Karmienie karpi

Moderator: ekspert_PK

Karmienie karpi

Postprzez kamyk782 » Pon Sty 02, 2023 5:10 pm

Czy lepiej karmić karpie granulatem przez karmniki czy zbożem tradycyjnie? Przy której formie karmienia jest lepszy przyrost?
kamyk782
 
Posty: 3
Rejestracja: Nie Sty 01, 2023 8:36 pm

Re: Karmienie karpi

Postprzez Gość » Pon Sty 02, 2023 9:56 pm

kamyk782 napisał(a):Czy lepiej karmić karpie granulatem przez karmniki czy zbożem tradycyjnie? Przy której formie karmienia jest lepszy przyrost?


W formie granulatu może być różna pasza z innym składem. Na przyrost ma wpływ nie tylko karmienie i rodzaj paszy. Na przykład warunki tlenowe. Jeżeli jest dobrze zbilansowana pasza uzupełniająca, dobrana do żyzności naturalnej stawu, to wydaje się, że mieszanki są lepsze od jednorodnego ziarna zboża.
Gość
 

Re: Karmienie karpi

Postprzez Rybekon » Śro Sty 04, 2023 1:05 pm

Ja podsumowałem ubiegły rok, gdzie miałem k1 120-150g na paszy za ponad 4tys i k2 250-350 na pszenżycie za 1100 miałem ok pół na pół, policzyłem koszty, przyrosty sprawdziłem walory smakowe- opinia przyjaciół. W przyszłym roku wracam 100% do tradycyjnej hodowli, przynajmniej do czasu jakiejś stabilizacji cen. Dodam tylko że na paszy sie zawiodłem, dwa lata temu była lepsza, efekt końcowy, zapach tłuszcz wypływajacy na lustro wody.
Rybekon
 

Re: Karmienie karpi

Postprzez Rybekon » Śro Sty 04, 2023 1:22 pm

Dodam jeszcze że przy tradycyjnej metodzie hodowli jest mniejsze ryzyko, a waga jest pod kontrolą nawet do 100g, a niesprzyjający rok, zastrzeżenia do paszy i może zabraknąć nawet 500g.
Rybekon
 

Re: Karmienie karpi

Postprzez Linio » Śro Sty 04, 2023 5:19 pm

W stu procentach się zgadzam z tym co napisałeś
Nie wiem jaką miałeś paszę, ale do mojej miałem takie same uwagi, obawiam sie że walili dużo maczek i tłuszczy zwierzęcych kosztem zbóż
Linio
 

Re: Karmienie karpi

Postprzez Zbynio123 » Czw Sty 05, 2023 10:09 am

Mówicie o paszy Farmer ?
Zbynio123
 
Posty: 38
Rejestracja: Czw Gru 16, 2021 7:37 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości