Wydra podkopuje się pod siatką

Moderator: ekspert_PK

Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Tomek89 » Wto Wrz 15, 2020 9:02 am

Witam,

Chciałbym prosić o radę mianowicie mam problem z wydrami, które notorycznie dostają się na teren stawu podkopując się pod siatkę. Staw jest ogrodzony, długość ogrodzenia to 300m, 180 cm wysokości do 60 cm od podłoża siatka ma bardzo drobne oczka niestety podczas grodzenia nie miałem wiedzy/doświadczenia i nie zrobiłem murku pod siatką jest tylko położona folia aby łatwiej było wykosić trawę. Nie jestem w stanie utrzymać trzeci rok ryby w stawie bo wydry wszystko zjadają. Analizowałem temat i wydaje mi się, że najtańszym sposobem było by wkopanie siatki równolegle pod ogrodzeniem i myślę, że udało by się to wykonać bez ściągania siatki (na całej długości w siatkę wplecione są druty naciągowe). Zastanawiam się tylko na jaką głębokość wkopać siatkę oraz czy wystarczy siatka PCV czy też dać metalową powlekaną? Znalazłem siatkę 40 cm tak metalową jak i PCV metalowa powlekana jest o wiele droższa ale obawiam się czy gdy wkopię pcv wydra jej nie sforsuje. Bardzo proszę o poradę.

https://allegro.pl/oferta/siatka-rabatowa-40cm-oslona-na-drzewka-krzewy-50m-9605224059

https://allegro.pl/oferta/siatka-metalowa-0-4m-pcv-light-fence-niska-25m-8372025243
Tomek89
 
Posty: 1
Rejestracja: Wto Wrz 15, 2020 8:50 am

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Ggg » Śro Wrz 16, 2020 11:18 pm

Pomysł do dupy ponieważ wydra przejdzie bez żadnego problemu górą. Kup specjalny pastuch na wydrę, widziałem takie rozwiązania i okazały się skuteczne. Nie musisz mieć prądu
Ggg
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Ggg » Śro Wrz 16, 2020 11:21 pm

Druga sprawa to żeby nie wiem ile było wydr w okolicy to nie wyjedza ci całej ryby. Stawiam że masz nocami gości z sieciami i agregatem
Ggg
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Mariusz » Czw Wrz 17, 2020 6:57 am

Wydra by się obraziła.
Mariusz
 
Posty: 389
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez 11 » Czw Wrz 17, 2020 8:40 am

Ggg napisał(a):Pomysł do dupy ponieważ wydra przejdzie bez żadnego problemu górą. Kup specjalny pastuch na wydrę, widziałem takie rozwiązania i okazały się skuteczne. Nie musisz mieć prądu


Uważaj żeby nie przefrunęła
11
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Gość » Nie Wrz 20, 2020 11:22 am

W okolicy jest kilka ogrodzonych stawów, rozmawiałem z właścicielami o twierdzą oni że wydra nie wspina się po siatce. Czy na prawdę jest taka możliwość aby zwierzę pokonało prawie 2 metrowe ogrodzenie gora?
Gość
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez cyt » Nie Wrz 20, 2020 2:14 pm

Gość napisał(a):W okolicy jest kilka ogrodzonych stawów, rozmawiałem z właścicielami o twierdzą oni że wydra nie wspina się po siatce. Czy na prawdę jest taka możliwość aby zwierzę pokonało prawie 2 metrowe ogrodzenie gora?


Chyba tylko lis to potrafi
cyt
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Ggg » Wto Wrz 22, 2020 3:19 pm

Wydra nie jest w stanie wyżreć ryb ze stawu, musisz mieć klusoli nocami
Ggg
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Ggg » Wto Wrz 22, 2020 3:22 pm

Wydra czy Norka na 100 % przejdzie przez siatkę górą, to jest bardzo zwinne zwierzę
Ggg
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Mariusz » Wto Wrz 22, 2020 6:49 pm

Ggg napisał(a):Wydra nie jest w stanie wyżreć ryb ze stawu, musisz mieć klusoli nocami

Obrażasz wydrę.
Mariusz
 
Posty: 389
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Gość » Śro Wrz 23, 2020 9:34 am

Ggg napisał(a):Wydra nie jest w stanie wyżreć ryb ze stawu, musisz mieć klusoli nocami


Szymon Wydra nie wyżre. Lutra lutra wyżre.
Gość
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Andrew » Czw Wrz 24, 2020 4:36 am

Gość napisał(a):
Ggg napisał(a):Wydra nie jest w stanie wyżreć ryb ze stawu, musisz mieć klusoli nocami


Szymon Wydra nie wyżre. Lutra lutra wyżre.


Nie wyżre, bo by pękła. Zagryzie dla sportu i zostawi.
Andrew
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Ggg » Pią Wrz 25, 2020 11:52 am

Gdyby zagryzła to kolega by znajdywał martwe nadgryzione ryby a to niestety nie wydra tylko klusole albo sasiad ze wsi po nocach przesiaduje
Ggg
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez Kamo135 » Pon Lis 02, 2020 11:54 pm

Pastuch jest u mnie 5 rok i wydry mają dość tylko min 5 juli a wydra ma duży apetyt u mnie zjadły 400 karpi w 2 lata
Kamo135
 

Re: Wydra podkopuje się pod siatką

Postprzez www » Śro Lis 04, 2020 8:28 pm

Ggg napisał(a):Druga sprawa to żeby nie wiem ile było wydr w okolicy to nie wyjedza ci całej ryby. Stawiam że masz nocami gości z sieciami i agregatem

GOŚCIU NIE PISZ BZDUR Z MAŁEGO AKWENU 95 PROCENT.
www
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości