cena karpia

Moderator: ekspert_PK

Re: cena karpia

Postprzez Cena karpia » Sob Lis 21, 2020 9:41 am

Przestańcie siać tą obłude i oszukiwać jeden drugiego. Każdy mówi że nie sprzeda niżej 9.5zł za kg , a w większości każdy schodzi już poniżej 8 zł. I myślę że będzie jeszcze gorzej. Ale niestety nie wszyscy mogą takie ilości ryb przetrzymać jeszcze jeden sezon. Jak będzie tak dalej to niedługo handlarze nie będą mieli czym handlować !!!
Cena karpia
 

Re: cena karpia

Postprzez lubliniak » Sob Lis 21, 2020 11:19 am

Ja nie sieję obłudy. Sprzedaję drożej o 1 zł niż w 2019 roku, czyli po 10 zł hurt i 15 zł detal. Słyszałem o cenie 8 zł, ale to chyba duże dostawy do przetwórni.
lubliniak
 

Re: cena karpia

Postprzez Cena karpia » Sob Lis 21, 2020 1:01 pm

Może i tak . I czapka z głów za to dla Ciebie za to. Ale po wykonaniu kilkunastu telefonów pytając o cenę w większości oferują po 8 zł. Więc po co tu tyle gadki o tym aby nie obniżać ceny jak kończy się na pogadance A w rzeczywistości producenci wbijają sobie nóż w plecy i schodzą z ceną jeden przed drugim. Zero solidarności i jest to bardzo przygnębiające. A na lepiej się nie zapowiada.
Cena karpia
 

Re: cena karpia

Postprzez płotka » Sob Lis 21, 2020 3:10 pm

Przecież po to mamy organizacje producentów żebyśmy działali razem, a nie jeden przez drugiego.
płotka
 

Re: cena karpia

Postprzez Cena karpia » Sob Lis 21, 2020 4:31 pm

Jakoś nie widać żadnego działania tych organizacji, i zgadzam się z opinią kolegi powyżej.
Cena karpia
 

Re: cena karpia

Postprzez Gość » Sob Lis 21, 2020 7:26 pm

No to pomóżmy tym organizacjom zebrać hodowców ryb i mówić jednym głosem również w sprawie cen.
Gość
 

Re: cena karpia

Postprzez synus1 » Nie Lis 22, 2020 12:13 am

Możliwe że część z nas będzie musiało zrezygnować z hodowli ryb Obecne ceny nakłaniają do smutnych przemyśleń oczywiście można hodować ryby dla pasji tylko ile lat z rzędu
synus1
 
Posty: 66
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: cena karpia

Postprzez Leszko » Nie Lis 22, 2020 7:53 am

Ja myślę że odnośnie cen karpia na rynku to wcale niższe nie będą wręcz przeciwnie wzrosną i handlarze na rynku będą cenić 15-16 zł za kg żywego karpia . Ale rybakowi nie ma kto zapłacić przyzwoicie tylko po kosztach bo wiedzą że mamy bardzo mało czasu na pozbycie się materiału a przy tym zarobić krocie za cały rok ciężkiej pracy.
Leszko
 

Re: cena karpia

Postprzez synus1 » Nie Lis 22, 2020 11:09 pm

Najpierw markety wymuszały niskie ceny gdy to zaczęło się zmieniać na korzyść rybaków to zieloni wymusili utrudnienie sprzedaży Bazarkowy handel może stać się alternatywą bo to szybki i dobry interes, pewnie w tym sezonie zostanie dostrzeżony przez sprzedawców Cena hurtownia 8-9 cena rynkowa 15-16 zł/kg chociaż bliżej świąt cena rynkowa może się obniżyć jeśli ryby nie braknie
synus1
 
Posty: 66
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: cena karpia

Postprzez o-koń » Nie Lis 29, 2020 11:02 am

Bazarki to jedyna pewna baza cenowa karpi w tym roku ok. 15-16 zł.
Karpi zaczyna brakować więc i ta cena może w tym roku podskoczyć.
Apeluję do rybaków, nie pozbywajcie się karpi po kosztach, bo to nie ma uzasadnienia rynkowego.
o-koń
 

Re: cena karpia

Postprzez popex » Nie Lis 29, 2020 11:37 am

Witam taka moja uwaga jest różnica sprzedać rybę w przedziale wagowym 2-3kg w cenie hurtowej 10zł a sprzedać rybę 5-7kg za 7zł. Święta się zbliżają zobaczymy co będzie pozdrawiam rybaków
popex
 
Posty: 68
Rejestracja: Nie Lis 14, 2010 6:43 pm

Re: cena karpia

Postprzez lubliniak » Czw Gru 03, 2020 8:00 pm

Ceny handlówki w małych hurtach przekroczyły już 10 zł. U mnie place zapowiadają wzrost o 1 zł.
lubliniak
 

Re: cena karpia

Postprzez Gość » Czw Gru 03, 2020 8:23 pm

lubliniak napisał(a):Ceny handlówki w małych hurtach przekroczyły już 10 zł. U mnie place zapowiadają wzrost o 1 zł.


Ładnej nie zmieszanej handlówki 1.6 - 2.2 już zaczyna brakować.
Gość
 

Re: cena karpia

Postprzez |Kozdraś » Czw Gru 03, 2020 11:30 pm

Na rynku dużo jest niedorośniętej handlówki i to zaniża cenę póki co. Ryby handlowej 1,5-2,5 kg braknie przed 15 grudnia tak jak przewidywał Jan Czerwiec tylko pomylił się o 5 dni
|Kozdraś
 

Re: cena karpia

Postprzez Mały rybak » Pią Gru 04, 2020 5:14 pm

Potwierdzam. Karpi braknie . 20 grudnia ceny poszybują w detalu do 20 zł
Mały rybak
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości