Zarybienie sandaczem

Moderator: ekspert_PK

Zarybienie sandaczem

Postprzez Sandaczyk » Nie Paź 16, 2022 1:44 pm

Witam,
mam pytanie odnośnie zarybienia stawu narybkiem sandacza, około 3 hektarów z dopływem wody, nie jest specjalnie głęboki rowy wkoło 1,2-1,7 na blacie ok 0,8.
Ile narybku, sztuk mógłbym wpuścić, plus jakaś inna ryba
nic w nim nie ma.
Z góry dziękuję
Sandaczyk
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez wędkarz » Nie Paź 16, 2022 4:30 pm

w dużej mierze to chyba będzie uzależnione od ilosci pokarmu
wędkarz
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Sandaczyk » Nie Paź 16, 2022 5:49 pm

Drobnego pokarmu będzie bardzo dużo. Słonecznica i tarlaki różnych ryb.
Sandaczyk
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Mariusz » Nie Paź 16, 2022 8:52 pm

Jest stary dowcip:
- Z kim graniczy Rosja?
- Z kim chce.
Odpowiedź dla Sandaczyka
Wpuszczaj za ile masz kasy, na tak zadane pytanie.
Mariusz
 
Posty: 390
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Wero » Pon Paź 17, 2022 8:13 am

Mariusz napisał(a):Jest stary dowcip:
- Z kim graniczy Rosja?
- Z kim chce.
Odpowiedź dla Sandaczyka
Wpuszczaj za ile masz kasy, na tak zadane pytanie.


Jeżeli nie masz nic sensownego do napisania, to nie popisuj się głupim dowcipem, w połowie nie na czasie, a w drugiej, gdy ktoś pyta, to jeżeli masz jakąś wiedzę w tym temacie to udziel konstruktywnej odpowiedzi,
chociaż zauważyłam, że nic nie napiszesz sensownego jeżeli dla Ciebie nie ma górnej granicy obsady sandaczem.
Też jestem zainteresowana tym pytaniem.
Wero
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Gość » Pon Paź 17, 2022 8:57 am

Nie da się poprawnie odpowiedzieć na zadane pytanie, nie znając danych zbiornika. Pytający informuje, że zbiornik ma dopływ, ale nie informuje ile wody płynie tym dopływem w poszczególnych miesiącach i jakie są ilości rozpuszczonego w tej wodzie tlenu. Może być dopływ ale nie musi być w nim woda dotleniona. Nie będę wchodził w pokarm dla sandacza Tak więc opowieści o granicy rosyjskiej jak najbardziej zasadne.
Gość
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Sandaczyk » Pon Paź 17, 2022 9:10 am

Zawartość tlenu w wodzie zwłaszcza latem jest istotna, nie znam tej wartości, niemniej przepływ jest duzy, 5-10l/s w zależności od spietrzenia w stawie.
Główną rybą będzie sandacz, dlatego pytam, bo jest to istotne czy puścić 100 czy 1000 szt/h.
A Mariusz niech się nie martwi o moje finanse, bo z jego odpowiedzi nic nie wynika.
Sandaczyk
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Gość » Pon Paź 17, 2022 9:28 am

Sandaczyk napisał(a):Zawartość tlenu w wodzie zwłaszcza latem jest istotna, nie znam tej wartości, niemniej przepływ jest duzy, 5-10l/s w zależności od spietrzenia w stawie.
Główną rybą będzie sandacz, dlatego pytam, bo jest to istotne czy puścić 100 czy 1000 szt/h.
A Mariusz niech się nie martwi o moje finanse, bo z jego odpowiedzi nic nie wynika.


Nie zrozumiałeś. Zapytam. Jakie jest nasycenie wody tlenem w miesiącach krytycznych ( mniejsze przepływy, miesiące letnie z wysoką temperaturą wody) Ryby nie oddychają wodą ale tlenem w niej rozpuszczonym, tak więc sam przepływ nie ma znaczenia. Czy będziesz dotleniał mechanicznie? Jakie ryby zamierzasz wpuścić aby mieć pokarm dla sandacza. Czy to ma być wzdręga, czy może inne. Jaka będzie baza pokarmowa dla wzdręgi lub innych gatunków na paszę? itd, itd.
Gość
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Gość » Pon Paź 17, 2022 9:44 am

Jak sie pytasz czy wpuścić 100 czy 1000 szt/ha, to moja rada, wpuść 50 szt/ha Jak będzie ich za mało, to zrekompensują Ci to szybszym przyrostem.
Gość
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Sandaczyk » Pon Paź 17, 2022 12:46 pm

Nie jestem profesjonalistą w branży rybackiej, dlatego na pytania Twoje odnośnie pomiarów nie jestem w stanie odpowiedzieć, nie mam mierników, jeżeli będzie potrzeba będzie profesionalne natlenianie.
Mam zadatkowaną słonecznicę w zależności od potrzeb ok 200kg. Lina tsrlaka i karasia posp. tarlaka.
Karpia puszczam tylko dla zmącenia wody.
Szczerze mówiąc wolałbym wpuścić maksymalnie narybku.
Sandaczyk
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Sandaczyk » Pon Paź 17, 2022 1:05 pm

A co do pomiarów, chętnie posłucham rady kogoś mądrzejszego ode mnie w sprawie zakupu miernika tlenu. Może mi ktoś jakiś poleci?
Sandaczyk
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Gość » Pon Paź 17, 2022 1:11 pm

Sandaczyk napisał(a):Nie jestem profesjonalistą w branży rybackiej, dlatego na pytania Twoje odnośnie pomiarów nie jestem w stanie odpowiedzieć, nie mam mierników, jeżeli będzie potrzeba będzie profesionalne natlenianie.
Mam zadatkowaną słonecznicę w zależności od potrzeb ok 200kg. Lina tsrlaka i karasia posp. tarlaka.
Karpia puszczam tylko dla zmącenia wody.
Szczerze mówiąc wolałbym wpuścić maksymalnie narybku.


Słonecznica jak będzie się wycierała, to dobry pokarm dla młodocianego sandacza, wylęgów i narybku. Do momentu jak sandacz nie podrośnie i nie wyżeruje tarlaków słonecznicy. Kupowanie co roku słonecznicy i dokarmianie ją jest wątpliwe ekonomiczne, tak jak i hodowla sandacza starszego jak 2 lata. Jeśli staw nie jest spuszczalny i osuszalny, to tylko zabawa, najczęściej bez żadnych dużych efektów hodowlanych.
Gość
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez www » Pon Paź 17, 2022 7:24 pm

Sandaczyk napisał(a):Zawartość tlenu w wodzie zwłaszcza latem jest istotna, nie znam tej wartości, niemniej przepływ jest duzy, 5-10l/s w zależności od spietrzenia w stawie.
Główną rybą będzie sandacz, dlatego pytam, bo jest to istotne czy puścić 100 czy 1000 szt/h.
A Mariusz niech się nie martwi o moje finanse, bo z jego odpowiedzi nic nie wynika.

mam zbiorniki nieprzepływowe 4 w sumie 16ha również zabłocone dopływ tylko zimą płytkie od 1,5 m do 80cm sandacza mam już 10lat i nigdy nie widziałem żeby były jakiekolwiek upadki związane z tlenem nadmieniam że wapnuje wodę moim zdaniem możesz puścić 100 lub 150 sztuk narybku z tym że w pierwszym roku efekty możesz mieć duże a póżniej w miarę przyrostu spadną w miarę ubytku pokarmu bo sandacz wyżera ikre i jeszcze jeśli masz tam szczupaka to daj sobie spokuj z sandaczem jedno wyklucza drugie i nie oczekuj wiele bo jak już pisałem pierwszy rok możesz mieć dobry u mnie z wylęgu były 20dkg na drugi rok 500kg o masie 1kg a póżniej po 100kg rocznie albo i nie.
www
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez Sandaczyk » Pon Paź 17, 2022 9:40 pm

www dzięki bardzo, w paru zdaniach dużo mi rozjaśniłeś, szczupaka nie ma w stawie i go tam nie puszczę.
100 -150 sztuk na hektar czy na staw?
Sandaczyk
 

Re: Zarybienie sandaczem

Postprzez www » Wto Paź 18, 2022 6:50 am

Sandaczyk napisał(a):www dzięki bardzo, w paru zdaniach dużo mi rozjaśniłeś, szczupaka nie ma w stawie i go tam nie puszczę.
100 -150 sztuk na hektar czy na staw?

może puść 200 na staw jak tam ktoś pisał wcześniej zrekonpensują ci przyrosty o ile będzie za mało, każda woda jest inna metoda prób i bedziesz wiedział nie można powiedzieć że tak ma być bo może być zupełnie inaczej.a każdy rok jest inny.
www
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości