Cena materiału zarybieniowego2021

Moderator: ekspert_PK

Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez synus1 » Nie Gru 27, 2020 12:17 am

Jaką koledzy przewidują cenę za materiałzarybieniowy?
synus1
 
Posty: 62
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Gość » Nie Gru 27, 2020 9:05 am

synus1 napisał(a):Jaką koledzy przewidują cenę za materiałzarybieniowy?


Szczupak narybek 26-27
sandacz narybek 45-50
lin narybek 24
lin kroczek 17
karaś pospolity kroczek 16
amur kroczek 12-13
karp narybek 12-14
karp kroczek 10-11

Jak jesteś zainteresowany?
Gość
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez synus1 » Nie Gru 27, 2020 11:25 am

Części handlówki sprzedałem za psie pieniądze i chcę uniknąć kolejnego błędu. Widząc cennik kolegi już wiem że ceny mam mocno nieaktualne średnio o 1 - 2 zł a w przypadku lina około 5 zł Materiału zarybieniowego pewnie też braknie więc chciałbym uzyskać godziwą zapłatę.
synus1
 
Posty: 62
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Ryba99 » Nie Gru 27, 2020 11:47 pm

Nie kupisz kroczka po 10 -11 zł zapomnij, chyba że mixowany lub importowany.
Ryba99
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Gość » Pon Gru 28, 2020 12:43 pm

Ryba99 napisał(a):Nie kupisz kroczka po 10 -11 zł zapomnij, chyba że mixowany lub importowany.


Kilkaset kilo nie. Kilka, kilkanaście ton tak. Założysz się?
Gość
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Gość » Pon Gru 28, 2020 12:45 pm

Ryba99 napisał(a):Nie kupisz kroczka po 10 -11 zł zapomnij, chyba że mixowany lub importowany.


.... a co, importowany kroczek jest zły? Przynajmniej legalny zakup i nie podkładany pod własną produkcję. Mam ofertę zakupu z Czech i mocno się nad nią zastanawiam.
Gość
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez zbyszek744@onet.pl » Pon Gru 28, 2020 6:20 pm

Nie pompujmy balonika !jeszcze przed rybami zima i kormorany
zbyszek744@onet.pl
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Ryba99 » Pon Gru 28, 2020 7:52 pm

Gość napisał(a):
Ryba99 napisał(a):Nie kupisz kroczka po 10 -11 zł zapomnij, chyba że mixowany lub importowany.


.... a co, importowany kroczek jest zły? Przynajmniej legalny zakup i nie podkładany pod własną produkcję. Mam ofertę zakupu z Czech i mocno się nad nią zastanawiam.


Czy on jest legalny to mnie nie obchodzi bardziej mnie interesuje czy mi w sierpniu nie poleci. Ja się z importu i mixow wyleczyłem kupuje od ludzi którzy nie mieszają obsad. Tegoroczny system zarybienia pancernym wylęgiem Czeskim pokazał co jest warty i jak dużo mamy w sprzedaży narybku.
Ryba99
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez MB » Pon Gru 28, 2020 9:15 pm

to jakie efekty z tego pancernego?
MB
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Gość » Pon Gru 28, 2020 9:56 pm

Ryba99 napisał(a):
Gość napisał(a):
Ryba99 napisał(a):Nie kupisz kroczka po 10 -11 zł zapomnij, chyba że mixowany lub importowany.


.... a co, importowany kroczek jest zły? Przynajmniej legalny zakup i nie podkładany pod własną produkcję. Mam ofertę zakupu z Czech i mocno się nad nią zastanawiam.


Czy on jest legalny to mnie nie obchodzi bardziej mnie interesuje czy mi w sierpniu nie poleci. Ja się z importu i mixow wyleczyłem kupuje od ludzi którzy nie mieszają obsad. Tegoroczny system zarybienia pancernym wylęgiem Czeskim pokazał co jest warty i jak dużo mamy w sprzedaży narybku.


Co Ty gadasz? 150 km od Pd granicy Pl. i kroczek karpia posiada negatywne cechy, które wykluczają go jako materiał obsadowy na krajowe stawy? Bzdura! Jestem lokalnym patriotą ale jeśli cena krajowego kroczka w tonowych zakupach przekroczy 11 pln bez żadnych skrupułów kupię czeskiego za 9 pln.
Gość
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Kujawiak » Wto Gru 29, 2020 7:31 am

Haha, żałosne jest założenie ze Czeski materiał zarybieniowy jest słaby.. Byłeś kiedyś u nich? Bardziej przykładają uwagę na higienę stawów niż my..
A druga sprawa nie oszukujmy się co 2 z nas handluje rybami z nie swojej produkcji..
Kujawiak
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez synus1 » Czw Gru 31, 2020 8:47 am

Podkładać materiał zarybieniowy pod własną produkcję trochę słabe. Co powiece kupcowi jak zacznie zdychać. Od lat praktykuję jeden model ryba odłowiona, odpita i tego samego dnia wypuszczona. Dodatkowe manipulacje znacznie pogarszają jakość ryb, zwłaszcza wiosną. Złotówka taniej w Czechach może kazać się pięć zł drożej, ale każdy ma swój sposób wypraktykowany.
synus1
 
Posty: 62
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Gość » Czw Gru 31, 2020 10:28 am

Kupujesz kroczka z Czech legalnie i na fakturę, wpuszczasz wiosną do swoich stawów 20 dkg rybę, a jesienią odławiasz 2 kg handlówkę. Gdzie Ty tu widzisz "podkładanie"? Mój lokalny patriotyzm skończy się kiedy różnica w cenie będzie wyższa jak 2 pln. Za polskiego zapłacę bez mrugnięcia okiem do 2 pln drożej.
Gość
 

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez synus1 » Czw Gru 31, 2020 8:56 pm

Kupuje kroczka z Czech, wpuszczam na płuczki i sprzedaję jako własny. Ryba kilka razy ruszona i za dwa tygodnie po wodzie pływają,, kwiatki " To jest trochę słabe. Import wcale nie musi być gorszy od krajówki tylko ilość manipulacji wpływa negatywnie. Co do ceny to miejmy nadzieje że nie będzie wielkiej przepaści.
synus1
 
Posty: 62
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Cena materiału zarybieniowego2021

Postprzez Gość » Pią Sty 01, 2021 11:54 am

synus1 napisał(a):Kupuje kroczka z Czech, wpuszczam na płuczki i sprzedaję jako własny. Ryba kilka razy ruszona i za dwa tygodnie po wodzie pływają,, kwiatki " To jest trochę słabe. Import wcale nie musi być gorszy od krajówki tylko ilość manipulacji wpływa negatywnie. Co do ceny to miejmy nadzieje że nie będzie wielkiej przepaści.


Po cholerę kupować kroczek od handlarza, który go wpuszcza na betonowe płuczki? Kupujesz bezpośrednio z pominięciem tej mitycznej "płuczki"
Gość
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości