Środek 2.2

Moderator: ekspert_PK

Środek 2.2

Postprzez benef » Pon Lut 28, 2011 11:54 pm

5 stycznia br. Pan Bogusław Nadolnik - Zastepca Prezesa ARiMR, przysłał beneficjentom którzy zawarli umowy z ARiMR na realizację projektów w ramach środka 2.2.(działania wodno-środowiskowe) piękne pismo zapraszające do składania wniosków o płatność za rok 2010.
Beneficjenci wnioski o płatność złożyli i ... zapadła głucha cisza.
Koledzy rybacy, może macie jakieś informacje w tej sprawie.
benef
 

Re: Środek 2.2

Postprzez kawa » Wto Mar 01, 2011 12:19 am

Prośba prezesa była spowodowana obawą, że wnioski o płatność będą spływały w ostatnich dniach maja.
W takim przypadku urzędnicy ARiMR mieli by mało czasu na sprawdzenie wniosku, w szczególności załączników.
Na dzień dzisiejszy wszystko kropka w kropkę jest weryfikowane z instrukcją wypełniania wniosków.
Dla ciekawości podam Ci, że sprawdzane są księgi stawowe i ich zgodność ze sprzedażą ( udokumentowaną-faktury, nieudokumentowaną-oświadczenia)
Dotyczy to nie tylko cennych gatunków, ale też i karpia.
Wszystko to ma na celu znalezienie pretekstu, do cofnięcia środków z pakietu II i przeznaczenie ich dla oczekujących i tych co wygrali sprawy sądowe.
Po prostu potrzebowali dużo czasu.
Pozdrawiam
kawa
 

Re: Środek 2.2

Postprzez gbur » Wto Mar 01, 2011 4:11 pm

Ja również w odpowiedzi na entuzjastyczne pismo Pana Nadolnika złożyłem wniosek o płatność w pierwszych dniach stycznia i potwierdzam głuchą ciszę ze strony agencji. niedługo minie dwa miesiące i zastanawiam się czy oni mają jakiś termin na przysłanie pisma o uzupełnienie? Po moich czterech telefonach dowiedziałem się tylko że za mało faktur i map przedstawiłem. Ma być udokumentowana cała sprzedaż karpia jak również zakup materiału obsadowego oraz na mapach rozrysowany niezależny system rozprowadzenia wody (na szkoleniu w Radomiu zapewniano nas że potrzebna będzie tylko jedna mapa: przedstawiająca obszary roślinności wynużonej) Przez pierwszy miesiąc wogóle nie chciano ze mną gadać twierdząc że nie tylko mój wniosek jest w obróbce i jak przyjdzie czas to zajmą się moją sprawą.
Może na Karpiówce zapytamy przedstawicieli agencji ile wniosków o płatność zostało już załatwione po dwóch miesiącach?

do kawy:
czy Twoje informacje pochodzą z jakiegoś wiarygodnego źródła czy są efektem wnioskowania na podstawie dotychczasowej działalności ARIMR?
gbur
 
Posty: 20
Rejestracja: Wto Lut 01, 2011 8:20 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości