Cena narybku wiosna 2022

Moderator: ekspert_PK

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Gość » Śro Sty 19, 2022 6:35 pm

Spokojnie. Narybku jest pod dostatkiem. Jak ktoś ma do sprzedania 500 kg, to może i sprzeda po 20 pln. Duże transakcje już teraz są umawiane na ceny 13-16 pln. Oczywiście te bliżej 13 pln wymagają zaliczkowania. Kroczek może mieć cenę trochę wyższą jak w tamtym roku. Jeśli będzie zbyt wysoka lub go zabraknie, zastąpi go narybek do cylku 2-letniego. Należy się cieszyć z tych cen. Jeszcze 2-3 lata temu ceny były po 10 .
Gość
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez arybak » Śro Sty 19, 2022 7:43 pm

Mam prośbę do Gościa. Proszę o nr telefonu do sprzedawcy narybku po 13zł/kg. Potrzebuję 4 tony w przedziale od 4 do 6 dkg/szt.
arybak
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez AAMARCIN » Śro Sty 19, 2022 8:03 pm

Ja też mam prośbę do Pana gościa. Potrzebuję tylko 1000 kg w w adze 3-4 dkg.
AAMARCIN
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez podsądny » Śro Sty 19, 2022 9:38 pm

Co z tym telefonem. Czyżby najbardziej aktywny na forum Gość zaniemówił - przepraszam zablefował ?
A tak na serio to mam apel do producentów. Nie dajmy się handlarzom wpuszczać w maliny - a może w trzciny ?
podsądny
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Lubliniak » Czw Sty 20, 2022 9:20 am

Ja kupiłem 1 tonę k2 po 15 zł. Odbiór w marcu 2022
Lubliniak
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Ziomek » Czw Sty 20, 2022 9:50 am

Ceny kroczka i narybku w tym roku powinny być kosmiczne w szczególności kroczka, bo jest go mało. Sprzedaliśmy karpia w hurcie po 13/14/15 zł, więc czemu by nie wywalić cenę kroczka na 21/22 zł ? Bier pan albo spadaj są inni. Dla mnie cena 18 zł za kroczka karpia 20/30 dag będzie uczciwa ceną ale zobaczymy. Pazerność ludzka nie zna granic i będą tacy co i 22 zł sobie zaśpiewają. Co do narybku nie interesowałem się i nie wypowiadam za wiele.
Ziomek
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Gość » Czw Sty 20, 2022 11:24 am

podsądny napisał(a):Co z tym telefonem. Czyżby najbardziej aktywny na forum Gość zaniemówił - przepraszam zablefował ?
A tak na serio to mam apel do producentów. Nie dajmy się handlarzom wpuszczać w maliny - a może w trzciny ?


Gościu, myślisz, że Ci którzy sprzedają narybek po 13-14 pln chwalą się tym faktem w internecie? Mało wiesz! Kroczka faktycznie nie ma ale narybku jest w .uj! Ci co będą chcieli za niego kosmiczną cenę, wpuszczą go wiosną w swoje stawy. Moim skromnym zdaniem aby nie zwariować i nie strzelić sobie samemu w stopę, to kroczek i narybek w tym roku powinien kosztować 15-16 pln
Gość
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Gość » Czw Sty 20, 2022 11:25 am

miało być nie chwalą się tym w internecie.
Gość
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Obserwator ... rybak » Czw Sty 20, 2022 11:36 am

Jak widzę spekulacji handlarzy ,,ciąg dalszy". Logiczne jest, że rybacy czyt. producenci nie będą się licytowali za ile to najniżej już się opłaci sprzedać swój produkt. Rybak mając świadomość, że drożej sprzeda rybę handlową bez płaczu zapłaci i trochę więcej za materiał obsadowy bo ogólny wzrost cen w sektorze i tak dla niego finalnie będzie na ,,+". Tylko spekulanci się krzywią i wiecznie płaczą bo będzie problem ukręcić biznesa na czyjejś pracy. Pozdrawiam producentów - szanujmy swoją pracę.
Obserwator ... rybak
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Gość » Czw Sty 20, 2022 12:45 pm

Obserwator ... rybak napisał(a):Jak widzę spekulacji handlarzy ,,ciąg dalszy". Logiczne jest, że rybacy czyt. producenci nie będą się licytowali za ile to najniżej już się opłaci sprzedać swój produkt. Rybak mając świadomość, że drożej sprzeda rybę handlową bez płaczu zapłaci i trochę więcej za materiał obsadowy bo ogólny wzrost cen w sektorze i tak dla niego finalnie będzie na ,,+". Tylko spekulanci się krzywią i wiecznie płaczą bo będzie problem ukręcić biznesa na czyjejś pracy. Pozdrawiam producentów - szanujmy swoją pracę.


Dlatego Panie i Panowie nie wariujmy z cenami. K1 I K2 kupują hodowcy i zakup materiału jest dla nich kosztem. Niech ta cena będzie rozsądna, wysoka ale nie na takim poziomie, że wyprodukowany z niej kroczek lub handlówka będzie musiał w hurcie osiągać ceny powyżej 20 złotych. Na dzień dzisiejszy ja bym to widział tak. Handlówka 14, kroczek 16, narybek 18. Braki lub nadpodaż sortymentu powinien skutkować małymi wahaniami w dół lub górę.
Gość
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Wero » Czw Sty 20, 2022 1:32 pm

Gościu w tym roku narybek zamieni się z kroczkiem cenowo a dlaczego to się chyba wszyscy domyslają
Wero
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Gość » Czw Sty 20, 2022 3:30 pm

Wero napisał(a):Gościu w tym roku narybek zamieni się z kroczkiem cenowo a dlaczego to się chyba wszyscy domyslają


Może w podobnej cenie?
Gość
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Wero » Czw Sty 20, 2022 4:46 pm

Moim skromnym zdaniem.... a byłabym nawet pewna, że będzie tak jak myślę.
Wero
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Gość » Czw Sty 20, 2022 4:57 pm

Wero napisał(a):Moim skromnym zdaniem.... a byłabym nawet pewna, że będzie tak jak myślę.


Nie. Jak kroczek będzie za drogi i za duży, to rybacy pójdą w narybek i cykl dwuletni.
Gość
 

Re: Cena narybku wiosna 2022

Postprzez Wero » Czw Sty 20, 2022 5:19 pm

Ja zawsze robię 30% produkcji w cyklu 3let, reszta w 2lata i nigdy nie miałam potknięć. Z narybku 80-100g srednia wychodzi min 1500g. Daję na start do lipca pasze zbożową od 1lipca zboża. Typowy kroczek produkuje tylko na sprzedaż. Mój ojciec kiedyś robił karpia 1300 z narybku 50g głównie na łubinie.
Wero
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości