Operat wodnoprawny

Moderator: ekspert_PK

Operat wodnoprawny

Postprzez Pączysław » Pią Lip 29, 2022 9:22 am

Witam, jestem posiadaczem niewielkiego stawu, obok którego płynie rzeczka, chciałbym założyć operat wodnoprawny i mam pytania odnośnie opłat za to.
Ile mniej więcej będzie mnie to kosztowało rocznie ? czy opłaty sa pobierane co miesiąc czy raz do roku czy raz na 5 lat ? jak to wygląda mógłby mi ktoś w skrócie wyjaśnić ?
Pączysław
 
Posty: 2
Rejestracja: Wto Cze 07, 2022 4:28 pm

Re: Operat wodnoprawny

Postprzez Gość » Pią Lip 29, 2022 2:22 pm

Pączysław napisał(a):Witam, jestem posiadaczem niewielkiego stawu, obok którego płynie rzeczka, chciałbym założyć operat wodnoprawny i mam pytania odnośnie opłat za to.
Ile mniej więcej będzie mnie to kosztowało rocznie ? czy opłaty sa pobierane co miesiąc czy raz do roku czy raz na 5 lat ? jak to wygląda mógłby mi ktoś w skrócie wyjaśnić ?


Operat jest to dokument, który dołączasz do wniosku o uzyskanie decyzji wodno-prawnej na budowę przepustu z rzeczki do stawu. Operat, jak potrafisz, to możesz sobie zrobić sam. Jak nie, to musisz wynająć fachowca. Ceny są bardzo zróżnicowane i mogą sięgnąć grubo kilku tysięcy złotych. Jak uzyskasz już zezwolenia na budowę i wybudujesz, występujesz jeszcze raz do Wód Polskich o decyzję wodno-prawną na szczególne korzystanie z wód rzeki. Jeśli masz już decyzję o poborze wód na cele hodowlane, płacisz kwartalnie 1 zł/ha. Stawka na ten rok.
Gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości