Aż tak drogo ???

Moderator: ekspert_PK

Aż tak drogo ???

Postprzez Cena karpia » Czw Lis 04, 2021 9:13 pm

Jakie ceny karpia przewidujecie na gwiazdkę??
Cena karpia
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Karpie xxx » Pią Lis 05, 2021 12:01 am

Zalerzy gdzie i od kogo chcesz kupić cena od 9 do nawet 18 zł nie chce mi się pisać dlaczego taka rozbieżność ceny ale jeżdżę po całym kraju.
Karpie xxx
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Pią Lis 05, 2021 4:46 pm

Karpie xxx napisał(a):Zalerzy gdzie i od kogo chcesz kupić cena od 9 do nawet 18 zł nie chce mi się pisać dlaczego taka rozbieżność ceny ale jeżdżę po całym kraju.


13-14 an teraz i z tygodnia na tydzień rośnie. Ci "dołkarze" co oferują taniej jak 13 są niezorientowani i została już ich garstka.
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Tur » Pią Lis 05, 2021 9:43 pm

Podobno Czesi sypną w tym roku większą ilość taniochy za Turów
Tur
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Pią Lis 05, 2021 11:59 pm

Tur napisał(a):Podobno Czesi sypną w tym roku większą ilość taniochy za Turów


Tak 55 ton o średniej 1,10 kg/szt :)
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Handel pomorski. » Sob Lis 06, 2021 11:01 pm

Gość napisał(a):
Tur napisał(a):Podobno Czesi sypną w tym roku większą ilość taniochy za Turów


Tak 55 ton o średniej 1,10 kg/szt :)

Ten karp idzie do nas widziałem tego karpia i nie jest taki mały 1,5 do 2 kg ale masz rację takiego 1, 1,10 też jest dużo na grudzień się szykuję 140 ton
Handel pomorski.
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Nie Lis 07, 2021 9:37 am

Handel pomorski. napisał(a):
Gość napisał(a):
Tur napisał(a):Podobno Czesi sypną w tym roku większą ilość taniochy za Turów


Tak 55 ton o średniej 1,10 kg/szt :)

Ten karp idzie do nas widziałem tego karpia i nie jest taki mały 1,5 do 2 kg ale masz rację takiego 1, 1,10 też jest dużo na grudzień się szykuję 140 ton


Hahahahaha.... 140 ton z Czech. Straszne ilości. Ale mnie ubawiłeś. Czesi nie mają karpia, bo nie mieli nawet wystarczającej ilości kroczka dla siebie. Aby nie zrywać kontaktów, pewnie jakieś śladowe ilości wyślą do Polski. W tym roku będzie brakowało w grudniu w przybliżeniu 30% handlówki nie mówiąc tu o okresie styczeń- maj 2022.
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Ichtiolog.... » Nie Lis 07, 2021 9:45 am

Ten gość ma trochę racji ale ten karp nie jest z Czech ma być do 100 do 200 ton. Też o tym słyszałem sam ciekawy jestem początku grudnia.
Ichtiolog....
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Nie Lis 07, 2021 9:57 am

Ichtiolog.... napisał(a):Ten gość ma trochę racji ale ten karp nie jest z Czech ma być do 100 do 200 ton. Też o tym słyszałem sam ciekawy jestem początku grudnia.


Co to jest 100-200 ton jak w Polsce będzie brakowało ok. 6000 ton?
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Bronek » Pon Lis 08, 2021 7:24 pm

To będzie brakowało już widziałem że supermarkety importują mrożonego karpia w płatkach importują.
Bronek
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Pon Lis 08, 2021 9:45 pm

Bronek napisał(a):To będzie brakowało już widziałem że supermarkety importują mrożonego karpia w płatkach importują.


Polacy nie kupią przed świętami mrożonego karpia.
Gość
 


Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Dwa » Pią Lis 12, 2021 12:46 pm

Polacy szukają innej ryby od karpia szczupak, sandacz,sum,lin itp
Dwa
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Gość » Pią Lis 12, 2021 11:38 pm

Dwa napisał(a):Polacy szukają innej ryby od karpia szczupak, sandacz,sum,lin itp


Nie ma nic lepszego jak wigilijny szczupak itp :) Już kiedyś była kampania reklamowa aby na stołach królował wigilijny łosoś.
Gość
 

Re: Aż tak drogo ???

Postprzez Bzdura » Sob Lis 13, 2021 12:40 pm

Nie porównuj łososia do szczupaka hodowanego w stawach lub z połowów jeziorowych. Łosoś się chowa choć ma mniej ości i tu znowu przewaga. Szczupak jednak nie zastąpi do końca karpia ale na pewno przy wysokiej cenie tego ostatniego klienci będą szukać substytutu . Czy będzie to szczupak ? A może tolpyga ? A może filet z piersi kurczaka za 13 zł gotowego mięsa kupiony zamiast oscistej ryby w ciepłym markecie ?? A promocja kurczaków w odroznieniu od karpia trwa . Bo przecież że zacytuję "kto nie lubi kurczaka"...
Bzdura
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości