covidowe

Moderator: ekspert_PK

covidowe

Postprzez wieslaw1234 » Pią Sty 15, 2021 3:05 pm

Witam .
Właśnie dowidziałem się że należy złożyć sprawozdanie roczne z covidowego .
Poniżej wkleję link do strony .
Wzór sprawozdania z 2,5 też się zmienił .
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/dziala ... i-covid-19
wieslaw1234
 

Re: covidowe

Postprzez andbry » Sob Sty 16, 2021 8:46 am

Jeżeli obowiązku sprawozdawczego nie masz zapisanego w umowie (ja nie mam), to nie musisz sporzązdzć sprawozdania rocznego. Jeżeli jednak maszt taki zapis, to pierwsze sprawozdanie, zgodnie z obowiazującymi przepisami, powinieneś złożyć dopiero w styczniu 2022r.
andbry
 

Re: covidowe

Postprzez wieslaw1234 » Sob Sty 16, 2021 1:25 pm

Kolego przeczytaj dokładnie pierwszą stronę z instrukcji wypełniania sprawozdania .
Pisze tam że jak byś miał w umowie że nie musisz składać sprawozdania co rocznie to składasz jedno końcowe .
Jeśli nie masz nic w umowie o zwolnieniu z obowiązku składania sprawozdania to składasz corocznie przez 5 lat
Czyli odwrotnie jest jak piszesz .
Nie chce się z tobą kłócić ale wczoraj miałem rozmowę z pracownikiem ARIMR i poinformował mnie o tym .
Podobno mają dzwonić do wszystkich bo sprawozdanie trzeba złożyć do końca Stycznia.
Poza tym oczywiście uważam że to idiotycznie generowanie papierologij .
wieslaw1234
 

Re: covidowe

Postprzez Gość » Sob Sty 16, 2021 6:09 pm

wieslaw1234 napisał(a):Kolego przeczytaj dokładnie pierwszą stronę z instrukcji wypełniania sprawozdania .
Pisze tam że jak byś miał w umowie że nie musisz składać sprawozdania co rocznie to składasz jedno końcowe .
Jeśli nie masz nic w umowie o zwolnieniu z obowiązku składania sprawozdania to składasz corocznie przez 5 lat
Czyli odwrotnie jest jak piszesz .
Nie chce się z tobą kłócić ale wczoraj miałem rozmowę z pracownikiem ARIMR i poinformował mnie o tym .
Podobno mają dzwonić do wszystkich bo sprawozdanie trzeba złożyć do końca Stycznia.
Poza tym oczywiście uważam że to idiotycznie generowanie papierologij .


To tylko urzędnicy mogli to wymyślić.
Jak masz zapisane, że składasz co roku, to nie składasz co roku, a tylko raz.
Jak nie masz zapisane, że musisz składać, to je składasz corocznie.
:)
Gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości