Pozwolenie wodnoprawne

Moderator: ekspert_PK

Pozwolenie wodnoprawne

Postprzez M-rybak » Pią Mar 25, 2022 11:13 am

Witam kolegów. Czy ktoś z Was spotkał się z próbą ,,wciśnięcia,, przez Wody Polskie do pozwolenia wodnoprawnego konieczności montażu urządzenia pomiarowego pobranej ilości wody na zasilaniu wodą powierzchniową stawów karpiowych ?
Czy znacie może jakąś interpretację, stanowisko ministerstwa itp stwierdzającą, iż w przypadku stawów karpiowych nie jest to wymagane ?
M-rybak
 
Posty: 55
Rejestracja: Wto Gru 28, 2010 7:54 am

Re: Pozwolenie wodnoprawne

Postprzez rybysprzedaz1 » Pon Mar 28, 2022 6:02 am

Dostałem taką decyzję we wrześniu i się od niej odwołałem. Zawierała obowiązek pomiaru i prowadzenia codziennie dziennika ile wody pobrano na każdym ujęciu. Regionalny Zarząd decyzję uchylił i zgodził się ze mną że nie można nakładać takiego obowiązku gdyż przepis ten ma wejść w życie 31-12-2026r i to wody polskie mają takie urządzenia zamontować. Teraz czekam na nową decyzję. Adam
rybysprzedaz1
 
Posty: 18
Rejestracja: Śro Sie 22, 2018 6:40 pm

Re: Pozwolenie wodnoprawne

Postprzez STAWIARSTWO » Pon Mar 28, 2022 7:36 am

Może zainteresuje Was to opracowanie ." Budowle i urządzenia do pomiaru przepływu wody w kanałach melioracyjnych " https://www.itp.edu.pl/inomel/files/SGG ... ak_web.pdf
STAWIARSTWO
 

Re: Pozwolenie wodnoprawne

Postprzez www » Wto Mar 29, 2022 8:25 pm

rybysprzedaz1 napisał(a):Dostałem taką decyzję we wrześniu i się od niej odwołałem. Zawierała obowiązek pomiaru i prowadzenia codziennie dziennika ile wody pobrano na każdym ujęciu. Regionalny Zarząd decyzję uchylił i zgodził się ze mną że nie można nakładać takiego obowiązku gdyż przepis ten ma wejść w życie 31-12-2026r i to wody polskie mają takie urządzenia zamontować. Teraz czekam na nową decyzję. Adam

jeśli możesz powiedzieć jak uzasadniłeś odwołanie bo borykam się z tym samym?
www
 

Re: Pozwolenie wodnoprawne

Postprzez rybysprzedaz1 » Śro Mar 30, 2022 6:16 pm

Do wyposażenia w przyrządy pomiarowe są zobowiązane na własny koszt Wody Polskie art.36 ust.4 . Zgodnie z treścią art.574 pkt 5,przepis art.36 ust.1-3 wchodzi w życie 01-01-2027 r.
W związku z tym obowiązek stosowania urządzeń pomiarowych nie jest obligatoryjny na dzień wydania decyzji. Jaki jest sens urządzeń pomiarowych skoro opłata jest od ha stawu tego nie wiem. Mam nadzieję ,że do końca 2026 r zostanie ten art. poprawiony. Adam.
rybysprzedaz1
 
Posty: 18
Rejestracja: Śro Sie 22, 2018 6:40 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości