Inwazja kormoran

Moderator: ekspert_PK

Inwazja kormoran

Postprzez synus1 » Nie Lis 22, 2020 11:16 pm

Inwazja kormorana.Czy u kolegów rybaków w tym roku też tak dużo kormoranów.
synus1
 
Posty: 60
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Inwazja kormoran

Postprzez pisowiec » Pon Lis 23, 2020 4:54 pm

synus1 napisał(a):Inwazja kormorana.Czy u kolegów rybaków w tym roku też tak dużo kormoranów.

U MNIE 5SZT
pisowiec
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez RYBAK K » Pon Lis 23, 2020 8:20 pm

Średnio 10 do 15szt na obiekcie. Zdarzało się 50-60 szt.,odstrzeliłem 280szt.,proponuję aby wszyscy zabrali się do odstrzału . Nikt za nas tego nie zrobi.Z otrzymaniem decyzji rdoś nie ma problemu jeżeli jest obręb hodowlany.
RYBAK K
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez RYBAK K » Pon Lis 23, 2020 8:21 pm

Średnio 10 do 15szt na obiekcie. Zdarzało się 50-60 szt.,odstrzeliłem 280szt.,proponuję aby wszyscy zabrali się do odstrzału . Nikt za nas tego nie zrobi.Z otrzymaniem decyzji rdoś nie ma problemu jeżeli jest obręb hodowlany.
RYBAK K
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez synus1 » Nie Lis 29, 2020 9:39 pm

Ryby mam stałe zepchnięte pod brzeg i w trzciny leżą jedna na drugiej rękoma można je zbierać.Kormorany szaleją brak już mi pomysłów jak z nimi walczyć. Bywały naloty kilka czy kilkanaście ale teraz to około setki.
synus1
 
Posty: 60
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Inwazja kormoran

Postprzez Ryby2 » Wto Gru 01, 2020 7:20 am

Ja proponuję żeby wywalczyć żeby przestał to być ptak chroniony i wystrzelać co do sztuki bo inaczej za parę lat nie będzie ryb i w stawach i w jeziorach w żadnym zbiorniku kormorany nas zjedzą .
Ryby2
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez Dobromir » Czw Gru 03, 2020 5:18 pm

synus1 napisał(a):Ryby mam stałe zepchnięte pod brzeg i w trzciny leżą jedna na drugiej rękoma można je zbierać.Kormorany szaleją brak już mi pomysłów jak z nimi walczyć. Bywały naloty kilka czy kilkanaście ale teraz to około setki.

Kormorany boją się ludzi. Udostępnij stawy do zwiedzania, będziesz miał spokój.
Dobromir
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez www » Czw Gru 03, 2020 8:28 pm

Dobromir napisał(a):
synus1 napisał(a):Ryby mam stałe zepchnięte pod brzeg i w trzciny leżą jedna na drugiej rękoma można je zbierać.Kormorany szaleją brak już mi pomysłów jak z nimi walczyć. Bywały naloty kilka czy kilkanaście ale teraz to około setki.

Kormorany boją się ludzi. Udostępnij stawy do zwiedzania, będziesz miał spokój.

TA TO MU WYTŁUKĄ WIĘCEJ JAK KORMORANY.
www
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez synus1 » Nie Gru 06, 2020 7:35 pm

Gaszenie ognia benzyną
synus1
 
Posty: 60
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Inwazja kormoran

Postprzez reemigrant » Pon Gru 07, 2020 12:01 pm

Po 15 latach w UK wróciłem do naszego pieknego kraju. Jestem z wykształecenia rybakiem ale przede wszystkim wędkarzem. Łowiłem sporo w UK. Fakt, nie ma tam rybaków sieciowych, ryby się wypuszcza itd ale nie ma tych czarnych ptaszysk w takiej ilosci.
W Polsce akurat przeżywam szok w zwiazku z brakie ryb w jeziorach. Mamy fajne wody ale puste, nie wiem czy całą winą mozna obarzcać kormorana ale na pewno ma w tym swój udział. W Skandynawii maja więcej ryb jednak się z nimi nie patyczkuja:

https://www.youtube.com/watch?v=gkjp-V61Bx0
reemigrant
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez synus1 » Śro Lut 03, 2021 10:22 am

Widzę że kormorany to szerszy kłopat i wielu z nas ma z nimi problem. Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pomysły?
synus1
 
Posty: 60
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Inwazja kormoran

Postprzez Gość » Śro Lut 03, 2021 11:37 am

synus1 napisał(a):Widzę że kormorany to szerszy kłopat i wielu z nas ma z nimi problem. Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pomysły?


Drony w walce z kormoranem.
Gość
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez GR Orońsko » Śro Lut 03, 2021 2:36 pm

Ale co dron pomoże z walka z tym ptactwem ? Ja mam 140ha stawów..dzień w dzień mam latać dronem za nimi ? Uciekają odrazu jak widza auto na sam koniec stawów , armatki coś tam dają ale niewiele...najlepszym rozwiązaniem jest wybicie tego i walczenie o jakieś odszkodowania...co roku ich przybywa coraz więcej i jak tak dalej pójdzie to będzie tragedia murowana. Teraz to jest walka z wiatrakami..
GR Orońsko
 
Posty: 121
Rejestracja: Pon Wrz 24, 2018 5:41 pm

Re: Inwazja kormoran

Postprzez zbyszek74 » Czw Lut 04, 2021 8:58 pm

NA poludniu kraju inwazja.
zbyszek74
 

Re: Inwazja kormoran

Postprzez synus1 » Wto Lut 16, 2021 11:18 pm

Może ptasia grypa coś tu poradzi.
synus1
 
Posty: 60
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

cron