chodowla wegorza

Moderator: ekspert_PK

chodowla wegorza

Postprzez śliwa » Śro Mar 31, 2010 11:50 am

Czy ktoś moze wie jakie przyrosty ma węgorz w sztucznym zbiorniku w obiekcie zamknietym i czy warto go chodować
śliwa
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez Gość » Śro Mar 31, 2010 12:13 pm

śliwa napisał(a) :
> Czy ktoś moze wie jakie przyrosty ma węgorz w sztucznym zbiorniku w
> obiekcie zamknietym i czy warto go hodować
Gospodarstwo Rybackie Charzykowo podchowuje węgorza , nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale jeśli chodzi o węgorza europejskiego (Anguilla anguilla ) to raczej chów nie jest opłacalny z uwagi na słabe przyrosty ( do tego celu nadaje się bardziej węgorz japoński ). Po za tym ostatnie wyniki badań wskazuję że ten nasz węgorz jako materiał zarybieniowy nadaje się szklisty a nie podchowany .Należy wspomnieć że nie wiele tak naprawdę wiadomo o wędrówkach węgorzy oraz ich biologii .
Gość
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez rybakzielazny » Śro Mar 31, 2010 7:06 pm

w Charzykowach sprzedają węgorza ze Szwecji w polsce podchowem zajmuje się PZW Suwałki.
węgorza do ryby towarowej 1000-1500g holendrzy robią w 18 miesięcy a jeśli chodzi o opłacalność to znając życie w holandii można zrobić połowe taniej u importera w detalu(20-50kg) kosztuje żywy 32PLN a narybek 120PLN/kg
rybakzielazny
 
Posty: 123
Rejestracja: Nie Maj 25, 2008 8:51 pm
Miejscowość: Jerzykowo

Re: chodowla wegorza

Postprzez rsztobnicki » Czw Kwi 01, 2010 10:24 pm

rybakzielazny napisał(a) :
> w Charzykowach sprzedają węgorza ze Szwecji w polsce podchowem zajmuje się
> PZW Suwałki.
> węgorza do ryby towarowej 1000-1500g holendrzy robią w 18 miesięcy a jeśli
> chodzi o opłacalność to znając życie w holandii można zrobić połowe taniej
> u importera w detalu(20-50kg) kosztuje żywy 32PLN a narybek 120PLN/kg
Szwedzi , duńczycy , a nawet holendrzy mają bardzo duże doświadczenie w podchowie i hodowli węgorza w recylkulatach , jednak proszę mi wieżyć albo nie (a wiem co mówię ) , węgorz który nam wciskają ten tzw. narybek w super cenie to ...... I tyle . Skoro ktoś nim handluje , atak jest to musi zarobić (oczywiste) i to nie mało, pozatym koszty transportu i ewentualne straty , to też jest wliczone . Reasumując to wszystko proszę wyobrazić sobie ile to kosztuje u holendra , duńczyka , szweda, a jak już to sobie uświadomimy to zdamy se sprawe że coś jest nie tak i racja , gdyż jest to poprostu trzeci sort czwartego sortu który ma już kilka lat i nic z tego nie będzie. a skoro nic z tego nie będzie to trzeba się tego pozbyć , ale jednak poniosło się koszty to trzeba zarobić , bo przecież i tak w rezultacie zarybimy nim jeziora ciesząc się że zrobiliśmy dobry interes . Panowie i panie przepraszam za tak długi wywód ale niewielu ludzi zna ten temat tak jak ja. Pozdrawiam.
rsztobnicki
 
Posty: 3
Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 10:12 pm

Re: chodowla wegorza

Postprzez tomasz sosiński » Wto Kwi 27, 2010 9:19 pm

Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych , które reprezentuje nie podchowuje węgorza . Kupujemy dzikiego węgorza o masie śr 110 gr/szt łowionego razem z dużym węgorzem , to nie jest wegorz z fermy . pozdrawiam Tomasz Sosiński 0606277694
tomasz sosiński
 
Posty: 195
Rejestracja: Sob Mar 06, 2010 10:06 pm

Re: chodowla wegorza

Postprzez Hex » Śro Lut 20, 2013 9:45 pm

ty nie masz pojęcia o tym co piszesz!
Hex
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez Gość » Czw Lut 21, 2013 1:26 am

rsztobnicki napisał(a):rybakzielazny napisał(a) :
> w Charzykowach sprzedają węgorza ze Szwecji w polsce podchowem zajmuje się
> PZW Suwałki.
> węgorza do ryby towarowej 1000-1500g holendrzy robią w 18 miesięcy a jeśli
> chodzi o opłacalność to znając życie w holandii można zrobić połowe taniej
> u importera w detalu(20-50kg) kosztuje żywy 32PLN a narybek 120PLN/kg
Szwedzi , duńczycy , a nawet holendrzy mają bardzo duże doświadczenie w podchowie i hodowli węgorza w recylkulatach , jednak proszę mi wieżyć albo nie (a wiem co mówię ) , węgorz który nam wciskają ten tzw. narybek w super cenie to ...... I tyle . Skoro ktoś nim handluje , atak jest to musi zarobić (oczywiste) i to nie mało, pozatym koszty transportu i ewentualne straty , to też jest wliczone . Reasumując to wszystko proszę wyobrazić sobie ile to kosztuje u holendra , duńczyka , szweda, a jak już to sobie uświadomimy to zdamy se sprawe że coś jest nie tak i racja , gdyż jest to poprostu trzeci sort czwartego sortu który ma już kilka lat i nic z tego nie będzie. a skoro nic z tego nie będzie to trzeba się tego pozbyć , ale jednak poniosło się koszty to trzeba zarobić , bo przecież i tak w rezultacie zarybimy nim jeziora ciesząc się że zrobiliśmy dobry interes . Panowie i panie przepraszam za tak długi wywód ale niewielu ludzi zna ten temat tak jak ja. Pozdrawiam.


CZYLI ŻE NIE MA W POLSCE DOBREGO NARYBKU WĘGORZA???????
Gość
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez Gość » Sob Lut 23, 2013 1:32 am

Panie rsztobnicki proszę o odpowiedź na pytanie czy w Polsce jest dobry materiał zarybieniowy bo jest to dla mnie ważne a z tego co wiem to mało kto zna się na węgorzu
z góry dziękuję.
Gość
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez Gość » Sob Lut 23, 2013 8:44 pm

Co ten gościu chrzani- piszesz do Holendrów- http://www.glasseelmarket.com/ co mają doświadczenie bierzesz narybek szklisty a nie same samczyki i masz -doliczasz koszty transportu albo sam jedziesz odbierasz i se podchowujesz z 2-4 tys na 1 kg za 300 euro lub (800 EURO) choć teraz jest go tak mało że połowy wstrzymane są. Odsortowujesz po jakimś czasie samczyki po podchowaniu i sprzedajesz na forum frajerom albo do akwariów po 10 zł za sztukę do sklepów akwarystycznych- no może po 5 zł- trzeba poszukać. ;-p
Gość
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez r » Śro Lut 27, 2013 12:23 am

Gość napisał(a):Panie rsztobnicki proszę o odpowiedź na pytanie czy w Polsce jest dobry materiał zarybieniowy bo jest to dla mnie ważne a z tego co wiem to mało kto zna się na węgorzu
z góry dziękuję.

Witam. Odpowiadając na pana pytanie . TAK w Polsce w obecnej chwili jest dostępny DOBRY materiał zarybieniowy węgorza , produkowany przez kilka hodowli tego gatunku w kraju . Pozdrawiam.
r
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez Gość » Śro Lut 27, 2013 12:36 am

Gość napisał(a):Co ten gościu chrzani- piszesz do Holendrów- http://www.glasseelmarket.com/ co mają doświadczenie bierzesz narybek szklisty a nie same samczyki i masz -doliczasz koszty transportu albo sam jedziesz odbierasz i se podchowujesz z 2-4 tys na 1 kg za 300 euro lub (800 EURO) choć teraz jest go tak mało że połowy wstrzymane są. Odsortowujesz po jakimś czasie samczyki po podchowaniu i sprzedajesz na forum frajerom albo do akwariów po 10 zł za sztukę do sklepów akwarystycznych- no może po 5 zł- trzeba poszukać. ;-p

Kolego twój poziom wiedzy na ten temat , jest adekwatny do twojej wypowiedzi , ale skoro uważasz że to takie proste to właśnie znalazłeś niszę nieograniczonych możliwości , więc szkoda że podzieliłeś się tym tematem na forum . Proponuję jednak by w tak ważnych tematach podpierać się dokładnymi danymi , a nie siać propagandę , ale jako GOŚĆ możesz wszystko , więc rozumiem . Wyprodukuj przynajmniej jeden kilogram narybku z węgorza szklistego i podziel się wówczas swym doświadczeniem , a będziesz nie tylko GOŚCIEM na forum , ale w ogóle . Pozdrawiam .
Gość
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez Gość » Pią Mar 01, 2013 1:30 am

Kolego twój poziom wiedzy na ten temat , jest adekwatny do twojej wypowiedzi , ale skoro uważasz że to takie proste to właśnie znalazłeś niszę nieograniczonych możliwości , więc szkoda że podzieliłeś się tym tematem na forum . Proponuję jednak by w tak ważnych tematach podpierać się dokładnymi danymi , a nie siać propagandę , ale jako GOŚĆ możesz wszystko , więc rozumiem . Wyprodukuj przynajmniej jeden kilogram narybku z węgorza szklistego i podziel się wówczas swym doświadczeniem , a będziesz nie tylko GOŚCIEM na forum , ale w ogóle . Pozdrawiam .[/quote]


Zgadzam się w pełni z kolegą ci co to robią wiedzą jakie to "ŁATWE" :)
Gość
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez Gość » Pią Mar 01, 2013 1:39 pm

Witam
Zna ktos jakieś firmy bądź hodowle węgorza w Holandii gdzie można nabyć węgorza handlowego powiedzmy 800+ ?
Gość
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez garniturek » Pon Mar 04, 2013 7:27 am

a ja wam powiem tak wiadomo o co chodzi przetargi sie wygrywa i kupuje sie co najtansze aby był kwit
a reszta to same banialuki bralem wegorka z charzykowa i pieknie urósl bralem z guzianki i bylo tak samo
fakt sa samczyki ale i jaka cena taki towar
czy ja wrzoce 20 kg na 500h dobrego materialu czy nie dobrego jezioro i tak tego nie odczuje
pozdrawiam wszytskich mondralinskich

houk
garniturek
 

Re: chodowla wegorza

Postprzez Gość » Pon Mar 04, 2013 11:04 am

garniturek napisał(a):a ja wam powiem tak wiadomo o co chodzi przetargi sie wygrywa i kupuje sie co najtansze aby był kwit
a reszta to same banialuki bralem wegorka z charzykowa i pieknie urósl bralem z guzianki i bylo tak samo
fakt sa samczyki ale i jaka cena taki towar
czy ja wrzoce 20 kg na 500h dobrego materialu czy nie dobrego jezioro i tak tego nie odczuje
pozdrawiam wszytskich mondralinskich

houk

A skąd wiesz że urósł skoro wpuściłeś go na 500 ha wody ? . A tak w ogóle gratuluje sposobu prowadzenia gospodarki rybackiej , naprawdę warto się chwalić , bo jest czym .
Gość
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości