Rybak Roku

Moderator: ekspert_PK

Rybak Roku

Postprzez 44 » Nie Kwi 10, 2011 5:20 am

Po przeczytaniu listu Krzysztofa Karonia do Przewodniczacego Kapituły Godności Rybaka Roku, już się w tym wszystkim pogubiłem. Kuczyński na tym forum pisał, że nie przyznano tytułu Rybaka Roku 2010 i na konferencji karpiowej faktycznie nie wręczono tego tytułu. Karoń w liście dziękuje za przyznanie mu tytułu Rybaka Roku 2010.
O co tu chodzi ?
44
 

Re: Rybak Roku

Postprzez pytajnik » Nie Kwi 10, 2011 7:11 am

Ja to zrozumiałem tak. Kapituła, wybrana przez PTR, przyznała Panu Karoniowi tytuł Rybaka Roku, a PTR nie przeznało. Kto ma rację? Gdybym mógł poznać argumentacje obydwu stron, mógłbym silić się na zapewne niełatwą odpowiedź. Nie pomniejsza to mojego krytycyzmu wobec całej sytuacji w której bądź co bądź z jednej organizacji wychodzą dwie sprzeczne decyzje.
pytajnik
 

Re: Rybak Roku

Postprzez Nowy » Nie Kwi 10, 2011 10:15 am

Znalazłem taki cytat na tym forum w wątku dotyczacym Karpiówki, może to wyjasnia sprawę?:
Godność "Rybaka Roku" jest godnością ustanowioną przez PTR, zaś organami statutowymi są Zarząd Krajowy, Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński. Kapituła godności, to doraźna komisja, ustalająca propozycje, nie zaś stojący ponad wszystkimi statutowymi organami twór o charakterze zwierzchnim wobec pozostałych. W działaniu powinna funkcjonować w sposób podobny do np. Kapituły Orderu Orła Białego, która proponuje kanbdydatury, zaś organ konstytucyjny (Prezydent RP) wręcza lub nie. Funkcjonujący dotychczas prowizoryczny regulamin Godności Rybaka Roku, w swoim pk-cie 7 mówi m.in., że "kadydat do godności musi wykazywać się nienaganną postawą etyczno - zawodową". Przedstawiona za 2010r kandydatura P. Krzysztofa Karonia, zdaniem większości członków Zarządu Krajowego PTR obecnych na posiedzeniu w dniu 02 lutego 2011r jest pod tym względem mocno kontrowersyjna, wielokrotnie także P. Krzysztof Karoń prezentował publicznie swoje osobiste negatywne opinie na temat Polskiego Towarzystwa Rybackiego. Wobec braku rzetelnego protokołu z posiedzenia Kapituły, który opisywałby listę kandydatów, listę obecności członków Kapituły, sposób wyłonienia najlepszego kandydata, jak rónież wobec świadomości ZK PTR odnośnie telefoniocznego "załatwiania" głosowania w sprawie kandydatur, Zarząd Krajowy PTR po dyskusji i w tajnym głosowaniu przyjął uchwałę o nieprzyznawaniu godności rybaka roku za rok 2010. Równocześnie ZK PTR przyjął drugą uchwałę o ustanowieniu komisji doraźniej w sprawie moryfikacji i uwspółcześnienia regulaminu Godności Rybaka Roku.

Podpisuję sie imieniem i nazwiskiem.

Mirosław Kuczyński
Polskie Towarzystwo Rybackie
Nowy
 

Re: Rybak Roku

Postprzez Mnich » Nie Kwi 10, 2011 4:22 pm

O jakim liscie Karonia tu sie pisze?
Mnich
 

Re: Rybak Roku

Postprzez Nowy » Nie Kwi 10, 2011 4:43 pm

Dziś mam tu dyżur odnosnie tego co , gdzie jest - poczytaj Mnichu w aktualnościach na www.pankarprybacy.pl
Nowy
 

Re: Rybak Roku

Postprzez stary » Nie Kwi 10, 2011 8:17 pm

Do Nowego. Ja w tym samym wątku dotyczacym Karpiówki znalazłem taki cytat:

Panie Prezesie Mirosławie Kuczynski. Myślałem dotychczas, że Polskie Towarzystwo Rybackie, wybierając RYBAKA ROKU kierowało się etyką. Czyżbym się mylił? Pisze Pan, że nominowany do godności RYBAKA ROKU " Pan Krzysztof Karoń, prezentował publicznie swoje osobiste negatywne opinie na temat Polskiego Towarzystwa Rybackiego", a przecież "Funkcjonujący dotychczas prowizoryczny regulamin Godności Rybaka Roku, w swoim pk-cie 7 mówi m.in., że "kadydat do godności musi wykazywać się nienaganną postawą etyczno - zawodową".
A cóż to znaczy? Ano to, że nominowany, nawet gdy w Polskim Towarzystwie Rybackim jest bajzel, ma siedzieć cicho, bo inaczej żegnaj RYBAKU ROKU. Ten kto krytykuje Polskie Towarzystwo Rybackie, nie wykazuje wg Pana nienagannej postawy etyczno-zawodowej. Pomyślał Pan, że ta Pana pokrętna interpretacja regulaminu, poza pochwałą wazeliniarstwa, jest bardzo przykra dla dotychczasowych RYBAKÓW ROKU.
stary
 

Re: Rybak Roku

Postprzez J.Bobrowski » Pią Kwi 15, 2011 1:29 pm

Witam!
Czytając Wasze wypowiedzi jestem zmuszony i zarazem czuję się zobowiązany do przedstawienia nastepujących faktów:
1. Kapituła "Rybaka Roku" działała w składzie (alfabetycznie):
- Bobrowski Jerzy,
- Filipiak Maria,
- Kowalski Aleksander,
- Kuligowski Andrzej,
- Łagowski Edward,
- Stafiniak Jan,
- Szostek Leopold,
- Tomala Marian.
Działaliśmy na podstawie Regulaminu przyznawania godności "Rybak Roku"

REGULAMIN
przyznawania godności „Rybaka Roku”

1. Polskie Towarzystwo Rybackie Uchwałą Zarządu Krajowego z dnia 09.09.2004r. ustanowiło honorowe wyróżnienie najbardziej zasłużonego w rybactwie śródlądowym zwane godnością „Rybaka Roku”
2. Godność „Rybaka Roku” nadawana będzie przez Kapitułę w skład której powołani zostali następujący członkowie PTRyb.:
- Jerzy Bobrowski
- Andrzej Kuligowski
- Aleksander Kowalski.
3. Kapituła corocznie rozszerzana będzie o członka, który w poprzednim roku uzyskał godność „Rybaka Roku”
4. Godność „Rybaka Roku” za dany rok kalendarzowy może zostać nadana tylko jednej osobie profesjonalnie zajmującej się rybactwem śródlądowym.
5. Wniosek o przyznanie godności „Rybaka Roku” mogą składać grupy osób środowiska rybackiego lub pojedyncze osoby związane z rybactwem śródlądowym .
6. Wniosek o nadanie godności „Rybaka Roku” powinien zawierać charakterystykę przebiegu pracy zawodowej kandydata oraz merytoryczne uzasadnienie tego wyróżnienia.
7. Kandydat do nadania godności „Rybaka Roku” powinien posiadać znaczący wkład w umacnianie lub rozwój rybactwa śródlądowego i wyróżniać się nienaganną postawą etyczno-zawodową.
8. Wniosek o nadanie godności „Rybaka Roku” należy składać do Kapituły w terminie do 15 stycznia każdego roku na adres:
Polskie Towarzystwo Rybackie
Zarząd Krajowy
ul. Winiarska 1 60-654 Poznań

Wg tego Regulaminu podjęliśmy następującą uchwałę:
Poznań, dnia 25 stycznia 2011 roku



Protokół z posiedzenia Kapituły Tryb na Rybaka Roku


Na posiedzeniu Kapituły ds. nadania tytułu „Rybak Roku” w dniu 25 stycznia 2011 roku, w obecności Członków Kapituły – zgodnie z listą obecności- uchwalono:

Uchwała nr 1/2011

Kapituła ze swego grona dokonuje wyboru Przewodniczącego co roku na kolejny rok.

Uchwała nr 2/2011

Statuetkę „Rybak Roku” wręcza Rybak Roku poprzedniego.

Uchwała nr 3/2011

Przewodniczącym Kapituły na rok 2011 został Andrzej Kuligowski.

Uchwała nr 4/2011

Kapituła na swoim posiedzeniu w dniu 25 stycznia 2011 roku postanowiła, że godność Rybaka Roku 2010 została nadana Panu Krzysztofowi Karoniowi.


Przewodniczący

Jerzy Bobrowski

Zarząd P.T.Ryb. w dniu 01.02.2011r. anulował decyzję Kapituły z dnia 25.01.2011r., na co ja jako członek Zarzadu wystąpiłem w dniu 14.02.2011r. do Pana Prezesa z pismem o poniższej treści:
Jerzy Bobrowski Iława 14.02.2011r.
Przewodniczący Kapituły
Godności „Rybaka Roku” 2010
Pan

Prezes

Polskiego Towarzystwa Rybackiego

w Poznaniu



W związku z faktem, że aktualny Statut , poprzedni, jak i projekt nowego Statutu nie zawierają żadnych postanowień odnośnie przyznawania godności „Rybaka Roku” pragnę poinformować, iż Polskie Towarzystwo Rybackie Uchwałą Zarządu Krajowego z dnia 09.09.2004r. przyznawanie Godności „Rybaka Roku” scedowało na Kapitułę.
W załączeniu przesyłam Regulamin przyznawania Godności „Rybaka Roku”.
Ostatnie posiedzenie Zarządu z dnia 01.02.2011r. w punkcie omawiającym sprawę anulowania decyzji Kapituły z dnia 25.01.2011r. odnośnie wyboru „Rybaka Roku”, uważam za dalece nie stosowne.
Jeżeli realizacja Statutu w § 7 pkt. f (Statut z 19 czerwca 2008r.) ma się tak odbywać to moje gratulacje dla Zarządu i Pana Prezesa, który w tym względzie odgrywa rolę szczególną.
Podobno sugeruje Pan zwrot wcześniej przyznawanych Godności „Rybaka Roku”. Nic więcej poza zaprzaństwem nie ciśnie się na usta.
Przesyłam Panu protokół z posiedzenia Kapituły z dnia 25.01.2011r. W związku z § 20 pkt. 6 (Statut z 19 czerwca 2008r.), podjętą Uchwałę na posiedzeniu Zarządu w dniu 01.02.2011r. uważam za sprzeczną ze Statutem.
Panie Prezesie radziłbym dokładnie zapoznawać się ze Statutem i zająć się jego realizacją, bo na razie z Pana działalności nic konstruktywnego nie wynika.



Z poważaniem

Jerzy Bobrowski

Do wiadomości:

1. Sąd Koleżeński

a w dniu 16.02.2011r. zrezygnowałem z funkcji członka Zarządu Krajowego P.T.Ryb.
Była to dla mnie trudna decyzja. P.T.Ryb. zostało powołane w szlachetnym celu. Organizacja miała nas jednoczyć i pomagać przezwyciężać problemy z jakimi boryka się rybactwo. Tytuł "Rybaka Roku" był tytułem honorowym, którym wyróżnialiśmy ludzi starających się dla naszego środowiska w sposób szczególny, docenialiśmy w ten sposób ich wniesiony wkład pracy i zaangażowanie.Jednak i w nasze środowisko wkradło się zadufanie i prywata, a tym samym zrobiła się "mała wojenka podjazdowa". Zdanie Pana Prezesa jest najważniejsze. Nie szanuje Pan ludzi, którzy rybactwu poświęcili całe swoje życie i działali w nim już wtedy, kiedy Pan jako malutki człowiek dopiero raczkował.
Ludziom należy się szacunek i mogą oni mieć różne zdania, niekoniecznie pochlebne dla Pana Prezesa.
Swoim postępowaniem obraził Pan wszystkich ludzi uhonorowanych tytułem "Rybaka Roku" i należą się im przeprosiny.
Mam nadzieję, że nowy zarząd będzie przestrzegał Statutu, a nie bawił się w prywatę, bo inaczej P.T.Ryb. może zakończyć żywot.
Moje wystąpienie podyktowane jest tym, by odpowiedzieć na pytanie: jak to jest z tym "Rybakiem Roku".
Jest prawdą, że Zarząd powołał Kapitułę i może ją rozwiązać, ale nie ma prawa anulować jej decyzji. Zresztą sami rozsądźcie gdzie leży prawda.
Przewodniczący Kapituły 2010
Jerzy Bobrowski.
J.Bobrowski
 

Re: Rybak Roku

Postprzez Niedoszły Rybak Roku 2011 » Pią Kwi 15, 2011 9:17 pm

Ja niżej podpisany, uprzejmie proszę o nietypowanie mnie do Godności Rybaka Roku i o niewybieranie mnie do tej godności, ponieważ
nie chcę mieć potem zabieranej godności i tym samym godności Kapituły.
Niedoszły Rybak Roku 2011
Niedoszły Rybak Roku 2011
 

Re: Rybak Roku

Postprzez liroy » Pią Kwi 15, 2011 10:18 pm

Jak słoń w składzie porcelany, tak PTR poruszało się w sprawie Rybaka Roku. Wielkim nietaktem i elementarnym brakiem wyczucia sytuacji były decyzje liderów PTR.
Zdezawuowany został skądinąd zacny tytuł i postawiony w kłopotliwej sytuacji nominat 2010. Panowie liderzy, może zostawcie już w spokoju zasłużone dla rybaków Polskie Towarzystwo Rybackie. Bez was wróci na poczesne miejsce wśród organizacji rybackich.
liroy
 

Re: Rybak Roku

Postprzez Nowy » Sob Kwi 16, 2011 1:28 pm

Myślę, że do dymisji nie trzeba się podawać, ale tylko nie trzeba kandydować, żeby nie robić kłopotu wybierajacym kolegom Delegatom!!!! Śmiało dotychczasowy Zarządzie, nie kandyduj, rybactwo na tym na pewno nie straci, a może nawet.....
Nowy
 

Re: Rybak Roku

Postprzez Członek PTRyb » Sob Kwi 16, 2011 6:33 pm

Nie do końca wierzę w autentycznośc listu J.Bobrowskiego
Członek PTRyb
 

Re: Rybak Roku

Postprzez były członek PTRyb » Pon Kwi 18, 2011 7:54 am

Ja na miejscu liderów PTRyb też westionowałbym autentyczność listu J.Bobrowskiego, ale ze wstydu i dla zamiecenia pod dywan tej wstydliwej sprawy.
były członek PTRyb
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości