Armatki hukowe

Moderator: ekspert_PK

Armatki hukowe

Postprzez GR Orońsko » Pon Mar 15, 2021 3:14 pm

Witam , ktoś moze składał na pozwolenie strzelania nimi lub pozwolenie na odstraszanie ptaków objętych ochroną ? Gdzie co i jak ? pozdrawiam
GR Orońsko
 
Posty: 121
Rejestracja: Pon Wrz 24, 2018 5:41 pm

Re: Armatki hukowe

Postprzez Gość » Pon Mar 15, 2021 8:57 pm

Na obrębach hodowlanych nie musisz posiadać zezwolenia na odstraszanie. Na odstępstwa od zakazów uśmiercania zwierząt na obrębach hodowlanych wydaje RDOŚ wg miejsca Twojego zamieszkania. Wniosek na stronie. Po wydaniu pozwolenia opłata 85 pln. Pisz na kilka lat. do wiosny 2025 roku.
Gość
 

Re: Armatki hukowe

Postprzez Gość » Wto Mar 16, 2021 4:30 pm

Przepraszam. Opłata 82 pln
Gość
 

Re: Armatki hukowe

Postprzez gość niedzielny » Śro Mar 17, 2021 7:44 pm

Zgadzam się z przedmówcą.
Wydaje mi się, że opłata jest tylko jeśli wnioskodawcą jest spółka z o.o., ale nie jestem pewny.
Aby skuteczni walczyć z kormoranami armatki hukowe muszą współpracować z bronią palną. Kormorany to mądre bestie i jeśli huku nie będą kojarzyły ze śmiercią kolegi to szybko się do armatek przyzwyczają. W gospodarstwie, w którym pracuję strzelamy rocznie grubo ponad 300 sztuk i co roku jest tyle samo.
Ciężki temat. Wiosną i jesienią jeden pracownik praktycznie zajmuje się tylko likwidacją szkodników.
Powodzenia.
gość niedzielny
 

Re: Armatki hukowe

Postprzez synus1 » Nie Kwi 04, 2021 10:18 am

Na umyślne płoszenia i strzelanie w ramach obrębu konieczna jest zgoda z RDOŚ przynajmniej ja takie otrzymałem. Lepiej mieć papier aby nie narobić sobie problemów Koszt mało istotny.
synus1
 
Posty: 65
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Armatki hukowe

Postprzez Gość » Pon Kwi 05, 2021 10:24 am

synus1 napisał(a):Na umyślne płoszenia i strzelanie w ramach obrębu konieczna jest zgoda z RDOŚ przynajmniej ja takie otrzymałem. Lepiej mieć papier aby nie narobić sobie problemów Koszt mało istotny.


Bzdury gadasz i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na strzelenie pewnie tak ale na płoszenie na terenie obrębów hodowlanych NIE !!! Poczytaj sobie.

https://otop.org.pl/ptasie-porady/ptasi ... ploszenie/
Gość
 

Re: Armatki hukowe

Postprzez synus1 » Sob Kwi 17, 2021 10:11 pm

Treść decyzji z RDOŚ :Zezwalam na umyślne płoszenie i niepokojenie w miejscach żerowania zgrupowań ptaków migrujących lub zimujących czapli siwej i kormorana czarnego w granicach obrębu hodowlanego. Płoszenie nastąpi za pomocą armatek hukowych, straszaków i pistoletów hukowych i jest dozwolone w okresie całego roku. Często jedna ustawa wyklucza druga powstają kolejne poprawki i sama interpretacja aktów prawnych może być różna. Radzę zadzwonić do RDOŚ niech rozwieją wszelkie wątpliwości. Myślę że skoro RDOŚ wydaje takie decyzje to wie co robi.
synus1
 
Posty: 65
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm

Re: Armatki hukowe

Postprzez Gość » Nie Kwi 18, 2021 11:40 pm

synus1 napisał(a):Treść decyzji z RDOŚ :Zezwalam na umyślne płoszenie i niepokojenie w miejscach żerowania zgrupowań ptaków migrujących lub zimujących czapli siwej i kormorana czarnego w granicach obrębu hodowlanego. Płoszenie nastąpi za pomocą armatek hukowych, straszaków i pistoletów hukowych i jest dozwolone w okresie całego roku. Często jedna ustawa wyklucza druga powstają kolejne poprawki i sama interpretacja aktów prawnych może być różna. Radzę zadzwonić do RDOŚ niech rozwieją wszelkie wątpliwości. Myślę że skoro RDOŚ wydaje takie decyzje to wie co robi.


"miejscach żerowania zgrupowań ptaków migrujących lub zimujących czapli siwej i kormorana czarnego"
Czytaj ze zrozumieniem. Nie masz kolonii lęgowej to płoszysz bez zezwolenia. Nie masz zgrupowania jesienią przed odlotem do ciepłych krajów, płoszysz bez zezwolenia. Nie ma zimy i się nie grupują, płoszysz bez zezwolenia. Już nie wiem jak Ci prościej wytłumaczyć?
Gość
 

Re: Armatki hukowe

Postprzez synus1 » Pon Kwi 19, 2021 9:59 pm

Dzięki teraz zatrybiło
synus1
 
Posty: 65
Rejestracja: Nie Lis 01, 2020 5:40 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 70 gości