Rybactwo a Młody rolnik

Moderator: ekspert_PK

Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez Rybak123 » Śro Gru 22, 2021 4:10 pm

Czy udało się komuś uzyskać dotację na młodego rolnika posiadającego wyłącznie grunty pod stawami. Problem polega na braku wskaźnika SO i wyłączenia w warunkach przeznaczenia pomocy chowu i hodowli ryb.
Rybak123
 

Re: Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez Gość 1 » Śro Gru 22, 2021 8:34 pm

Młody rolnik to nie młody rybak .
Gość 1
 

Re: Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez Junior » Śro Gru 22, 2021 8:55 pm

Ale młody
Junior
 

Re: Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez Gość » Śro Gru 22, 2021 9:00 pm

pytanie zasadnicze to czy rybak stawowy to rolnik według mnie tak
Gość
 

Re: Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez Ryba123 » Śro Gru 22, 2021 9:18 pm

Problem polega na braku narzędzi systemowych w rozliczeniu wartość ekonomicznej gospodarstwa.

Na stronie Armiru wyraźnie są wskazane wytyczne od kandydata i wcale nie trzeba być rolnikiem tylko jest adnotacja że środki nie mogą być przeznaczone na chów i hodowle ryb i tu się zaczynają schody
Ryba123
 

Re: Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez Jacek.g » Sob Gru 25, 2021 10:31 pm

Dokładnie schody i to duże nie jest tak prosto zgłembiłem ten temat od A do Z.
Jacek.g
 

Re: Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez klen 1987 » Nie Gru 26, 2021 10:45 am

Niestety. Trzeba czekać na "Młodego Rybaka". Na rolnika trzeba grunty orne bądź łąki. I wykształcenie rybackie nie spełnia wymagań wykształcenia rolniczego w ARIMR.
klen 1987
 

Re: Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez Ryba123 » Nie Gru 26, 2021 5:42 pm

Tzn nie do końca tak jest . Generalnie spełniamy jeden z poważnych warunków dotyczących powierzchni ziemi lecz musimy uprawiać coś dodatkowego bo hodowla ryb nie jest w ogóle zaliczana do wskaźnika SO. Czyli możemy np mieć 10 ha wodny i 1-2 ha musimy przeznaczyć na coś innego o wysokiej rentowności.

Szkoda że nasi przedstawiciele nie zadbali o młodych rybaków, sprawdziłem i wszystkim branżom się należy nawet hodowcom owadów tylko nie nam.
Ryba123
 

Re: Rybactwo a Młody rolnik

Postprzez Jakub Gdańsk » Pon Gru 27, 2021 8:17 pm

Ryba123 napisał(a):Tzn nie do końca tak jest . Generalnie spełniamy jeden z poważnych warunków dotyczących powierzchni ziemi lecz musimy uprawiać coś dodatkowego bo hodowla ryb nie jest w ogóle zaliczana do wskaźnika SO. Czyli możemy np mieć 10 ha wodny i 1-2 ha musimy przeznaczyć na coś innego o wysokiej rentowności.

Szkoda że nasi przedstawiciele nie zadbali o młodych rybaków, sprawdziłem i wszystkim branżom się należy nawet hodowcom owadów tylko nie nam.

Są dotację na młodych rybaków na wodach morskich można nieźle zarobić, ale są duże wymagania wiek do 35 lat, uprawnienia do prowadzenia łodzi rybackiej oraz książeczka żeglarska. A o wodach śródlądowych nic nie ma zero totalnie nas olali.
Jakub Gdańsk
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 79 gości