pozwolenie na broń

Moderator: ekspert_PK

pozwolenie na broń

Postprzez Miko » Pon Lut 28, 2011 11:24 pm

witam

Koledzy Rybacy, mam do was pytanie. Jestem hodowcą karpia od 11 lat i jest mi potrzebna

dubeltówka na stawy do wiadomych potrzeb. Zastanawiam się czy rybacy posiadający stawy ( ja akurat

dzierżawię) mają jakąś ulgę i jest może dla nich przewidziana inna procedura jak dla myśliwych...byłbym

wdzięczny za konkretne informację i wskazówki-jakie urzędy i jakie procedury...z góry dziękuje za

pomoc...


pozdrawiam
Miko
 

Re: pozwolenie na broń

Postprzez Gość » Pon Lut 28, 2011 11:56 pm

Trzeba złożyć wniosek do Komendy Wojewódzkiej Policji właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, we wniosku należy podać cel trzeba powołać się na artykuł 10 ust.3 ustawy z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji. Do wniosku należy dołączyć orzeczenie lekarskie i psychologiczne w/w ustawy w art.15 ust.3, inne dokumenty uzasadniające wydanie broni, dowód wniesionej opłaty skarbowej w wysokości około 250 zł, przed złożeniem wniosku koniecznie trzeba zdać egzamin koszt egzaminu to około 600 zł, egzamin składa się z części praktycznej umiejętności strzeleckich oraz teoretycznej z bezpieczeństwa posługiwania się bronią. Nie są mi znane ulgi związane z pozwoleniem w celu ochrony przed szkodnikami.
Gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości