Ilość ryby w stawie

Moderator: ekspert_PK

Ilość ryby w stawie

Postprzez gosc123 » Pon Kwi 11, 2011 10:15 am

Witam

Chciałem zapytać ile w kg można wpuścić ryb do stawu o wymiarach 45x12x1.5m.

Pozdrawiam
gosc123
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez piksel » Pon Kwi 11, 2011 4:49 pm

Ja do takiego stawu ( magazynu ) wpuszczam pod koniec listopada 80 ton ryb.
piksel
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez płoć » Śro Kwi 13, 2011 4:50 am

Puść sobie np 50 szt karpia o wadze 500-800g. Kilka jaźi, płoci, linów,karasi,okoni.
płoć
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez gosc123 » Śro Kwi 13, 2011 11:16 am

Aktualnie mam w takim stawie 50kg karpia, 60kg lina, 120kg karasia i zastanawiam się czy nie mają za ciasno. Czy są jakieś wytyczne odnośnie ilości ryby w stawie.
gosc123
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez Stawiarz » Śro Kwi 13, 2011 3:50 pm

Przelicz sobie swoją powierzchnię w sdtosunku do 1 ha i sam sobie odpowiesz....Na jednym ha na stawach towarowych, przy dośc intensywnym karmieniu, jesienią odłowić można do 1500 kg wszystkich ryb (to jest dużo ponad średnia w Polsce). Więc jeśli Twój staw ma 1/20 ha... Poza tym weź pod uwagę, że wiosna masa kroczków jest 7-10 razy mniejsza niz ryby towarowej jesienią (teoretycznie). Wtedy ryby maja pole do żerowania i mozliwość wzrostu.
Stawiarz
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez piksel » Śro Kwi 13, 2011 9:56 pm

Najlepiej przelicz to sobie wg pojemności tlenowej stawu w najwyższych temperaturach i możliwościach jego uzupełnienia.
Potem przelicz to na zapotrzebowanie tlenowe poszczegolnych gatunków ryb.
Jak będziesz to już znał weź pod uwagę pokrywe lodową zimą.
piksel
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez gosc123 » Czw Kwi 14, 2011 4:24 pm

Dziękuję za odpowiedź, z tego co pisze Stawiarz to w moim stawie powinno być maksymalnie 75kg ryby. Wiosek jest taki że trochę przesadziłem - mam 3 razy tyle. W najbliższym czasie rozpocznie się wędkowanie i trochę odłowię (bynajmniej taką mam nadzieję). Co się tyczy napowietrzenia to w najbliższym czasie planuję zrobić małą tamę na rowie i część wody z rowu przekierowywać do stawu w celu napowietrzenia.
gosc123
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez Gość » Pon Cze 13, 2011 7:42 pm

Szanowny kol, jestem ciekawy jak ci idzie porównuję stawiki i musisz mieć duży dopływ wody .napisz jak przezimowałeś .
Gość
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez mrslawcio » Pią Lip 08, 2011 12:13 pm

Witam

Zimą nie miałem aż tak dużego zarybienia - wpuściłem 40kg lina i 40kg karasia z płocią. Przez całą zimę nic mi nie zdechło. Natomiast na wiosnę trochę przesadziłem z tym zarybianiem i po dokładnym liczeniu wyszło że wpuściłem do stawu około 230kg ryb:
60kg lina
50kg karpia 30kg dużego okolice 1kg i 20kg małego około 10dkg
10kg płoci
110kg karasia różnej wielkości
Dodatkowo mam 4 małe sumy i 3 szczupaki.
Na początku wszystko było ok, ale w okolicach maja mój staw nawiedziła pleśniwka i trochę karasi mi zdechło (zdychało około 30-40 karasi na dobę, głównie maluchy). Z pleśniawką walczyłem siarczanem miedzi i muszę przyznać że tydzień po opryskach było po problemie. Obecnie mam problem z sinicą (mam zieloną wodę) próbuję z nią walczyć dodając wapno ale nie daje to dobrych rezultatów. Aktualne zarybienie jest już trochę mniejsze około 170kg (plus przyrosty), mam odłowione około 20kg karpia 20kg lina i 20kg karasia - wszystko na wędkę. Od około 1 miesiąca przestały mi brać karasie, bierze tylko karp i lin ewentualnie płoć.
Co się tyczy dopływu wody to jestem na drugim etapie podłączenia stawu do przepływającego obok rowu. Po pierwszym etapie wykonania zastawki w rowie woda popłynęła przez około 5 minut do stawu a następnie nurt wody porwała mi moją zastawkę :(

Pozdrawiam
Sławek
mrslawcio
 
Posty: 5
Rejestracja: Śro Lut 23, 2011 2:26 pm

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez Makaron » Czw Paź 04, 2018 7:31 pm

Kolego od tego stawu z trzema sumami i trzema szczupakami a skad wiesz ze szczupak i sie nie wytarł wszystko na to wskazuje ze karasia juz nie masz wiec drapieznik rosnie a sum to jeden wielki odkurzacz zre wszystko na woj staw 1 sum to i takbardzo duzo a szczupak ooo ten jak rosnie to za chcwile nawet lina nie polapiesz a puzniej wezmie sie za twoje karpie. Prawda niestety jest straszna ale tak jest.
Makaron
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez xXx_KarpLord69_xXx » Nie Paź 21, 2018 9:36 pm

drodzy panowie ja mam malutki staw i wpuszczam tam malo ryb i one sie rozmnazaja i puzniej mam ich wiecej
pozdrawiam czarek
xXx_KarpLord69_xXx
 

Re: Ilość ryby w stawie

Postprzez Ryszard Rynkowski » Pon Paź 22, 2018 10:31 am

xXx_KarpLord69_xXx napisał(a):drodzy panowie ja mam malutki staw i wpuszczam tam malo ryb i one sie rozmnazaja i puzniej mam ich wiecej
pozdrawiam czarek

jakim cudem
Ryszard Rynkowski
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości