jaka cena na swieta - KARP

Moderator: ekspert_PK

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Łódź » Pon Sty 02, 2023 2:24 pm

Ja sprzedałem wszystko do 20 grudnia i miałem święty spokój.
Łódź
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Rybak K » Pon Sty 02, 2023 11:51 pm

80 TON produkcja, pozostało 3 tony, Cena hurtowa sprzedaży 22-23zł. Ryby sprzedawały się w ubiegłym roku wcześniej jak w poprzednich latach.
Rybak K
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Podkarpacie » Wto Sty 03, 2023 3:21 pm

U mnie z 55 ton produkcji nie zostało nic. Większość sprzedałem w hurcie na place po 21 zł. Resztę u siebie w detalu po 27 zł.
Podkarpacie
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez czesław górniak » Śro Sty 04, 2023 12:15 pm

Dzwonie po handlówkę i każdy mi mówi że nie ma karpia po się sprzedał przed świętami ale każdy ma na sprzedaż i w atrakcyjnej cenie mi sprzeda. I to samo na tym forum. Rybacy to kity cisną ile się da każdy sprzedał ale wszyscy mają
czesław górniak
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Gość » Śro Sty 04, 2023 2:36 pm

czesław górniak napisał(a):Dzwonie po handlówkę i każdy mi mówi że nie ma karpia po się sprzedał przed świętami ale każdy ma na sprzedaż i w atrakcyjnej cenie mi sprzeda. I to samo na tym forum. Rybacy to kity cisną ile się da każdy sprzedał ale wszyscy mają


No wiesz! Każdy kto sprzedał chciałby jeszcze pohandlować.
Gość
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Opole » Śro Sty 04, 2023 3:32 pm

Nie wiem gdzie dzwonisz. Może do marketu. Tam mają i ci sprzedadzą.Nawet już pokrojoną i zamrożoną. U mnie na stawach nie ma nic.
Opole
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Karpioza2022 » Śro Sty 04, 2023 5:58 pm

Wielkopolska zapchana karpiem . Realne tonowe oferty . Sieraków, Pila, Skoki , Poznań- okolice . Oferty z.Milicza i ogólnie dolnośląskie podobnie . Wykonaj trzy telefony z olx kupisz naście ton od ręki. Kondycja ryb u wszystkich wzorcowa ... Cena 14-17 zl. Nie pamiętam żeby w ub.r tak było.
Karpioza2022
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Gość » Śro Sty 04, 2023 7:58 pm

Karpioza2022 napisał(a):Wielkopolska zapchana karpiem . Realne tonowe oferty . Sieraków, Pila, Skoki , Poznań- okolice . Oferty z.Milicza i ogólnie dolnośląskie podobnie . Wykonaj trzy telefony z olx kupisz naście ton od ręki. Kondycja ryb u wszystkich wzorcowa ... Cena 14-17 zl. Nie pamiętam żeby w ub.r tak było.


OLX strasznie zapchane karpiem! Kilka noworocznych ofert od 23 do 29 zł/kg w tym jedno za 14 pln w oszałamiającej ilości 150 kg :) Reszta starych zeszłorocznych grudniowych. Spływaj stary na szczaw z takimi rewelacjami. Chcesz kupić w dobrej cenie, to mogę załatwić ci kilka ostatnich ton (2-3) w przyzwoitej cenie 22 pln/kg, a nie trollujesz handlarzu na forach aby kupić kilka groszy taniej. Taniej już było w grudniu 2020 roku!
Gość
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez czesław górniak » Czw Sty 05, 2023 8:48 am

O właśnie o tym pisałem. Karpia nie ma ale mogę załatwić w dobrej cenie
czesław górniak
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Karpioza2022 » Czw Sty 05, 2023 7:20 pm

Moja wiedza wynika z tego że właśnie kupowałem. W tym tygodniu. Nie pluje frazesami jak przedmówcy, byle tylko się nie przyznać że tak jest naprawdę . 900 kg po 16 zł. Tylko dlatego że wybrałem bliższą sobie lokalizację i rybę powyżej 2kg . Dlaczego 900 ? Bo po co więcej gdy nie ma sezonu . Pozdrawiam zaklinaczy rzeczywistości
Karpioza2022
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Ryba123 » Pią Sty 06, 2023 9:22 am

Co by nie było trzeba być idiota albo bankrutem, żeby sprzedawać karpia po 16 zł w dzisiejszych czasach.

Wpuszczam 1000 szt/ha po 0,2 kg/szt. ( 5000zł) + 3t Allera (za 12000zł) i pracownik i paliwo i nawozy za darmo,wydr i ,kormoranów,czapli nie mam . Odławiam 800szt po 1,6 kg/szt i sprzedaje czyli 1280 x 16 zł!!! = 20 tys zł - 17 tys= 3tys.

Zarobiłem 3tys z ha przy doskonałym roku i założeniach że wolontariusze tankowali,karmili, zarybiali, odławial juz nie mówię o remontach stawów.
Ryba123
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez O-koń » Pią Sty 06, 2023 11:41 am

Cena 16 zł nie wynika z kalkulacji ekonomicznej produkcji, tylko z sytuacji losowej. Została komuś ryba po świetach i musi ją sprzedać. Koniec kropka.
O-koń
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Gość » Pią Sty 06, 2023 12:06 pm

Okoń ma rację. 16 zł to cena karpi po płuczkach, w marnej kondycji. Komuś zostało i nie ma co z tym zrobić. Ja w tej sytuacji sprzedałbym nawet po 10 zl
Gość
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Ryba123 » Pią Sty 06, 2023 5:40 pm

Panowie ja powiedziałem , że trzeba być idiota żeby sprzedawać rybe po 16 zł a nie ile jest są warte pływające zwłoki. O sytuacji losowej nie licząc bankructwa tu też niema mowy ponieważ rybe można przytrzymać i tuczyc do września.
Ryba123
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Gość » Pią Sty 06, 2023 5:56 pm

Ryba123 napisał(a):Panowie ja powiedziałem , że trzeba być idiota żeby sprzedawać rybe po 16 zł a nie ile jest są warte pływające zwłoki. O sytuacji losowej nie licząc bankructwa tu też niema mowy ponieważ rybe można przytrzymać i tuczyc do września.


Przetrzymać rybę z magazynu i tuczyć do września? Widać, że znasz się na hodowli karpia jak świnia na gwiazdach.
Gość
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości