Wydra

Moderator: ekspert_PK

Wydra

Postprzez rybaak » Pon Lis 27, 2023 4:26 pm

Mam pytanie o ilość wydry na waszych stawach, bo u mnie jest inwazja od ubiegłej zimy, nigdy w poprzednich latach nie było ich tak dużo.
Straty od narybku do handlówki nieziemskie, ciągle przychodzą nowe.
rybaak
 

Re: Wydra

Postprzez Rybaaaak » Wto Lis 28, 2023 7:29 am

Miałem też ten problem.teraz udało.mi zredukować prawie do zera .
Rybaaaak
 

Re: Wydra

Postprzez Linio » Śro Lis 29, 2023 2:00 pm

Jest ich dużo ja zauważyłem że tzw dołkowicze po podwyżce karpia przestali zarybiac lub ograniczyli ilosc przez co wydry mają mniej jedzenia, stwierdzili ze nie beda karmić wydry, ale oni też zakladali sidla i różne potrzaski przez co trochę tego dziadostwa eliminowali. Wydra pokonuje duże odległości wiec potrafi tak jak do mnie przejsc kilkanaście kilometrów z odleglych jezior.
Linio
 

Re: Wydra

Postprzez www » Śro Lis 29, 2023 8:17 pm

Linio napisał(a):Jest ich dużo ja zauważyłem że tzw dołkowicze po podwyżce karpia przestali zarybiac lub ograniczyli ilosc przez co wydry mają mniej jedzenia, stwierdzili ze nie beda karmić wydry, ale oni też zakladali sidla i różne potrzaski przez co trochę tego dziadostwa eliminowali. Wydra pokonuje duże odległości wiec potrafi tak jak do mnie przejsc kilkanaście kilometrów z odleglych jezior.

wydry kormorany czaple orły na to teraz przyjdzie robić za komuny było bardziej normalnie.wróć komuno bo rybak kuno.
www
 

Re: Wydra

Postprzez STAWIARSTWO » Czw Lis 30, 2023 10:06 am

rybaak napisał(a):Mam pytanie o ilość wydry na waszych stawach, bo u mnie jest inwazja od ubiegłej zimy, nigdy w poprzednich latach nie było ich tak dużo.
Straty od narybku do handlówki nieziemskie, ciągle przychodzą nowe.
Z 15 lat temu pod koniec odłowów jesiennych, zostawiłem ok 200 kg. kroczka w łowisku i podlałem do pow. ok. 10 arów. na wiosnę nie było ani jednej sztuki kroczka. Była tylko jedna dziura w lodzie przy mnichu spustowym. Pozdrawiam walczących z wydrami.
STAWIARSTWO
 

Re: Wydra

Postprzez Zwykły Wsiok » Pią Gru 15, 2023 2:17 pm

Linio napisał(a):Jest ich dużo ja zauważyłem że tzw dołkowicze po podwyżce karpia przestali zarybiac lub ograniczyli ilosc przez co wydry mają mniej jedzenia, stwierdzili ze nie beda karmić wydry, ale oni też zakladali sidla i różne potrzaski przez co trochę tego dziadostwa eliminowali. Wydra pokonuje duże odległości wiec potrafi tak jak do mnie przejsc kilkanaście kilometrów z odleglych jezior.

Dołkowicze, szczególnie ci którzy mają możliwość jako takiego odłowu jesienią, nauczyli się że lepiej zapłacić ciut więcej i zarybić wiosną niż kupić taniej jesienią i karmić zimowe wydry.
Zwykły Wsiok
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 88 gości