wydra

Moderator: ekspert_PK

wydra

Postprzez sebastian podolak » Nie Lip 11, 2010 10:15 am

Witam ,mam pytanie jak pozbyć sie wydr z stawów.Czy ma ktoś doświadczenie odnośnie pułapek żywochwytnych?Proszę o opinie i porady
sebastian podolak

Re: wydra

Postprzez El-Pastuch » Nie Lip 11, 2010 10:44 am

Proponuje zainstalować elektrycznego pastucha , co najmniej dwa przewody na wysokości 10 i 20 cm nad ziemią, to jedyny skuteczny środek, co wynika z moich rozmów z rybakami ....
El-Pastuch

Postprzez GOBIO » Nie Lip 11, 2010 11:01 am

Dobry sposób na wchodzące,ale jak siedzi gdzieś na wyspie lub ma norę wykopaną w grobli to zostaje chyba tylko śrut.
GOBIO

Miejscowość: Dolnośląskie.

Postprzez franek » Nie Lip 11, 2010 6:09 pm

Ja zastosowałem pastucha jest skuteczny w 100 % elektryzator należy zastosować najmocniejszy jaki jest do kupienia ogrodzenie składa się z pięciu linek i słupków .Przy ogrodzeniu jest dużo pracy należy często opryskiwać herbicydami i kontrolować czy niema przebicia do ziemi.Obszar danego stawu musi być ogrodzony w 100%. Jeżeli stawy są spuszczalne to wydra nie zrobi tam nory .Co do strzelania do wydry na moich stawach grasuje tylko w nocy i niech ją ktoś w nocy spróbuje upolować chyba że w pełni księżyca i z bardzo dobrą optyką .
franek

Postprzez sebastian podolak » Nie Lip 11, 2010 10:25 pm

niestety nie mam energii elektrycznej na stawie.dziękuje za porady i czekam na dalsze
sebastian podolak

Postprzez GOBIO » Pon Lip 12, 2010 6:33 am

Pastuch zasilany jest z akumulatora 12V.Mam pytanie jaka jest pow.stawu.
Co do wydry ,to lubi wygrzewać się w słońcu i nieraz jest widoczna w dzień.Sam jedną strzeliłem o godz 16 w lecie.
GOBIO

Postprzez rybakzielazny » Pon Lip 12, 2010 10:28 am

pasytuch z akumulatora +zasilacz słoneczny w komplecie taki zestaw powinien starczyć na ok 1200m brzegu po 3 druty 10,15,20 cm nad ziemią
rybakzielazny

Miejscowość: Jerzykowo

Postprzez sebastian podolak » Pon Lip 12, 2010 6:45 pm

Długość linii brzegowej to 3.5km.Ale pomysł z energią słoneczną jest ciekawy.A czy ktoś z kolegów miał doświadczena z pułapką żywochwytną?Czy wydra do się skusić i wejdzie do klatki -pułapki jeżeli umiesci się tam rybę?
sebastian podolak

Postprzez Wydra » Pon Lip 12, 2010 9:35 pm

Bardzo lubię żywopułapki, chętnie tam wchodzę i daję sie zamykać bez trudu, tylko pod jednym wszakże warunkiem - w żywopułapce musi być ryba w akwarium, bo trupa nie ruszę, szczególnie, ze śmierdzi bardzo szybko w lecie. Mogę rozważyć jeszcze rybę w puszce, ale dobrej jakości i minimum 60 % ryby w całej masie puszki... Oczywiście prosze zostawić tez otwieracz, bo nie będę pazurów tępiła o blachę. Zdradze jeszcze swoje marzenie - chciałabym chodzić u miłego rybaka na smyczy i łowić dla niego ryby. Zresztą podobny związek juz opisywano w literaturze, to byłoby dopiero coś!!! Pozdrawiam i mam nadzieje, że w sprawie żywopułapek nie trzeba juz nic dodawać, wszystko jasne, hmmm?:-)
Wydra

Postprzez GOBIO » Wto Lip 13, 2010 6:25 am

Do Wydry jesteś super!!!.Po długości linii brzegowej wnioskuję ze to już jest kawałek stawu.
Pastuchy elektryczne poradzą sobie z tą długością,ale co na to urządzenie kłusownicy,(zadowoleni na pewno nie będą).
GOBIO

Postprzez rybakzielazny » Wto Lip 13, 2010 9:36 am

żywołapka jest nieskuteczna (zimą max.2-4 wydry i to młode reszta to psy koty lisy jenoty i inne norki które zdążą wejść przed wydrą) lepsze są w miejscach wślizgów łapice koniecznie z zębami ustawione tuż pod wodą .
jeżeli masz możliwość to na doprowadzalniku ustaw żaki z siatki metalowej ( takie jak kiedyś robili na piżmaki i nutrie tyleże duże) do środka pare karasi i sukcesywnie przez cały sezon 1 zak w dobrym miejscu robi 8- 12 wyder
rybakzielazny

Postprzez GOBIO » Śro Lip 14, 2010 6:13 am

Gatunkowa ochrona zwierząt - jedna z form ochrony przyrody przyjęta w Ustawie o ochronie przyrody. W stosunku do dziko występujących zwierząt objętych ochroną gatunkową wprowadzone są następujące zakazy: zabijania, okaleczania, chwytania, transportu, pozyskiwania, przetrzymywania, posiadania żywych zwierząt, posiadania zwierząt martwych lub ich części, niszczenie siedlisk i ostoi, wybieranie, posiadanie oraz przechowywanie jaj i inne. Co do Wydry to na stawach uznanych za Obręb Hodowlany w/w zakazy nie obowiązują.
GOBIO

Postprzez rybak69 » Pon Lip 19, 2010 11:51 am

Udało mi się złapać jedną w żak kupiony od Rosjan na targu. Niestety zwierzę utonęło. Ale od tej pory nie ma śladów wydry. Ten sposób jest dobry pod tym względem że zanęta jest żywa bo żak jest cały w wodzie, jednak wydra po kilku minutach tonie.
rybak69

Postprzez rybakzielazny » Pon Lip 19, 2010 8:11 pm

rybak69 napisał(a) :
> Udało mi się złapać jedną w żak kupiony od Rosjan na targu. Niestety
> zwierzę utonęło. Ale od tej pory nie ma śladów wydry. Ten sposób jest dobry
> pod tym względem że zanęta jest żywa bo żak jest cały w wodzie, jednak
> wydra po kilku minutach tonie.
a kolega to rezerwat chce założyć czy co?
rybakzielazny

Postprzez pitek » Pon Sie 30, 2010 8:20 pm

O CO HCODZI Z TYM ZAKIEM ?JAKI TO MA BYC ZAK ZEBY ZLAPAC WYDRE?
pitek

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości