cena karpia 2023

Moderator: ekspert_PK

cena karpia 2023

Postprzez karpioza » Nie Paź 08, 2023 11:42 am

Jaką cenę karpia przewidujecie na wigilie . Rok nienajgorszy ale co niektórzy cisną chyba za mocno ...

https://www.olx.pl/d/oferta/karp-karpie ... p%7Clister

co to za gospodarstwo ?
karpioza
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez Gość » Nie Paź 08, 2023 12:17 pm

To nie jest gospodarstwo lecz "handlarzyk" z pod Poznania. Podaje pochodzenie karpia jako gospodarstwo państwowe Milicz. Wszyscy wiemy jakie ilości karpa produkuje Spółka (śladowe) Wygląda na to, że oferowany jest czeski karp lub ogłoszenie ma za zadanie obniżenie ceny.
Aby ustosunkować się do cen, to na dzień dzisiejszy słyszałem, że krajowe gospodarstwa cenią sobie karpia po 20 pln/kg, a pośrednicy handlu czeskim chcą 18 pln/kg
Ostateczna, grudniowa cena karpia ustali się w połowie listopada. Nie sądzę aby spadła poniżej 18 pln/kg.
Czy tegoroczna produkcja jest na wysokim poziomie, to trudno powiedzieć. Bardzo duże i długotrwałe zakwity powodowały obniżenie wydajności naturalnych oraz śnięcia. Karp mimo obwitego karmienia nie przybierał na masie. Wydajność gospodarcza nie będzie rewelacyjna.
Gość
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez wróżka » Nie Paź 08, 2023 1:22 pm

"Miłość i sraczka przychodzą z nienacka"
W mojej szklanej kuli widzę w niedalekiej przyszłości nagły, niespodziewany, niczym sensownym nieuzasadniony atak miłości do każdego nawet najmniejszego handlarzyka. Nerwowe wertowanie tindera i innych portali w celu znalezienia tego właściwego... Wielogodzinne rozmowy ze swatkami i narzekanie że "dziś prawdziwych Handlarzy już nie ma"
wróżka
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez rybaa » Nie Paź 08, 2023 1:38 pm

Zdziwicie się jaki nieprzewidywalny będzie ten rok, niby regionalne braki wody, a ryby od narybku do handlówki dużo, zboże tanie, więc jeżeli rybacy nie poszanują swojej produkcji będzie bardzo brzydko.
rybaa
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez Gość » Nie Paź 08, 2023 5:47 pm

Prymitywna ściema!
Państwowa Spółka z Milicza od kilka lat dokupuje karpia, a jej produkcja nie wiem czy była większa jak 100 ton w tamtym roku i tak od wielu lat.
Jeśli jednak by sprzedawała poniżej 16 zł to byłoby działanie na szkodę spółki, która od wielu lat, rok w rok przynosi straty. Takie działanie jest karalne.
Stawiam jednak, że gostek gra na zaniżenie ceny. Tym bardziej, że jak podaje w ogłoszeniu jest handlarzem i ryby kupuje z zewnątrz.
Rybacy są naiwni. W tamtym roku uwierzyli, że sprzedadzą karpia po 24 złote i zostali z rybą, a w tym roku wierzą, że karp będzie poniżej 16 zł i zostaną bez ryby i bez pieniędzy.
Gość
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez Gość » Nie Paź 08, 2023 5:51 pm

rybaa napisał(a):Zdziwicie się jaki nieprzewidywalny będzie ten rok, niby regionalne braki wody, a ryby od narybku do handlówki dużo, zboże tanie, więc jeżeli rybacy nie poszanują swojej produkcji będzie bardzo brzydko.


Próbujesz zasiać panikę! Dlaczego zmieniasz nicki. Raz jesteś "karpioza", a raz "rybaa" ?
Gość
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez karpioza » Nie Paź 08, 2023 6:11 pm

Gość napisał(a):
rybaa napisał(a):Zdziwicie się jaki nieprzewidywalny będzie ten rok, niby regionalne braki wody, a ryby od narybku do handlówki dużo, zboże tanie, więc jeżeli rybacy nie poszanują swojej produkcji będzie bardzo brzydko.


Próbujesz zasiać panikę! Dlaczego zmieniasz nicki. Raz jesteś "karpioza", a raz "rybaa" ?


Nie. To nie ja pisałem post pod nickiem rybaa. Z niepokojem utworzylem ten wątek chcąc dowiedzieć się przede wszystkim skąd ta cena . Bo uważam że to bzdura i głupota nawet gdyby karpia było sporo.
karpioza
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez Gość » Nie Paź 08, 2023 7:13 pm

rybaa napisał(a):Zdziwicie się jaki nieprzewidywalny będzie ten rok, niby regionalne braki wody, a ryby od narybku do handlówki dużo, zboże tanie, więc jeżeli rybacy nie poszanują swojej produkcji będzie bardzo brzydko.


U mnie tanie zboże w tym roku dostępne było po 10 sierpnia, a zakończyłem karmienie 25 września. Do 10 sierpnia karmiłem drogim zbożem, a stanowiło to 75% całości skarmionego. zboża Tak więc nie pieprz, że zboże w tym roku było tanie.
Gość
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez 1111 » Nie Paź 08, 2023 7:47 pm

Gość napisał(a):
rybaa napisał(a):Zdziwicie się jaki nieprzewidywalny będzie ten rok, niby regionalne braki wody, a ryby od narybku do handlówki dużo, zboże tanie, więc jeżeli rybacy nie poszanują swojej produkcji będzie bardzo brzydko.


U mnie tanie zboże w tym roku dostępne było po 10 sierpnia, a zakończyłem karmienie 25 września. Do 10 sierpnia karmiłem drogim zbożem, a stanowiło to 75% całości skarmionego. zboża Tak więc nie pieprz, że zboże w tym roku było tanie.


Jak nie umiałeś kupować to Twój problem, chyba więcej pieprzyłeś niż kupowałeś.
1111
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez Gość » Nie Paź 08, 2023 10:05 pm

1111 napisał(a):
Gość napisał(a):
rybaa napisał(a):Zdziwicie się jaki nieprzewidywalny będzie ten rok, niby regionalne braki wody, a ryby od narybku do handlówki dużo, zboże tanie, więc jeżeli rybacy nie poszanują swojej produkcji będzie bardzo brzydko.


U mnie tanie zboże w tym roku dostępne było po 10 sierpnia, a zakończyłem karmienie 25 września. Do 10 sierpnia karmiłem drogim zbożem, a stanowiło to 75% całości skarmionego. zboża Tak więc nie pieprz, że zboże w tym roku było tanie.


Jak nie umiałeś kupować to Twój problem, chyba więcej pieprzyłeś niż kupowałeś.


Ja technicznym zbożem z Ukrainy ryb nie karmiłem jak ty.
Gość
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez pisowiec » Pon Paź 09, 2023 7:59 am

karpioza napisał(a):Jaką cenę karpia przewidujecie na wigilie . Rok nienajgorszy ale co niektórzy cisną chyba za mocno ...

https://www.olx.pl/d/oferta/karp-karpie ... p%7Clister

co to za gospodarstwo ?

ukraina albo czechy
pisowiec
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez Gośćxx » Pon Paź 09, 2023 8:46 am

karpioza napisał(a):Jaką cenę karpia przewidujecie na wigilie . Rok nienajgorszy ale co niektórzy cisną chyba za mocno ...

https://www.olx.pl/d/oferta/karp-karpie ... p%7Clister

co to za gospodarstwo ?


Pan Handlarz jest zwykłym oszustem sprzedającym rybę niewiadomego pochodzenia, a twierdzi, że z polskich gospodarstw......Nie chce on ujawnić od kogo kupuje.
Reasumując: albo import, albo zwykłe zaniżanie ceny w celu siania paniki.
Kto nie wierzy niech zadzwoni i sam porozmawia.
Gośćxx
 
Posty: 4
Rejestracja: Pon Paź 09, 2023 8:35 am

Re: cena karpia 2023

Postprzez Gość » Pon Paź 09, 2023 8:48 am

pisowiec napisał(a):
karpioza napisał(a):Jaką cenę karpia przewidujecie na wigilie . Rok nienajgorszy ale co niektórzy cisną chyba za mocno ...

https://www.olx.pl/d/oferta/karp-karpie ... p%7Clister

co to za gospodarstwo ?

ukraina albo czechy


Ani Czechy, ani Ukraina. Te ogłoszenie ma na celu obniżenie cen karpia. W sumie można zadzwonić.
Gość
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez Janusz migocki » Pon Paź 09, 2023 7:00 pm

Znam osobiście tego drobnego handlarza.
Jak osoba handlujące rybami w małych ilościach może "zbijać " cenę na rynku? .
Najpierw w ogłoszeniu było- 19zł, 20zł, później 22zł A teraz 16zł.
Jak to jest handlujac rybami bez magazynu, czy też własnego transportu..
Janusz migocki
 

Re: cena karpia 2023

Postprzez Gość » Pon Paź 09, 2023 11:17 pm

Aby zakończyć ten wątek i karpia po 16 zł proponuję otworzyć wszystkie ogłoszenia tego sprzedającego. Po wyszukaniu dowiadujemy się, że niejaki Tomek sprzedaje karpia po 16 zł w Odolanowie, Murowanej Goślinie, Wągrowcu, Poznaniu, Gnieźnie i Skokach.
Nie zapomnijcie wpłacić zaliczki.
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/14AKn/
Gość
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości