Dopłaty wodno-środowiskowe

Moderator: ekspert_PK

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Poznaniak » Śro Mar 15, 2023 6:52 pm

Od ZPR dostałem maila z listem do ministra Kowalczyka
Poznaniak
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zarząd_PK » Śro Mar 15, 2023 9:30 pm

Zygmunt napisał(a):W końcu rybacy śródlądowi się ruszyli. Dobrze,że w końcu przekuli w działanie swoje słuszne frustracje spowodowane marazmem "ich" organizacji. Dobrze,że Towarzystwo Promocji Ryb Pan Karp podjęło ich ogólnopolską inicjatywę listu do wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka i pomaga organizacyjnie.

Teraz , gdy wszyscy już wiedzą co i jak podpisywać, to czas na działanie każdego rybaka, a na razie tylko 270 podpisów wpłynęło, to bardzo mało, biorąc pod uwagę, że sa gospodarstwa, które zebrały 30-40 podpisów.
Zarząd_PK
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zarząd_PK » Czw Mar 16, 2023 12:09 pm

Stan licznika podpisów to na teraz - 382 szt., w tym jedno gospodarstwo zebrało 96, a kolejne 48
Zarząd_PK
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zarząd_PK » Czw Mar 16, 2023 3:48 pm

Podpisy wciąż napływają i ich liczba osiągnęła już 656 szt. Może jutro pęknie granica 1000?
Zarząd_PK
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zarząd_PK » Pią Mar 17, 2023 11:40 pm

Trafiliśmy , bo na liczniku obecnie 1027 podpisów. Mamy nadzieję, że przez weekend dojdziemy do 1500, co na około 1000 gospodarstw, które skaładają RRW-22, nie jest liczba szokująca
.
Zarząd_PK
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zarząd_PK » Sob Mar 18, 2023 12:04 am

Poznaniak napisał(a):Od ZPR dostałem maila z listem do ministra Kowalczyka

To czekamy na podpisy
Zarząd_PK
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Gość » Sob Mar 18, 2023 10:12 am

Zarząd_PK napisał(a):Trafiliśmy , bo na liczniku obecnie 1027 podpisów. Mamy nadzieję, że przez weekend dojdziemy do 1500, co na około 1000 gospodarstw, które skaładają RRW-22, nie jest liczba szokująca
.

Na www.pankarprybacy.pl jest apel do pobrania. Ja juz zebrałem podpisy wśród swojej załogi i nie tylko i wysłałem na wskazany adres. mam nadzieję, że ta burza wokół rekompensat na tym forum (tysiące odsłon) przełoży się na zebrane podpisy, bo jak nie, to po co o tym gadać?
Gość
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez pani wiosna » Sob Mar 18, 2023 1:13 pm

Wiosna panie sierżancie. Rybacy budzą się z zimowego snu. Najwyższy czas. W przerwie między wiosennymi obsadami zbierajmy podpisy pod listem do ministra. Udanych obsad i owocnej akcji zbierania podpisów.
pani wiosna
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Poznaniak » Sob Mar 18, 2023 6:42 pm

Trochę niefortunny ten czas zbierania podpisów, ale jak mus to mus. Jeżeli akcja nie odniesie oczekiwanego skutku, należy ją powtórzyć w grudniu podczas świątecznej sprzedaży karpi. Wtedy, z odpowiednim komentarzem, zbierzemy setki tysięcy, a nawet miliony podpisów i skończy się zabawa w kotka i myszkę.
Poznaniak
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zarząd_PK » Pon Mar 20, 2023 12:19 am

Rybacy zbierają cały czas podpisy pod petycją (dostępna na www.pankarprybacy.pl). Na ten moment ich liczba przekroczyła 2 tys. sztuk. Akcja przedłużona do 24.03.br
Zarząd_PK
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez zaskoczony » Pon Mar 20, 2023 4:28 pm

Jestem mile zaskoczony rozmowami z osobami podpisującymi poparcie listu do min. Kowalczyka. To sympatycy karpi. Wiedzą dużo o karpiu i są do hodowli karpiowych przychylnie nastawieni.
zaskoczony
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zarząd_PK » Pon Mar 20, 2023 10:52 pm

Mamy juz 2500 podpisów
Zarząd_PK
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zarząd_PK » Pon Mar 20, 2023 10:54 pm

zaskoczony napisał(a):Jestem mile zaskoczony rozmowami z osobami podpisującymi poparcie listu do min. Kowalczyka. To sympatycy karpi. Wiedzą dużo o karpiu i są do hodowli karpiowych przychylnie nastawieni.

Ta akcja jest też dobrą okazją do promowania karpi i stawów.
Zarząd_PK
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez granda » Śro Mar 22, 2023 6:24 pm

To jest granda. Rybacy gremialnie popierają postulaty z listu do min. Kowalczyka, czyli 1800 zł do ha.Nie znam nikogo z rybaków kto jest innego zdania. Takie jest stanowisko rybaków panie ministrze ! Nie wiem kogo pan słucha. Może dwóch tak zwanych działaczy. Oni nie są głosem rybaków !
granda
 

Re: Dopłaty wodno-środowiskowe

Postprzez Zygmunt » Śro Mar 22, 2023 7:50 pm

Już był raz taki jeden w styczniu 2018 roku, który zdradził rybaków w sprawie rekompensat. Odszedł w niesławie i do dzisiaj rybacy omijają go szerokim łukiem. Czyżby wyrastał godny mu następca ?
Zygmunt
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości