Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Moderator: ekspert_PK

Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez Marcin 1991 » Pon Sty 17, 2022 6:24 pm

Witam ! Czy miał ktoś z was przypadek ważenia auta przez Inspekcje transportu? Kazali auto przeładować?, czy po nałożeniu mandatu puścili dalej?
Marcin 1991
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez Gość » Pon Sty 17, 2022 6:41 pm

Zakaz dalszej jazdy lub rozładunek nadmiaru
Gość
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez Gość » Pon Sty 17, 2022 7:30 pm

Marcin 1991 napisał(a):Witam ! Czy miał ktoś z was przypadek ważenia auta przez Inspekcje transportu? Kazali auto przeładować?, czy po nałożeniu mandatu puścili dalej?

Pojechało dalej. Jak każą przeładować, to zaprowadzą Ci na parking. Powiedz, że firma przyśle nowe auto za 12 godzin. Nie będą Cię taki czas pilnować.
Gość
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez trasnportowiec » Pon Sty 17, 2022 7:59 pm

Gość napisał(a):
Marcin 1991 napisał(a):Witam ! Czy miał ktoś z was przypadek ważenia auta przez Inspekcje transportu? Kazali auto przeładować?, czy po nałożeniu mandatu puścili dalej?

Pojechało dalej. Jak każą przeładować, to zaprowadzą Ci na parking. Powiedz, że firma przyśle nowe auto za 12 godzin. Nie będą Cię taki czas pilnować.


Żebyś się nie zdziwił, znam przypadek że usługowo przyjechało auto i przeładowywali rybę. Z drugiej strony dobrze że ktoś goni cfaniaków którzy maja prawo za nic i stwarzają realne zagrożenie....
trasnportowiec
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez Gość » Wto Sty 18, 2022 12:42 pm

Usługowo przyjechało auto z basenami na tlenie i przeładowali kasarami rybę. Komu te głupoty wciskasz?
Gość
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez transportowiec » Wto Sty 18, 2022 10:39 pm

Ja swoje w życiu widziałem od 2004 wozimy ryby , uważasz że jest inaczej i inspektor puści auto przeładowane to se uważaj :) Moje auta jeżdzą legalnie po normalnych stawkach załadowane zgodnie z prawem. Skoro kolega zapytał napisałem jakie znam przypadki , oczywiście nie każda kontrola się tak kończy ale jak trafisz na barana to nie pojedziesz dalej.
transportowiec
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez Gość » Śro Sty 19, 2022 6:38 pm

transportowiec napisał(a):Ja swoje w życiu widziałem od 2004 wozimy ryby , uważasz że jest inaczej i inspektor puści auto przeładowane to se uważaj :) Moje auta jeżdzą legalnie po normalnych stawkach załadowane zgodnie z prawem. Skoro kolega zapytał napisałem jakie znam przypadki , oczywiście nie każda kontrola się tak kończy ale jak trafisz na barana to nie pojedziesz dalej.


Nie puszczą. Do 3.5 tony ukarzą mandatem 500 stówek i nakażą zjazd na najbliższy parking. Wożę ryby od 1993. Inna sprawa, to przeładowane ciężarowe.
Gość
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez zdrawko » Czw Sty 20, 2022 9:38 am

Gość napisał(a):
transportowiec napisał(a):Ja swoje w życiu widziałem od 2004 wozimy ryby , uważasz że jest inaczej i inspektor puści auto przeładowane to se uważaj :) Moje auta jeżdzą legalnie po normalnych stawkach załadowane zgodnie z prawem. Skoro kolega zapytał napisałem jakie znam przypadki , oczywiście nie każda kontrola się tak kończy ale jak trafisz na barana to nie pojedziesz dalej.


Nie puszczą. Do 3.5 tony ukarzą mandatem 500 stówek i nakażą zjazd na najbliższy parking. Wożę ryby od 1993. Inna sprawa, to przeładowane ciężarowe.


Wozisz ryby od 1993r. ale pojęcia o przepisach nie masz żadnego..
500zł? Przepisy się zmieniły ...
100kg. przeładowane auto= 100zł mandatu i tak dalej..

A czym się różni przeładowane ciężarowe? Niczym! Oprócz wysokości mandatu mądralo..
zdrawko
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez Gość » Pią Sty 21, 2022 12:50 am

zdrawko napisał(a):
Gość napisał(a):
transportowiec napisał(a):Ja swoje w życiu widziałem od 2004 wozimy ryby , uważasz że jest inaczej i inspektor puści auto przeładowane to se uważaj :) Moje auta jeżdzą legalnie po normalnych stawkach załadowane zgodnie z prawem. Skoro kolega zapytał napisałem jakie znam przypadki , oczywiście nie każda kontrola się tak kończy ale jak trafisz na barana to nie pojedziesz dalej.


Nie puszczą. Do 3.5 tony ukarzą mandatem 500 stówek i nakażą zjazd na najbliższy parking. Wożę ryby od 1993. Inna sprawa, to przeładowane ciężarowe.


Wozisz ryby od 1993r. ale pojęcia o przepisach nie masz żadnego..
500zł? Przepisy się zmieniły ...
100kg. przeładowane auto= 100zł mandatu i tak dalej..

A czym się różni przeładowane ciężarowe? Niczym! Oprócz wysokości mandatu mądralo..


Stary! Nie pitol. Za przeładowanie auta dostawczego z DMC 3.5 tony ITD dalej nakłada mandat 500 zł. Coś tam marudzą, że mogą dać do 3.000 zł ale nie dają, bo nie ma precyzyjnych przepisów i w sądzie przegrywaja. Ma się to zmienić od maja ale tylko dla "miedzynarodowki" własciciele firm mają być karani za ponad 20% przeładowanie 2 000 zł. Tak więc nie strasz, bo się zesrasz.
Gość
 

Re: Transport ryb- przeładowane auto dostawcze

Postprzez Zdravko » Pią Sty 21, 2022 7:03 am

Coś słabo lotny jesteś w temacie... w gębie wyszczekany widze.. zadzwoń do ITD a później przeproś..
Zdravko
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 84 gości