Sum afrykański

Moderator: ekspert_PK

Sum afrykański

Postprzez Marek Gołdyn » Wto Paź 13, 2020 8:25 am

Dzień dobry. Mam pytanie czy znajdzie się życzliwa osoba , która udzieli mi kilku informacji.

Hoduje suma afrykańskiego nie na handel , tylko dla siebie. Co roku kupowałem narybek w małej ilości . Dla siebie hodowalem trochę ponad 100kg. Ale Pan , który sprzedawał narybek zryzygnowal z produkcji i nie mam gdzie takiego narybku kupić. Blisko mnie nie ma hodowli , a do kogo nie zadzwonilem to mnie wysmial z taką ilością , nie rozumiem ludzkiej złośliwości i żeby tylko komuś rzucać kłody pod nogi.

Zostało mi około 20 sztuk dużego suma , czy mogę samemu go rozmnozyc? Czytałem że sum rozmnaza się, gdy pojawiają się opady . Jak to zrobić?

1.Przenieść osobniki do innego basenu , dolać trochę świeżej wody , powiedzmy 10-20% i podwyższyć lub obniżyć temperaturę? W
2. jakich miesiącach sum odbywa tarlo? Ponieważ czytałem że kilka razy w roku.

3.Czy na taki Baniak dac samiec+samica czy może samic+2samce ?

Prosze się nie śmiać jest to na moje potrzeby i osoba które wchodzą na to forum , aby tylko komuś dogryzc to podziękuje. Bardzo lubię tą rybę, a do tego byłaby to duża nauka i frajda dla moich dzieci taki rozród.
Marek Gołdyn
 

Re: Sum afrykański

Postprzez Kornel K » Śro Paź 14, 2020 8:23 am

Kornel K
 
Posty: 88
Rejestracja: Pon Lip 17, 2017 4:36 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości