NIE KARMCIE HANDLARZY

Moderator: ekspert_PK

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez Greta » Sob Lis 07, 2020 6:27 pm

Wyluzuj Realisto, wyluzuj. O tobie też inni napiszą, że głosisz idiotyzmy.
Greta
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez Ciekawy » Sob Lis 07, 2020 6:38 pm

A głosi? Pytam bo to miało jakby sens
Ciekawy
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez realista22 » Sob Lis 07, 2020 6:43 pm

Greta napisał(a):Wyluzuj Realisto, wyluzuj. O tobie też inni napiszą, że głosisz idiotyzmy.


Dlaczego idiotyzmy ? Masz jakieś argumenty przeciw ? Czy jak zwykle po pisowsku strzał : bo tak , bo piszesz , bo tak jest . Od pewnego czasu pisanie pewników bez uzasadnienia stało się normą , metodą na zbijanie zdroworozsądkowych argumentów w imię idei i kasy . Loguj się z nowego nicka i wal śmiało :-(
realista22
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez Gość » Sob Lis 07, 2020 7:12 pm

Realisto napisz jeszcze że w sprawie spadku cen karpi w 2019 roku zawinił Tusk.Zaczynasz od nazywania ludzi idiotami, bez argumentów, ale ty idiotą być nie możesz, ty piszesz z uzasadnieniem. Potrafisz spokojnie powiedzieć o co ci chodzi, czy musisz walić obuchem jak Trampek ?
Gość
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez realista22 » Sob Lis 07, 2020 7:35 pm

Gość napisał(a):Realisto napisz jeszcze że w sprawie spadku cen karpi w 2019 roku zawinił Tusk.Zaczynasz od nazywania ludzi idiotami, bez argumentów, ale ty idiotą być nie możesz, ty piszesz z uzasadnieniem. Potrafisz spokojnie powiedzieć o co ci chodzi, czy musisz walić obuchem jak Trampek ?


Nie wale jak Trampek , nie winię Tuska - przynajmniej nie za spadek cen karpia. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, nie to jest moim celem. . Bardzo spokojnie mówię ale tych którzy lobbują to przeraża . Cała reszta nie wymaga dalszego uzasadniania - 100% prawda. A karp nie bedzie już droższy - pstrąg wypiera go na calej linii, czy to się nam podoba czy nie . Cena niewiele wyższa za tuszę czy fileta pstrąga ( czyli mięso) niż karpia przy jego dzisiejszych cenach (żywca karpia 8-9 zł. ). Ot argumenty - ja je mam i nie piszę frazesów . choć naprawdę mi przykro , że tak jest. Ale niech nowy nick się wypowie
realista22
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez Gość » Sob Lis 07, 2020 7:45 pm

Zaobserwowałem tendencję znudzenia pstrągiem i powrót do karpia. Widoczne to było późną wiosną i latem tego roku. Już od prawie 10 lat słyszę pir......., że karp się kończy i jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności sprzedaje się go rok w rok w okolicach 20tyś ton.
Gość
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez Gosciu » Sob Lis 07, 2020 7:55 pm

ja odwrotnie , sprzedaje duzo wiecej innych ryb niz karpai , sandala szczuapaka karasia . Ludzie jedza wiecejm ryby niz kiedys ale z tym karpiem to jak zawsze na gwiazdke
Gosciu
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez Gość » Sob Lis 07, 2020 8:00 pm

Gosciu napisał(a):ja odwrotnie , sprzedaje duzo wiecej innych ryb niz karpai , sandala szczuapaka karasia . Ludzie jedza wiecejm ryby niz kiedys ale z tym karpiem to jak zawsze na gwiazdke


Widocznie inni przejęli Twoje rynki na karpia.
Gość
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez synus1 » Pon Lis 09, 2020 10:30 pm

Coraz więcej karpia sprzedaję w ciągu roku smażalnie, sprzedaż bezpośrednia, zarybienia nie możemy bazować tylko na sprzedaży świątecznej Czas spróbować pokonkurować z pstrągiem karpia też można jeść cały rok Pewnie kolejnym nieuniknionym krokiem będzie przetwórnia ale jakoś narazie tego nie widzę.
synus1
 
Posty: 62
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez Polski Rybak » Czw Lis 12, 2020 5:58 pm

W ostrych wypowiedziach widać ból i frustrację hodowców. Oczywistym jest, iż panowie przetwórcy oferują za karpia jałmużnę, a nie godziwą zapłatę. Najprawdopodobniej jest to kolejna zmowa paru cwaniaków-przetwórców. Jest wyjście - trzeba założyć prawdziwy związek producencki i nie dać na te przetwórnie ani jednej ryby. Niech patroszą dorszyki i śledziki,a nie dorabiają się na cudzej ciężkiej pracy.
Polski Rybak
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez rybak z krwi i kości » Czw Lis 12, 2020 8:11 pm

Nie wiem co sie dzieje w tym roku ale takich ofert kupna to jeszcze nie było... 6zl/kg... paranoja.
rybak z krwi i kości
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez O-koń » Czw Lis 12, 2020 8:49 pm

Nie cena 6 zł jest paranoją, a głupota hodowców ryb.
O-koń
 

Re: NIE KARMCIE HANDLARZY

Postprzez lubliniak » Sob Lis 14, 2020 1:26 pm

Karp w odróżnieniu do pstrąga czy łososia nie daje się wciskać na tacki.
lubliniak
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości