Cena handlówki 2019

Moderator: ekspert_PK


Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Pon Wrz 30, 2019 8:34 am

Może nie już Tesco nie zabiera głosu w sprawie sprzedaży żywych karpi. Słabną w oczach i to jest, oprócz błędów marketingowych podstawowy powód wycofania się ze sprzedaży karpi.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Pon Wrz 30, 2019 8:41 am

Niewdzięcznicy! Gdzie się podziała nasza wartość dodana? :)
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Pon Wrz 30, 2019 5:17 pm

Wartość dodana została sprzedana.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez RybakKamil » Śro Paź 02, 2019 7:01 pm

To że Tesco wycofało się z sprzedaży karpia to już wiemy ale kto jeszcze pozostał ? Auchan ? Selgros ? Carrefour ? Czy te markety dalej handlują żywą rybą ? Słyszałem że Auchan i Selgros tylko niektóre sklepy mają w asortymencie żywego karpia, ktoś wie jak to wygląda ?
RybakKamil
 
Posty: 44
Rejestracja: Pon Cze 24, 2013 7:04 pm

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez ania-lityk » Pią Paź 04, 2019 9:59 am

Budujcie rynki alternatywne żywego karpia bo inaczej po was.
ania-lityk
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Pią Paź 04, 2019 11:16 am

ania-lityk napisał(a):Budujcie rynki alternatywne żywego karpia bo inaczej po was.


Za późno :(
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Pią Paź 04, 2019 9:37 pm

Nigdy nie jest za późno. Do roboty. Macie jeszcze dwa miesiące. I... wyprostujcie lekarza weterynarii, co do próby zakazu sprzedaży żywych karpi w jego wytycznych.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Absolwent UWM z Czech » Sob Paź 05, 2019 8:35 am

Gość napisał(a):Nigdy nie jest za późno. Do roboty. Macie jeszcze dwa miesiące. I... wyprostujcie lekarza weterynarii, co do próby zakazu sprzedaży żywych karpi w jego wytycznych.


Śmieszy mnie to co ja tutaj widzę. Naprawdę. Tylu lat zaniedbań to już nie da się odkręcić. Zaniedbań wynikłej ze chciwości i cwaniactwa. Teraz macie. Nie rozumiem dlaczego jest taki ogromny hejt skierowany na Czechy i ich karpia... Oni w przeciwienstwie do was nie przespali ostaniej dekady, ciągle się rozwijając. Polska - Czechy kraje porównywalne pod względem PKB na obywatela a potrafią dużo efektywniej i taniej produkować karpia. Inwestują w technologię, kadry i rozwoj. A wy tylko hejtujecie jak wam się wszystko należy i jak to biedni jesteście... Popatrzcie na siebie. Szkoły branżowe zamykają (Rybacka na UWM już niema - dwa ostatnie roczniki jeszcze wyjdą i koniec), kadry od was sperdzielaja do innych branż aż się kurzy a wy ciągle stoicie w miejscu i dumni jesteście jak to jeden drugiego w ch... zrobił. Porażka!
Absolwent UWM z Czech
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Sob Paź 05, 2019 8:57 am

Absolwent UWM z Czech napisał(a):
Gość napisał(a):Nigdy nie jest za późno. Do roboty. Macie jeszcze dwa miesiące. I... wyprostujcie lekarza weterynarii, co do próby zakazu sprzedaży żywych karpi w jego wytycznych.


Śmieszy mnie to co ja tutaj widzę. Naprawdę. Tylu lat zaniedbań to już nie da się odkręcić. Zaniedbań wynikłej ze chciwości i cwaniactwa. Teraz macie. Nie rozumiem dlaczego jest taki ogromny hejt skierowany na Czechy i ich karpia... Oni w przeciwienstwie do was nie przespali ostaniej dekady, ciągle się rozwijając. Polska - Czechy kraje porównywalne pod względem PKB na obywatela a potrafią dużo efektywniej i taniej produkować karpia. Inwestują w technologię, kadry i rozwoj. A wy tylko hejtujecie jak wam się wszystko należy i jak to biedni jesteście... Popatrzcie na siebie. Szkoły branżowe zamykają (Rybacka na UWM już niema - dwa ostatnie roczniki jeszcze wyjdą i koniec), kadry od was sperdzielaja do innych branż aż się kurzy a wy ciągle stoicie w miejscu i dumni jesteście jak to jeden drugiego w ch... zrobił. Porażka!


Prawie masz rację. Tylko taki jeden mały szczegół. W jakiej wysokości dotowane są gospodarstwa w Czechach i w Polsce w przeliczeniu na 1 kg karpia? Jak już będziesz to wiedział absolwencie UWM, to sobie porozmawiamy. Druga sprawa, to nikt nie hejtuje czeskiego karpia. Problemem jest to, że podkładany jest pod krajowego. Dlaczego tak się dzieje, skoro jest taki dobry?
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez realista z doświadczeniem » Sob Paź 05, 2019 10:00 am

6 zł/kg
realista z doświadczeniem
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Sob Paź 05, 2019 10:06 am

realista z doświadczeniem napisał(a):6 zł/kg


Nie aż tak. Dla karpia w Czechach różnych dotacji, jak zwał tak zwał ...... 4 zł/kg w Polsce 2 zł/kg.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez Gość » Sob Lis 02, 2019 12:43 pm

Jakiś desperat z podkarpacia wystawia karpia w detalu po 7,8zł/kg.
Można ? Można. Kiedyś jedna z sieci sklepowych sprzedawała po 7,00 kupując po 10,00. Można? Można.
No cóż , Podkarpacie tak ma nie tylko w karpiach.
Gość
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez za dyche » Sob Lis 02, 2019 1:08 pm

Oj naiwni rybacy. Dajecie się robić w konia przetwórcom i handlarzom. Gdzie wasze organizacje, gdzie wasza ekonomia, gdzie wasze rozeznanie rynku. Przecież ludzie przyjdą po karpia na święta, a wy robicie w gacie i puszczacie go dzisiaj za półdarmo, bo jakaś gasnąca sieć wycofała się ze sprzedaży żywych karpi.
za dyche
 

Re: Cena handlówki 2019

Postprzez krakus » Sob Lis 02, 2019 2:30 pm

W zeszłym roku trzymałem cenę 11,50 i zostało mi 30% karpia. W tym roku zejdę do 9,50, może uda mi się wszystko sprzedać. Z dotychczasowych odłowów wnioskuję, że karpi handlowych w wadzę 1,3-2,0 kg będę miał tyle samo, lub troszeczkę mniej niż rok temu.
krakus
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości