Wydry

Moderator: ekspert_PK

Wydry

Postprzez Pączysław » Wto Cze 07, 2022 4:45 pm

Witam serdecznie, przejdę od razu do rzeczy
Jestem posiadaczem niewielkiego stawu i od dłuższego czasu mam problem z wydrami, widuję je co pare dni z rana jak wychodzę na ogród.
Staw jest oddzielony 4metrowym pasem ziemi od niewielkiej rzeczki tak więc wiem że łatwo z nimi nie wygram ale chciałbym w końcu zarybić sobie staw na dobre i pozbyć się tych natrętów. czy wydry wciąż są pod ścisłą ochroną ? co z odłowem/odstrzałem. czytałem dużo że pastuchy najskuteczniejsze i ogrodzenia, na tą chwilę budżet mam niewielki. Macie jakieś sprawdzone, nawet niestandardowe sposoby typu sypanie szkła, wkopane rury zostawianie ubrań czy cos w tym stylu. czy to w ogóle działa ? każda rada jest na miarę złota
Pączysław
 
Posty: 2
Rejestracja: Wto Cze 07, 2022 4:28 pm

Re: Wydry

Postprzez Mariusz » Wto Cze 07, 2022 9:10 pm

Masz plus za rejestrację.
To co o wydrze napisano tutaj, jest prawdą.
Na innych forach to bajki.
Mariusz
 
Posty: 389
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Wydry

Postprzez Wydr » Śro Cze 08, 2022 8:46 am

Pączysław napisał(a):Witam serdecznie, przejdę od razu do rzeczy
Jestem posiadaczem niewielkiego stawu i od dłuższego czasu mam problem z wydrami, widuję je co pare dni z rana jak wychodzę na ogród.
Staw jest oddzielony 4metrowym pasem ziemi od niewielkiej rzeczki tak więc wiem że łatwo z nimi nie wygram ale chciałbym w końcu zarybić sobie staw na dobre i pozbyć się tych natrętów. czy wydry wciąż są pod ścisłą ochroną ? co z odłowem/odstrzałem. czytałem dużo że pastuchy najskuteczniejsze i ogrodzenia, na tą chwilę budżet mam niewielki. Macie jakieś sprawdzone, nawet niestandardowe sposoby typu sypanie szkła, wkopane rury zostawianie ubrań czy cos w tym stylu. czy to w ogóle działa ? każda rada jest na miarę złota

669068404 dzwon coś zaradzić się da
Wydr
 

Re: Wydry

Postprzez www » Śro Cze 08, 2022 7:30 pm

Pączysław napisał(a):Witam serdecznie, przejdę od razu do rzeczy
Jestem posiadaczem niewielkiego stawu i od dłuższego czasu mam problem z wydrami, widuję je co pare dni z rana jak wychodzę na ogród.
Staw jest oddzielony 4metrowym pasem ziemi od niewielkiej rzeczki tak więc wiem że łatwo z nimi nie wygram ale chciałbym w końcu zarybić sobie staw na dobre i pozbyć się tych natrętów. czy wydry wciąż są pod ścisłą ochroną ? co z odłowem/odstrzałem. czytałem dużo że pastuchy najskuteczniejsze i ogrodzenia, na tą chwilę budżet mam niewielki. Macie jakieś sprawdzone, nawet niestandardowe sposoby typu sypanie szkła, wkopane rury zostawianie ubrań czy cos w tym stylu. czy to w ogóle działa ? każda rada jest na miarę złota

zadzwoń do zielonych coś poradzą,
www
 

Re: Wydry

Postprzez Kamil123 » Śro Cze 08, 2022 10:51 pm

Pastuch tanio i skuteczność 1000% minimum 4 - 5 juli
Kamil123
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości