Smakosz czeskiego karpia

Moderator: ekspert_PK

Smakosz czeskiego karpia

Postprzez Gość » Pią Lis 29, 2019 9:40 pm

W poprzednim roku, mimo wyznaczenia nagrody 100 zł, nie udało mi się uzyskać informacji gdzie w Polsce mogę kupić "doskonałego" czeskiego karpia. Zadanie wyglądało na banalnie proste, bo według danych ok. 25% karpia oferowanego w kraju pochodziło od naszych południowych sąsiadów. W tym roku ponawiam konkurs wraz z rozszerzeniem. Płacę 150 złotych za informację o czeskim i litewskim. Pozdrawiam importerów. Jestem w kontakcie a Agrunią z którą wspólnie w tym roku będziemy w marketach poszukiwać karpia z importu.
Gość
 

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez Cieszynka » Sob Lis 30, 2019 9:32 am

Gość napisał(a):W poprzednim roku, mimo wyznaczenia nagrody 100 zł, nie udało mi się uzyskać informacji gdzie w Polsce mogę kupić "doskonałego" czeskiego karpia. Zadanie wyglądało na banalnie proste, bo według danych ok. 25% karpia oferowanego w kraju pochodziło od naszych południowych sąsiadów. W tym roku ponawiam konkurs wraz z rozszerzeniem. Płacę 150 złotych za informację o czeskim i litewskim. Pozdrawiam importerów. Jestem w kontakcie a Agrunią z którą wspólnie w tym roku będziemy w marketach poszukiwać karpia z importu.


Wreszcie ktoś ma dobry pomysł, tak trzymać.
Cieszynka
 

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez małolat rybak » Sob Lis 30, 2019 7:42 pm

Wszyscy wiedzą u kogo można tylko nikt nie powie bo to jeden z rybaków,a mało tego to ich przedstawicie! hahah
małolat rybak
 

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez Gość » Sob Lis 30, 2019 9:53 pm

małolat rybak napisał(a):Wszyscy wiedzą u kogo można tylko nikt nie powie bo to jeden z rybaków,a mało tego to ich przedstawicie! hahah


Chodzi o markety. Poczytaj o obowiązkach.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... i-warzywa/
Gość
 

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez luba » Nie Gru 01, 2019 12:25 pm

Organizacje rybackie / i nie tylko/wydające certyfikaty karpia powinny lepiej sprawdzać komu je dają/sprzedają/,bo w wielu przypadkach legitymizują importowanego karpia.
luba
 

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez Gość » Nie Gru 01, 2019 12:42 pm

luba napisał(a):Organizacje rybackie / i nie tylko/wydające certyfikaty karpia powinny lepiej sprawdzać komu je dają/sprzedają/,bo w wielu przypadkach legitymizują importowanego karpia.


Moim zdaniem nie mają znaczenia certyfikaty. Pierwszą sprawą, którą należy zmienić, to przepis umożliwiające kupować karpia zza granicy i po 3 miesiącach sprzedawania go jako własną produkcję. Dla karpiowatych, do hodowli ekstensywnej jaką jest hodowla stawowa, ten okres powinien wydłużony do 6 miesięcy. Bardzo ważne! ten czas powinien być liczony od dnia odebrania ryby, a nie od dnia zakupu, czy dnia wystawienia faktury.
Gość
 

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez GR_Zebrzydowice » Pon Gru 02, 2019 5:20 am

Dzień dobry,
Inicjatywa godna pochwały, jako że jestem mały, dokładam skromną stówkę dla pożytecznego kreta. Tak przy okazji to Czesi jak mają wybór to wybierają polskiego karpia, wybór uzasadniając iż nie był karmiony kukurydzą. Są moimi najwierniejszymi klientami. Jagiełło zdeponowany, czeka.
Pozdrawiam.
GR_Zebrzydowice
 
Posty: 80
Rejestracja: Pon Paź 21, 2019 6:34 am

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez Europa? » Pon Gru 02, 2019 12:50 pm

Nawet na świńskim boczku w Biedronce jest nazwa kraju pochodzenia, jak wyłączono spod przepisów czeskiego karpia to jest naprawdę ciekawy temat.
Europa?
 

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez Gość » Pon Gru 02, 2019 6:36 pm

Europa? napisał(a):Nawet na świńskim boczku w Biedronce jest nazwa kraju pochodzenia, jak wyłączono spod przepisów czeskiego karpia to jest naprawdę ciekawy temat.


Bardzo proste. Handlarz, który jednocześnie jest rybakiem na "kaczym dołku" kupuje karpia na początku września z odbiorem na początek grudnia. Na fakturze ma datę zakupu np 2.09. 03.12 może przywieść karpia z Czech i sprzedać go jako swoją produkcję z "kaczego dołku" z polskimi papierami i wszelkimi certyfikatami i nie płacąc podatku. Po 3 miesiącach wg przepisów jest to jego ryba!
Gość
 

Re: Smakosz czeskiego karpia

Postprzez dobry czeski karp » Czw Gru 05, 2019 9:26 pm

karp czeski wbrew obiegowej opinii "nie świeci" , za to dobrze smakuje i kosztuje . O !
dobry czeski karp
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 32 gości