Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Moderator: ekspert_PK

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez wędkarz » Pon Sty 09, 2023 2:22 pm

Ja mam napisał(a):Jak można coś takiego robić, kto pierwszy ten lepszy to jest tak żenujące, że aż ohydne, czy oni chcą nas skłócić między sobą. Przecież można było podzielić normalniej te pieniądze. Wystarczyło przy bardzo dużych kwotach zrobić stopniowanie jak jest w dopłatach rolniczych tak żeby wystarczyło dla wszystkich.


Dla pis-u to norma, przeciez dali, a wy się bijcie między sobą, ale dali
wędkarz
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Ryba123 » Pon Sty 09, 2023 4:29 pm

Ja to jestem ciekawy jak armir zweryfikuje te kwoty we wnioskach. Bo dopłaty są od przychodu netto ryb wyprodukowanych w stawach innych urządzenia rybackich. Według mnie handlarze na etapie weryfikacji wniosku powinni zostać odrzuceni jeżeli pracownicy airmiru się zorientują.


Może być jeszcze szansa dla tych co nie dostali jeżeli przesuną pieniądze z rybołówstwa i przetwórstwa, tam trochę pieniędzy zostało.
Ryba123
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez rybak z opolszczyzny » Pon Sty 09, 2023 9:42 pm

Wierze w Jarka, wierze w PIS. kasa się znajdzie dla wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prawda Panie Bartku?
rybak z opolszczyzny
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Gość » Czw Sty 12, 2023 3:46 pm

Nawet policzyć nie potrafią. Co to znaczy, że zabrakło pieniędzy dla rybaków śródlądowych.To znaczy, że rozdział tych pieniędzy był partactwem. Mają dostęp do RRW, ale chyba zabrakło dostępu do kalkulatora.
Gość
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Lego » Czw Sty 12, 2023 8:25 pm

A po co kasa dla rybaków śródlądowych powinniście nić nie dostawać!.
Lego
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez klen1987 » Czw Sty 12, 2023 9:05 pm

nie mają dostępu do RRW
klen1987
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Ryba123 » Czw Sty 12, 2023 9:50 pm

Tu właśnie nie chodzi o hodowców ryb którzy rrw22 na pewno wysłali a IRS to zrobił dobrze tylko pojawili się handlarze z rachunkami i zrobili przekręt.
Ryba123
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Gość » Pią Sty 13, 2023 9:24 am

Do Ryba123. Ty myślisz, że Ci "handlarze" są na tyle głupi, że podali inne dane w RRW-22 niż mają na fakturach ?
Gość
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Ryba123 » Pią Sty 13, 2023 11:32 am

Gość napisał(a):Do Ryba123. Ty myślisz, że Ci "handlarze" są na tyle głupi, że podali inne dane w RRW-22 niż mają na fakturach ?

A masz tam wymóg, , że musiałeś wogóle składać formularz RRW22 przecież mogłeś pokazać tylko faktury .
Ja sprzedałem ci w tym roku po 19 zł ty przytrzymałeś i sprzedałeś w grudniu po 22 a handlarze co od ciebie kupilu sprzedali z punktów po 25 zł i każdy z nas ma fakturę sprzedaży tej samej ryby.
Ryba123
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Rybak K » Pią Sty 13, 2023 1:24 pm

Ryba 123 bardzo trafnie przedstawił zistniałą sytuację. Zgodnie z ogłoszonym naborem i rozporządzeniem można było przychód z produkcji sprzedanej udokumentować rrw-22 lub dokumentami księgowymi np.fakturami. Ale niewątpliwie zawsze powinien być to przychód z produkcji a nie z handlu rybami . Wygąda że są gospodarstwa produkujące 10 i więcej ton z ha.
Rybak K
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez 111 » Pią Sty 13, 2023 2:25 pm

Czyli jak zwykle handarze górą!!!
111
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez rybaak » Pią Sty 13, 2023 2:43 pm

Patrzę na liste i się zastanawiam jak 5- krotnie większe stawy od moich mają sprzedaż ponad 10 krotnie większą z tym że u mnie jest 900kg/ha, a oni co roku mają problemy z wodą.
rybaak
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Gość » Pią Sty 13, 2023 3:34 pm

111 napisał(a):Czyli jak zwykle handarze górą!!!


produkcja karpia w Polsce 2020 rok ok. 18 tyś ton x 10.00 netto = 180 mln
produkcja pstrąga w Polsce 2020 rok ok 18 tyś ton x 12.00 netto = 216 mln
inne ryby, ikra szacunkowo = 30 mln
---------------------------
426 mln
426 mln x9.05% = 38.5 mln.

50 mln przeznaczonych na wsparcie powinno wystarczyć.
Gość
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez Ryba123 » Pią Sty 13, 2023 3:55 pm

rybaak napisał(a):Patrzę na liste i się zastanawiam jak 5- krotnie większe stawy od moich mają sprzedaż ponad 10 krotnie większą z tym że u mnie jest 900kg/ha, a oni co roku mają problemy z wodą.

I tak właśnie gdyby Armir chciał to sprawę by rozwiązał bardzo szybko. Wystarczy sprawdzić powierzchnie gospodarstwa a potem poprosić o zwrot np. Rekompensat wodno środowiskowych bo wszędzie deklarowalismy że poniżej 1.5 t/ha produkujemy.
Ryba123
 

Re: Działanie 5.3-obrót-akwakultura

Postprzez 222 » Pią Sty 13, 2023 8:26 pm

Nawet współorganizator tj. IRS się nie załapał, bo nie zachował wymaganego terminu, wiec ta kolejność nie była chyba jednak tak oczywista.
222
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 72 gości

cron