Cena sandacza

Moderator: ekspert_PK

Cena sandacza

Postprzez Sandałek » Pon Wrz 27, 2021 8:33 am

Chciałem kupić narybek sandacza, ale rozbieżność w cenie jest duża, nawet 30 zl, dlatego chciałem zapytać na forum tych którzy są w tym zorientowani ile trzeba dać za różne wielkości tej ryby.
Z góry dziękuję.
Sandałek
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Kornel K » Pon Wrz 27, 2021 9:54 am

Od kilku lat sprzedaję narybek jesienny sandacza.

Z reguły wychodzi mi sort około 30 szt./kg lub nieco mniej. Ryba ma około 18-20cm

W zależności od ilości szt. na kg to średnio wychodzi tak:
Poniżej 20szt/kg - 100zł netto /kg
W okolicach 30 szt/kg - 150zł netto /kg
powyżej 40 szt /kg - 200zł netto/kg

Niektóry sprzedają na sztuki w granicach 4-6 zł , po przeliczeniu wychodzi podobnie jak na kg.
Kornel K
 
Posty: 88
Rejestracja: Pon Lip 17, 2017 4:36 pm

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość » Pon Wrz 27, 2021 11:30 am

Nie słuchaj akwarystów, którzy innym akwarystom sprzedają sandacza na sztuki.

Cena jesiennego narybku sandacza w hurcie oscyluje w granicach 50-75 pln/kg
Gość
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Wero » Śro Wrz 29, 2021 9:43 am

A ile trzeba dać za 2-letniego 30-40cm
Wero
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Wero » Czw Wrz 30, 2021 9:06 am

Wero napisał(a):A ile trzeba dać za 2-letniego 30-40cm

Chciałam dać zadatek na tego sandacza, sprzedający chce 50zł/kg, czy to nie za dużo?
Gość pisze że narybek 50-75
Wero
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość » Czw Wrz 30, 2021 9:50 am

Wero napisał(a):
Wero napisał(a):A ile trzeba dać za 2-letniego 30-40cm

Chciałam dać zadatek na tego sandacza, sprzedający chce 50zł/kg, czy to nie za dużo?
Gość pisze że narybek 50-75


Ten sandacz jest bardzo duży. Ryba 40 cm to już ponad 1 kg. Cena 40 pln jest dobra
Gość
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość? » Czw Wrz 30, 2021 2:32 pm

Sandacz 40 cm 1 kg? Chyba cię pogięło. Pewnie za dużo zadajesz się z wędkarzami.
Gość?
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość » Czw Wrz 30, 2021 7:11 pm

Gość? napisał(a):Sandacz 40 cm 1 kg? Chyba cię pogięło. Pewnie za dużo zadajesz się z wędkarzami.


W wieku 4 lat sandacz osiąga średnio 50–60 cm długości i 1,5–2 kg masy ciała.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sandacz_pospolity
Gość
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość? » Czw Wrz 30, 2021 9:00 pm

Ooo przepraszam, z Wikipedią nie śmiem się równać.
Ale tak zupełnie przy okazji, słyszałeś coś o współczynniku kondycji? Ktoś kiedyś ci powiedział, że masa ryby rośnie w proporcji trzeciej potęgi jej długości? Nie??? A to przepraszam, bo jakieś szkoły kiedyś kończyłem. Wikipedii wtedy nie było, o nierządnica teraz sobie uświadamiam, że nawet Internetu wtedy nie było.
Oczywiście podpisałbym się inaczej, gdyby system mi pozwolił, Niestety jestem w arabskim kraju i strona nie pozwala mi się zalogować.
Gość?
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość » Czw Wrz 30, 2021 11:16 pm

Gość? napisał(a):Ooo przepraszam, z Wikipedią nie śmiem się równać.
Ale tak zupełnie przy okazji, słyszałeś coś o współczynniku kondycji? Ktoś kiedyś ci powiedział, że masa ryby rośnie w proporcji trzeciej potęgi jej długości? Nie??? A to przepraszam, bo jakieś szkoły kiedyś kończyłem. Wikipedii wtedy nie było, o nierządnica teraz sobie uświadamiam, że nawet Internetu wtedy nie było.
Oczywiście podpisałbym się inaczej, gdyby system mi pozwolił, Niestety jestem w arabskim kraju i strona nie pozwala mi się zalogować.


Nie widziałeś chyba 40 cm sandacza z hodowli stawowej, który żerował na w obiekcie z bardzo dużą obecnością słonecznicy? Nakładli Ci w tej komunistycznej szkółce teoretycznej sieczki do głowy
Gość
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość? » Pią Paź 01, 2021 8:40 am

Nie widziałem, ale chętnie zobaczę. Bardzo poproszę o zdjęcie takiego. Najlepiej tutaj jako link albo wklejony obraz. Bo pewnie więcej jest takich niedowiarków jak ja.
Gość?
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość » Pią Paź 01, 2021 10:54 am

Gość? napisał(a):Nie widziałem, ale chętnie zobaczę. Bardzo poproszę o zdjęcie takiego. Najlepiej tutaj jako link albo wklejony obraz. Bo pewnie więcej jest takich niedowiarków jak ja.


Dobrze, ale musisz poczekać do odłowów. Listopad.
Gość
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Kupię sandacza » Sob Paź 02, 2021 7:09 am

40 zł za 1kg sandacza żywego stawowego w kondycji zarybieniowej, nawet gdyby miał 1.5 kg, to dużo??? Przecież za chwilę po wontonach w lodzie na rynku będa droższe...
Kupię sandacza
 

Re: Cena sandacza

Postprzez www » Sob Paź 02, 2021 7:55 am

Gość? napisał(a):Sandacz 40 cm 1 kg? Chyba cię pogięło. Pewnie za dużo zadajesz się z wędkarzami.

oczywiście że 40 cm w dobrych warunkach będzie ważył 1kg
www
 

Re: Cena sandacza

Postprzez Gość » Sob Paź 02, 2021 9:57 am

www napisał(a):
Gość? napisał(a):Sandacz 40 cm 1 kg? Chyba cię pogięło. Pewnie za dużo zadajesz się z wędkarzami.

oczywiście że 40 cm w dobrych warunkach będzie ważył 1kg


Tym bardziej, że jest to 2 latek.
Gość
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości