Karp detal

Moderator: ekspert_PK

Re: Karp detal

Postprzez Zwykły Wsiok » Czw Gru 16, 2021 1:16 pm

Tak jak rok temu byłem w szoku czemu tak tanio tak teraz jestem trochę w szoku na ceny podawane przynajmniej przez niektórych użytkowników.
żeby nie było, uważam że jak ktoś wam daje 30 za karpia w hurcie to targujcie na 35. Trzeba sobie chude lata odbić. Zresztą karp przez lata był niedowartościowany rynkowo.
Ale osobiście boję się że takie nagłe bujanie ceną doprowadzi do tego że za 2-3 lata Polacy będą na swięta kupować połowę tego karpia co teraz w myśl zasady że "pi...le karpia bo drogi, kupie sobie połowe tańszego łososia" Karpia będzie tylko kupować "twardy elektorat" który wie co robi i co kupuje. I co wtedy? Wyjdzie dobry rok, duża produkcja i znowu bedzie hurt po 8 zeta?
Zwykły Wsiok
 

Re: Karp detal

Postprzez Gość » Czw Gru 16, 2021 2:35 pm

Zwykły Wsiok napisał(a):Tak jak rok temu byłem w szoku czemu tak tanio tak teraz jestem trochę w szoku na ceny podawane przynajmniej przez niektórych użytkowników.
żeby nie było, uważam że jak ktoś wam daje 30 za karpia w hurcie to targujcie na 35. Trzeba sobie chude lata odbić. Zresztą karp przez lata był niedowartościowany rynkowo.
Ale osobiście boję się że takie nagłe bujanie ceną doprowadzi do tego że za 2-3 lata Polacy będą na swięta kupować połowę tego karpia co teraz w myśl zasady że "pi...le karpia bo drogi, kupie sobie połowe tańszego łososia" Karpia będzie tylko kupować "twardy elektorat" który wie co robi i co kupuje. I co wtedy? Wyjdzie dobry rok, duża produkcja i znowu bedzie hurt po 8 zeta?


Już nigdy nie będzie takiej produkcji jak była w latach ubiegłych. W przyszłym roku też karpia będzie brakowało. Ten rok pokazał rybakom, że nie warto wchodzić w intensywniejszą produkcję i sprzedawać karpia w niskiej cenie.
Gość
 

Re: Karp detal

Postprzez Zwykły Wsiok » Czw Gru 16, 2021 2:51 pm

Gość napisał(a):Już nigdy nie będzie takiej produkcji jak była w latach ubiegłych. W przyszłym roku też karpia będzie brakowało. Ten rok pokazał rybakom, że nie warto wchodzić w intensywniejszą produkcję i sprzedawać karpia w niskiej cenie.

Być może nie będzie już takiej produkcji, ale nie z tej przyczyny. Owszem, tamten rok pokazał rybakom, że nie warto wchodzić w intensywniejszą produkcję i sprzedawać karpia w niskiej cenie. A ten rok pokaże że ceny są niezłe i na każdym kilogramie karpia można nieźle zarobić. Załóżmy że jakimś cudem następny rok pokaże to samo. Myślisz że wtedy każdy kto może wyprodukować 20 ton na swoich stawach ograniczy produkcję do 10 ton? To tak jakby mieć kurnik, i tłuc co drugie jajo bo dwa lata temu były tanie. Nie bardzo wierze w taki scenariusz.
Sądzę że "duszenie ceny" ryby do minimum przez tyle lat po prostu doprowadziło do zdestabilizowania rynku który nie wróci do normalności przez kilka lat. Tak niestety kończą się nadmierne regulacje, ograniczenia i dotacje - czyli innymi słowy gospodarka planowana odgórnie/socjalizm. Z jednej strony trochę obawiam się tego do czego to prowadzi, ale z drugiej uważam żeby w tym roku każdy śrubował cenę jak tylko może bo taki rok może się długo nie powtórzyć. Pozdrawiam!
Zwykły Wsiok
 

Re: Karp detal

Postprzez Gość » Czw Gru 16, 2021 3:09 pm

Rosnące koszty produkcji, degradacja obiektów stawowych (drogie remonty), odchodzenie od rybactwa rybaków z doświadczeniem, niepewne rekompensaty, rybożercy. Globalnie produkcja karpia będzie spadać. Gospodarstwa o dużym areale będą bankrutowały. Cena karpia ustali się na poziomie 4 euro.
Gość
 

Re: Karp detal

Postprzez Gość » Czw Gru 16, 2021 3:36 pm

Nawet cena 15 zł w hurcie nie zrekompensowała wielu rybakom strat i kosztów, które ponieśli w tym roku.
Gość
 

Re: Karp detal

Postprzez peowiec » Sob Gru 18, 2021 5:15 pm

Gość napisał(a):Rosnące koszty produkcji, degradacja obiektów stawowych (drogie remonty), odchodzenie od rybactwa rybaków z doświadczeniem, niepewne rekompensaty, rybożercy. Globalnie produkcja karpia będzie spadać. Gospodarstwa o dużym areale będą bankrutowały. Cena karpia ustali się na poziomie 4 euro.

piszesz o hurcie czy detalu?
peowiec
 

Re: Karp detal

Postprzez Gość » Sob Gru 18, 2021 8:19 pm

peowiec napisał(a):
Gość napisał(a):Rosnące koszty produkcji, degradacja obiektów stawowych (drogie remonty), odchodzenie od rybactwa rybaków z doświadczeniem, niepewne rekompensaty, rybożercy. Globalnie produkcja karpia będzie spadać. Gospodarstwa o dużym areale będą bankrutowały. Cena karpia ustali się na poziomie 4 euro.

piszesz o hurcie czy detalu?


hurcie
Gość
 

Re: Karp detal

Postprzez Apokalipsa » Wto Gru 21, 2021 12:30 am

Gość napisał(a):
peowiec napisał(a):
Gość napisał(a):Rosnące koszty produkcji, degradacja obiektów stawowych (drogie remonty), odchodzenie od rybactwa rybaków z doświadczeniem, niepewne rekompensaty, rybożercy. Globalnie produkcja karpia będzie spadać. Gospodarstwa o dużym areale będą bankrutowały. Cena karpia ustali się na poziomie 4 euro.

piszesz o hurcie czy detalu?


hurcie

Dobrze niech bankrutują.
Apokalipsa
 

Re: Karp detal

Postprzez Wojtek M » Wto Gru 21, 2021 3:53 pm

Właśnie przeżyłem armagedon.
To był szok jakiego nie widziałem przez 30 lat hodowli
Wojtek M
 

Re: Karp detal

Postprzez Gość » Wto Gru 21, 2021 4:09 pm

Wojtek M napisał(a):Właśnie przeżyłem armagedon.
To był szok jakiego nie widziałem przez 30 lat hodowli


Dlaczego tak późno robiłeś odłowy?
Gość
 

Re: Karp detal

Postprzez Wojtek M » Wto Gru 21, 2021 4:19 pm

Hurt, detal, mały hurt do sklepów, własnie skończyłem, ryba droższa a nie usłyszałem żeby komuś cena nie pasowała, a ryby brali dwa razy tyle co w ubiegłym roku, dzisiaj mróz a kolejka była non stop.
Wojtek M
 

Re: Karp detal

Postprzez Krakus » Śro Gru 22, 2021 8:56 am

Sklep osiedlowy, karp tylko na zamówienie, 80 zł/kg.
Krakus
 

Re: Karp detal

Postprzez Mecenas » Śro Gru 22, 2021 12:39 pm

Mylisz się zobaczysz jak w następnym roku ruszy import karpia z zagranicy. Zawsze tak jest.
Mecenas
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości