która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Moderator: ekspert_PK

która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez karpiarz » Sob Mar 12, 2011 8:14 am

Która organizacja rybaków śródlądowych nie spełnia naszych oczekiwań ?
karpiarz
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez smętek » Sob Mar 12, 2011 8:36 am

Wszystkie !!!
Podobnie jak PO, PIS, SLD, PSL, Palikot i ta babska bleble-partia.
smętek
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez krakus » Sob Mar 12, 2011 11:46 am

Jeżeli wszystkie, to znaczy co ? wypisać się ze wszystkich i co dalej. Założyć nową?
krakus
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez Bober » Sob Mar 12, 2011 12:23 pm

Żeby odpowiedzieć na pytanie, najpierw trzeba by się wysilić i wyartykułować jakie są te oczekiwania, konkretnie!
Bober
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez krakus » Sob Mar 12, 2011 6:16 pm

Oczekiwania są niezmienne. Od Pana Karpia porządnej, profesjonalnej i skutecznej, weryfikowalnej promocji. Od PTR dobrego poziomu Przeglądu Rybackiego i ciekawej karpiówki. Od ZPR ochrony interesów swoich członków, a przez to ochrony interesów całej branży. Od wszystkich razem współpracy w najważniejszych dla rybaków tematach. A tu jest chyba najtrudniej, ale tak naprawdę nie wiem dlaczego.
krakus
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez Bober » Sob Mar 12, 2011 8:16 pm

Do Krakusa: Nie wiem jakie masz przychody ze sprzedaży ryb, ale nie o kwoty konkretne chodzi, a więc odpowiedz, czy przeznaczyłbyś 1% swoich przychodów na te rzeczy, o których pisałeś?
Bober
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez r » Sob Mar 12, 2011 9:31 pm

Kolego krakus masz racje , wiem że w tym momencie narażę się na krytykę , ale uważam iż w obecnej sytuacji należałoby stworzyć nową organizację rybacką skupiającą ludzi którym naprawdę zależy na interesie polskich hodowców ryb . Podkreślam NAPRAWDĘ . Organizacja" Polska Ryba" skupiałaby hodowców ryb bez względu na gatunek , broniąc interesów polskiej ryby bo wszystkich nas łączy jeden problem . Organizacja która nie skupiałaby się wokół wielkich korporacji producentów pasz , mistrzów retoryki , oraz'' naukofcóf '' dokładnie'' naukofcóf'' , dbających wyłącznie o dobre relacje z górą . Panowie nie my bez nich , to oni bez nas . Pozdrawiam.
r
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez Stawiarz » Sob Mar 12, 2011 11:57 pm

Ja popieram podejście Bobera - jak Panowie Krakus i "r" (z którymi generalnie zgadzam się) wyobrażacie sobie pod kątem finansowym profesjonalną obsługęe prawną, promocję ryb , czy analizę administracyjną setek dokumentów? Potrzeba nowoczesnej obsługi organizacyjnejjuż się krystalizuje, ale trzeba mieć pomysł na podstawy finansowe, stąd pytanie Bobera jest bardzo słuszne, ile jesteśmy gotowi na dziś dać na tego rodzaju ochronę prawno-organizacyjno-promocyjną?
Stawiarz
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez krakus » Nie Mar 13, 2011 5:44 am

Do Bobera. Teraz na te trzy organizacje wpłacam rocznie 2000 zł, Jest to o,5% moich przychodów. Myślę, że takich rybaków może być 200, co daje kwotę 400000zł. Czy to wystarczy na profesjonalne,skuteczne funkcjonowanie jednej organizacji?
krakus
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez Bober » Nie Mar 13, 2011 8:36 am

Działanie profesjonalne za 400 tys. zł w kwestiach prawno-administracyjnych jak najbardziej wystarczy, mam wątpliwości, czy można zajmować się za tę kwotę także promocją.
Bober
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez Skarbnik » Nie Mar 13, 2011 8:55 am

Nie wiem, czy wyliczenia Krakusa są dobre, ale może zapytać organizacji ile realnie wpływa pieniedzy od członków?
Skarbnik
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez PAN KARP » Nie Mar 13, 2011 9:24 am

W Panu Karpiu nie mamy tajemnic, możemu podać dane - spośród 92 członków , za rok 2010 składek nie zapłaciło 5 członków. Kwotowo, z rocznych składek wpłynęło 39 400 zł, to jest 92 % potencjalnych składek. Dodam, że zarząd prowadzi realną politykę członkowską, tzn. należą do naszej organizacji wyłącznie osoby, które widzą cel istnienia organizacji zajmującej się poprawie sytuacji karpiarzy na rynku. Znaczy to tyle, że jesli ktoś, mimo upomnień, przez ostatnie 3 lata nie zapłacił składek, zarząd podejmuje uchwałę o skreśleniu z listy członków. W dotychczasowej historii zdarzyło się to w dwóch przypadkach. Natomiast od założenia TPR Pan Karp w roku 2005, liczba członków stale rośnie.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez MAM PYTANIE DO PAN KARP » Nie Mar 13, 2011 12:39 pm

PROSZĘ O INSTRUKCJĘ W JAKI SPOSÓB MOŻNA PRZYSTĄPIĆ DO PTPR PAN KARP I JAKIE KOSZTY Z TYM SIĘ WIĄŻĄ
MAM PYTANIE DO PAN KARP
 

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez PAN KARP » Nie Mar 13, 2011 6:15 pm

Żeby nie mieszać w tym wątku, odpowiem w innym
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: która organizacja rybaków śródladowych nie spełnia naszych o

Postprzez Nowy » Nie Mar 13, 2011 9:18 pm

Jeżeli brać za dobrą monetę "zeznanie podatkowe" Pana Karpia i iść w kierunku wyliczeń Krakusa, to w naszych organizacjach powinno jeszcze być 360 tys. zł rocznie. Jakie z tego wnioski?
Nowy
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron