rynek pracy dla ichtiologów

Moderator: ekspert_PK

rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez ryb » Sob Kwi 03, 2021 8:02 am

Od jakiegoś czasu ukazują się informacje na temat naboru na stanowisko ichtiologa do PZW Lublin, czy ktoś wie o co tam chodzi i skąd wziął się problem z ichtiologiem
Wesołych Świąt
ryb
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez ryb » Wto Kwi 06, 2021 5:29 am

?
ryb
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Bronek » Pon Paź 11, 2021 9:39 pm

Tak ja wiem o co tam poszło w końcu się wzięli za ichtiologa straszny był z niego złodziej handlowal narybkiem na masową skalę zresztą sam u siebie w firmie miałem takiego wytrzymałem się na rynkach a oni byli Bogu ducha winni jak ma być ryba jak ichtolog nic nie puszcza do wody tylko zmienia auta albo buduję domy.
Bronek
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Bronek » Pon Paź 11, 2021 9:47 pm

Wyrzywałem się na rybakach przepraszam za błędny dodam jeszcze że tam były grube akcje fałyszywanie faktur itp dobrze że się biorą za ichtiologów bo według mnie jak coś nie idzie w firmie to pierwszy do zwolnienia powinien być ichtolog. Przerobiłem ten temat i obecnie sam zajmuję się zarybianiem i ryb mam 50 ton wiencej rok w rok.
Bronek
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Bronek » Pon Paź 11, 2021 9:52 pm

Jeśli chodzi o Lublin jest dużo młodych ludzi z papierami.
Bronek
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Gość » Śro Paź 13, 2021 12:26 am

Zatrudnijcie kogoś z PK. To będziecie mieli jeziora pełne ryby :)
Gość
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Ksawery » Śro Paź 13, 2021 6:06 pm

Ja osobiście również sam zarybiam swoje akweny nie daję narybku ichtologą bo wiem jak to się potem kończy na wylengarni mam pełen monitoring i sam rybkę wpuszczam do wody to wiem ze ona będzie i teraz odłowy też mam co roku coraz lepsze. Pozdrawiam.
Ksawery
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez GAbeć » Czw Paź 14, 2021 5:03 pm

Bronek napisał(a):Tak ja wiem o co tam poszło w końcu się wzięli za ichtiologa straszny był z niego złodziej handlowal narybkiem na masową skalę zresztą sam u siebie w firmie miałem takiego wytrzymałem się na rynkach a oni byli Bogu ducha winni jak ma być ryba jak ichtolog nic nie puszcza do wody tylko zmienia auta albo buduję domy.

W stu procentach popieram.
Zacząć trzeba od wy...nia ichtiologa.
Jak nie kradnie to eksperymentuje i oczywiście zero odpowiedzialności i brania do głowy. Reszta pracuje a on jest od opierd..nia się.
Standardowo przepracuje 3-4 lat i po wybudowaniu domu "rozwija" swoją działalność - na twoich pieniądzach i nauce u ciebie.

Chcesz produkować i mieć efekty - zacznij od zwolnienia tych nierobów.
Pokaż jednego hodowcę świń kur czy krów, który zatrudnia na etat weterynarzy....
GAbeć
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Gość » Czw Paź 14, 2021 10:20 pm

Pamiętam sytuację sprzed kilku lat na moim obiekcie. Pani doktor przywiozła ze sobą studenta 4 roku ichtiologii. Po wypatroszeniu karpia wskazała mu śledzionę i zadała pytanie co to za narząd? Student po krótkiej chwili namysłu odpowiedział. JĄDRA!
Gość
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Gość » Pią Paź 15, 2021 10:09 pm

GAbeć napisał(a):
Bronek napisał(a):Tak ja wiem o co tam poszło w końcu się wzięli za ichtiologa straszny był z niego złodziej handlowal narybkiem na masową skalę zresztą sam u siebie w firmie miałem takiego wytrzymałem się na rynkach a oni byli Bogu ducha winni jak ma być ryba jak ichtolog nic nie puszcza do wody tylko zmienia auta albo buduję domy.

W stu procentach popieram.
Zacząć trzeba od wy...nia ichtiologa.
Jak nie kradnie to eksperymentuje i oczywiście zero odpowiedzialności i brania do głowy. Reszta pracuje a on jest od opierd..nia się.
Standardowo przepracuje 3-4 lat i po wybudowaniu domu "rozwija" swoją działalność - na twoich pieniądzach i nauce u ciebie. Który prywaciarz tak płaci że po 3 latach dom się stawia?

Chcesz produkować i mieć efekty - zacznij od zwolnienia tych nierobów.
Pokaż jednego hodowcę świń kur czy krów, który zatrudnia na etat weterynarzy....
Gość
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Gr sława. » Pon Paź 18, 2021 8:33 pm

U mnie rybacy robią tą samą robotę co ichtolodzy zadbałem o ich dokształcanie w tym aspekcie, podam przykład rybak zna akweny na których łowi sam wie najlepiej czego w jeziorach brak czego jest za dużo czego za mało więc mam pewność że narybek nie pójdzie w obce ręce tylko na moje wody. Osobiście sam kupowałem narybek od ichtiologów głównie z zachodniopomorskiego i wiem jakie oni robią tam szfingle i przekręty wienc przerobiłem ten proceder. Obecnie sam dogladam narybku a nasze wody są pełne ryby. Pozdrawiam Wszystkich.
Gr sława.
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Gość » Wto Paź 19, 2021 2:02 pm

Za wyniki w firmie zawsze odpowiada właściciel a nie pracownicy, złe kierowanie pracą zły dobór ludzi itp.. Rynek Ichtiologów się skończył nie ma już kształcenia w tym zakresie ci co skończyli kiedyś zwykle prowadzą swoje działalności które jak widać najlepiej sobie radzą na rynku, wszystkie największe hodowle prowadzone są przez ichtiologów np. Gosławice itp. Widać też masę upadłości w firmach prowadzonych przez ludzi co się na tym nie znają a mieli wizję na milionowe zyski a nie znali realiów prowadzenia hodowli ryb potem szukają winnych wokół na u siebie nie znajdują.
Gość
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Kasia 39 » Wto Paź 19, 2021 11:09 pm

Jak rynek ichtiologów się skończył co za bzdury opowiadasz mieszkam w zachodniopomorskim i nadal ich kształcą weźmy np takie duże firmy jak Gr miedwie mają chyba 3 ichtiologów w każdym z tych dużych firmach tutaj są ichtolodzy są kierunki kształcenia o tym profilu więc nie gadaj głupot. Sam taką szkołę skończyłem i wiem z czym to się je. A czy ichtolodzy powinni zarządzać firmami to polenizowal bym do tego raczej powinni robić to co potrafią. A o takiego pracownika cieszko bo kombinować to wiadomo każdy tam kombinuję jak umie a potem są sprzedawane bajeczki że kormorany a to że wydry a to czapla a to coś jest snięte. A pracodawca zamiast zyski ma straty. Bo niestety prawda jest prosta jak sie czegoś nie wpuszcza do wody to tego potem nie ma.
Kasia 39
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Ichtiolog 27 » Śro Paź 20, 2021 6:48 am

Kasia 39. Ciekawe czy tam u was w tych firmach potrzebują ichtiologów? Wiesz coś na ten temat?
Ichtiolog 27
 

Re: rynek pracy dla ichtiologów

Postprzez Darek EOX » Śro Paź 20, 2021 10:07 am

W zachodniopomorskim pracę jako ichtolog znajdziesz bez problemu porozmawiaj z prezesami tych dużych firm jeśli jesteś ogarnięty w tym co robisz napewno dojdziecie do konsensusu w tej kwestii.
Darek EOX
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości