Sąd Administracyjny

Moderator: ekspert_PK

Re: Sąd Administracyjny

Postprzez Karplito » Pią Sty 28, 2011 5:07 pm

Ciekaw jestem czy ktoś wygrał w WSA.
Do tej pory wiadomości o wygranej z agencją tylko z trzeciej ręki.
Chyba że wygrywający mają zakaz udzielania informacji?
Karplito
 
Posty: 47
Rejestracja: Czw Paź 04, 2007 3:29 pm

Re: Sąd Administracyjny

Postprzez Stawiarz » Nie Sty 30, 2011 11:24 am

Gospodarstwo z Podkarpacia (raczej nie zagladają tu na forum) złożyło pozew w sprawie niezasadnego żądania przez ARiMR potwierdzenia pozwolenia wodno-prawnego wydanego wiele lat temu (ale ważnego na dzień składania wniosku) przez stosowny organ administracji państwowej. Sąd uznał, że pozwolenie było ważne i nie było potrzeby "ganiania" beneficjenta przez ARiMR. A że działo sie to jeszcze w listopadzie 2009, to w świetle tej decyzji rybak ma uznany wniosek za kompletny na koniec listopada 2009. No i teraz ruch należy do ARiMR, ale nie znam szczegółów prawnych, czy moga sie odwołać do NSA, czy tylko od razu podpisać umowę.
Stawiarz
 

Re: Sąd Administracyjny

Postprzez szerszeń » Nie Sty 30, 2011 12:33 pm

Patrząc, na wyniki roztrzygnięć Sądów Administracyjnych w sprawach dotyczących kompletności ważności złożonego wniosku nasuwa się wniosek.
ARiMR nie ma prawa żądać dodatkowych załączników, czy dokumentów poza tymi, które są określone w aktualnym rozporządzeniu.
Nasuwa się pytanie, czy żądanie załączników określonych w instrukcji składania wniosku o płatność np: faktur, mapek, opisów, a które nie były znane w czasie podpisywania umowy, są zgodne z prawem ?
szerszeń
 

Re: Sąd Administracyjny

Postprzez Karplito » Pon Sty 31, 2011 1:08 pm

Jeśli mogę prosić Stawiarza o nazwę gospodarstwa z podkarpacia o którym pisze. Chciałbym dotrzeć do uzasadnienia wyroku, a to uprości poszukiwania w internecie.
Mam taką samą sytuację. Żądanie potwierdzenia ważnego pozwolenia wodno-prawnego.
Pozdrawiam!!
Karplito
 
Posty: 47
Rejestracja: Czw Paź 04, 2007 3:29 pm

Re: Sąd Administracyjny

Postprzez Stawiarz » Wto Lut 01, 2011 12:06 am

Gospodarstwo Grądy (dawna nazwa Buda Stalowska)
Stawiarz
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości