizyjnych - "Kawa czy herbata", "Wiadomości",
> "Agrobiznes", "Tydzień" - rozmowa z Panem Ministrem
> Tadeuszem Nalewajkiem w TVP1, TVP-Info, dwukrotnie w "Dzień Dobry
> TVN", TVN Warszawa, "Gość TV Biznes", TV Superstacja,
> "Polsat News", TVN CNBC, TVN STYLE - "Wiem co jem".
> Radiowych - licytacja na rzecz rodzinnych domów dziecka (15 kg czekoladowy
> karp) w Trzecim programie Polskiego Radia, audycja "Bardzo ważny
> problem" w tej samej stacji, Radio Katowice - m.in. konkurs
> "Karpiowy sklep roku 2010 r.", Serwis Informacyjny i programy
> branżowe dla rolników - I program Polskiego Radia, RMF - relacja ze
> sprzedaży karpia - nowe opakowanie.
> Prasowych - "Polityka", "Rzeczpospolita",
> "Dziennik Gazeta Prawna", "Polska The Times - Dziennik
> Bałtycki i Głos Wielkopolski", "Nowości", "Gazeta
> Pomorska", "Nasz Dziennik", "Gazeta Wyborcza",
> "Super Expres-Warszawa", "Dziennik Polski",
> "Metro", "Ekspres Ilustrowany".
> Internetowych - m.in. "ONET.PL", "WP.PL", a także
> internetowe wersje wymienionych wyżej gazet oraz stacji telewizyjnych i
> radiowych.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Chciałbym przeprosić że opierając się kilku wypowiedziach na tym forum, zbyt pochopnie wyciągnąłem wnioski. Oczywiście wszystko się zgadza odnośnie ,,karpiówki''.
Gość
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez Bober » Śro Lut 09, 2011 9:42 pm

Dziękuję za przekazanie programu konferencji...Nie spodziewałem się, ze dyskusja aż tak się rozwinie na tak niewinne pytanie...Nie ma tego złego, czegoś zawsze można się dowiedzieć. Ja w takim razie dorzucę myśl, którą dziś podzielił się ze mną kolega - otóż zdaniem wielu z nas rybaków - Karpiówka jest własnością wszystkich rybaków, nie żadnej organizacji. To powinno dać do myślenia organizatorom tegorocznej konferencji, szczególnie, że ja i wielu mi podobnych dalej nie jestem przekonany , czy jest po co przyjeżdżać. Czy w takiej atmosferze będzie jakiś krok do przodu dla nas rybaków.
Bober
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez nie jade » Czw Lut 10, 2011 7:31 am

Zbojkotujmy Karpiówkę - nie jedźmy. Nie będzie nas, nie będzie kasy, nie będzie Karpiówki. Z braku kasy, rezygnacji członków byćmoże zaczną myśleć, współpracować, i postawią dobro rybaków ponad dobro własnego widzi mi się.
nie jade
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez Bober » Czw Lut 10, 2011 10:51 am

A może jechać, zanotować sobie na wyjazd 2-3 najważniejsze wnioski z tej dyskusji i wrażeń z ostatniego roku, i otwarcie walczyć o swoje wewnątrz środowiska rybackiego na "Karpiówce". Czy milczenie coś daje? Właśnie nasz problem, to milczące przyzwolenie na dyktat różnych "Sołtysów Rybackich". Skończmy z lepperyzacją życia rybackiego. Zabierzmy madry i odwazny głos na "Karpiówce"!!!!!!!!!
Bober
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez gbur » Czw Lut 10, 2011 12:56 pm

Zbojkotować??? - dlaczego? Przecież to nasza impreza a nie tylko grubego. Wszyscy chcemy się spotkać z kolegami i przyjaciółmi. Może przygotować się jakoś? Może spotkać się przed konferencją lub w trakcie niej? Może poprostu zmieńmy władzę w PTRyb?
gbur
 
Posty: 20
Rejestracja: Wto Lut 01, 2011 8:20 pm

Re: Karpiówka - Program

Postprzez maxiu » Czw Lut 10, 2011 3:25 pm

Popieram wypowiedź "gbur".
Może ktoś zna ten hotel i jest możliwość spotkania poza programem w oddzielnej sali ?
maxiu
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez męczydusza » Czw Lut 10, 2011 10:04 pm

Kochani rybacy śródlądowi! Karpiarze! Uczestnicy niniejszego forum! Jedność to siła! Gdybyście mieli dość siły i zapału to już dawno określilibyście cele, zadania i sposoby osiągnięcia celów. Cel uświęca środki. Dla osoby nastawionej na realizację celu nie jest ważnie gdzie się spotka. Może to być parking lub giełda samochodowa. W tym miejscu zaznaczam, że nie przynależę do żadnej organizacji rybackiej i innej. Ale przyłączę się do każdej i wezmę w niej bardzo zaangażowany udział pod tylko jednym warunkiem, że jej działania i cele będą zbieżnie z moimi. Dlatego między innymi znalazłem się w grupie tzw 70.
Kochani rybacy śródlądowi cena za karpia będzie taka jaką zechce zapłacić konsument i nie mam tu nic więcej do powiedzenia. Natomiast inną melodią jest tematyka rekompensat za utrzymywanie w nienaruszalnym ekosystemie naszych obiektów rybackich. To my chronimy przyrodę i dokładamy majątkowo do tej ochrony i mamy pełne prawo żądać za to rekompensaty. Jężeli naszego głosu zabraknie tam gdzie zapadają decyzje (minrol), a głos mają nie ryby tylko ich zjednoczeni w związkach rybackich właściciele to możemy mieć żal tylko do siebie. Proponuję na forun publikum podjęcie dyskusji i ustalenie terminu i miejsca spotkania rybaków śródlądowych, których celem jest dobro rybactwa i przyrody a w centrum dobro gospodarzy rybaków i ojczyzny!
męczydusza
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez Stawiarz » Czw Lut 10, 2011 11:23 pm

Mechanizm działania w każdej organizacji jest podobny, niezależnie od tego, czy zarządza nią chudy, czy gruby, owłosiony, czy łysy. Możliwości są dwie: albo zarząd ma pomysły jak prowadzić daną organizację, albo ich nie ma. Jeśli jest kreatywny, to nie ma co zmieniać, tylko wspierać. Jeśłi zaś nie ma pomysłu lub energii jak dobrze prowadzić organizację, to zarząd głównie narzeka na los i szuka winnych na zewnątrz, chcąc zakamuflować własną nieudolność! Czasem też zajmuje się krytyką wszystkiego, co wymyslają inne osoby, czy organizacje. Co wtedy moga zrobić członkowie? Nie wystarczy spisać grzechy zarządu, nie wystarczy je nawet z otwartą przyłbicą na forum organizacji wyłuszczyć...Konieczne jest w takim wystąpieniu podanie konkretnych kroków, które należy zrobić, a ideałem byłoby podanie kandydatury osoby, osób, które to mogą przeprowadzić. Reszta należy do głosujących członków danej orgabnizacji. Innych rozwiązań nie widzę.
Stawiarz
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez pik » Pią Lut 11, 2011 7:35 am

Tak ,jak zaproponował PAN KARP jedziemy na narty i tam się spotkamy aby przed karpiówką wypracować stanowisko
pik
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez gumiś » Pią Lut 11, 2011 8:02 am

Witam
z tego co wiem to organizatorem zawodów narciarskich rybaków jest Związek Producentów Ryb poprzez osobę jednego z członków zarządu i ma być to w zamyśle impreca cykliczna taka jak zawody strzeleckie rybaków.
gumiś
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez PAN KARP » Pią Lut 11, 2011 10:42 am

Zanim wyciągnięcie Państwo wnioski, co do organizatorów zawodów narciarskich, doczytajcie ogłoszenie na stronie www.pankarp.pl do końca - tam podpisali się organizatorzy - o ile wiem, każdy z nich jest we władzach innej organizacji rybackiej.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Karpiówka - Program

Postprzez Miro » Pią Lut 11, 2011 11:00 am

Ja rozmawiałem przed chwilą z kolegami narciarzami i oni jadą na imprezę do Szczawnicy organizowaną przez PTRyb.
Miro
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez gość » Pią Lut 11, 2011 12:00 pm

taki słaby sezon, taka bieda, takie niedobre ministerstwo ale na zimową kanikułę pieniążki się znajdą.
gość
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez biedak » Pią Lut 11, 2011 12:13 pm

gość napisał(a) :
> taki słaby sezon, taka bieda, takie niedobre ministerstwo ale na zimową
> kanikułę pieniążki się znajdą.

Czyżby urzędnicy w ARIMR już zaczynali się balć? Ktoś się boi że układ zostanie zachwiany???
biedak
 

Re: Karpiówka - Program

Postprzez miłośnik dyskusji » Nie Lut 13, 2011 12:14 am

corocznie na konferencji jest jeden problem - dyskusja jest odkładana na koniec danego panelu wykładowego i po 3-4 referatach (1-1,5 godziny) nikt już nie pamięta jakie były problemy z pierwszego referatu. Powinna być dyskusja po kazdym referacie...
miłośnik dyskusji
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 13 gości

cron