Prośba

Moderator: ekspert_PK

Prośba

Postprzez Gonzo » Wto Maj 03, 2011 5:34 pm

Czy ktoś może mi podesłać następujące info:
opis stosowania :
a) zasady „stałych nurtów”
b) wymogu „wykaszanie nie mniej niż 1/3 powierzchni koron grobli”
c) wymogu "utrzymywanie wysp, grobli wraz z ławami oraz innych nieużytków

Dziękuję
Gonzo
 

Re: Prośba

Postprzez Gość » Wto Maj 03, 2011 6:32 pm

Stałe nurty tak w skrócie to takie kiedy ryby przenosimy przez te sama stawy co roku;
Korona grobli, miejsce po którym jeździsz;
Wymóg utrzymywania wysp to konieczność utrzymywania ich w nienaruszonym stanie przez okres umowy;
W celu pełniejszych informacji zachęcam skorzystania z lektur lub kogoś kto wypisywał wnioski.
Gość
 

Re: Prośba

Postprzez kirss » Śro Maj 04, 2011 12:04 pm

Grobla składa się z podstawy, skarp i korony.
Koronę w uproszczeniu szerokosć góry. Powierzchnię okreslasz sam. Np. średnia szerokość 3.20 m i długość 250 m. Powierzchnia 800 m 2.
Jedna trzecia z tego to 267 m 2 i t tyle musialeś minimum wykaszać co powinieneś odnotować w księdze stawowej.
W rozporządzeniu oraz w instrukcji wypełnianai wniosku nie masz opisane jak masz to robić ( czy na całej długości )
W opisie możesz ( bezpieczniej) podać, że wykaszałeś wzdłuż całej długości grobli lub, że wykaszałeś w 100 % 84 m grobli.
Tak czy inaczej musi być to 30 % powierzchni korony grobli.
Co do pkt. C Po prostu nie karczujesz, nie kosisz roślin na skarpach grobli i nieużytkch. Nic nie wycinasz !
Nie musisaz tego mież w księdze stawowej, ale musisz opisać to w załączniku. Możesz to mieć skontrolowane.
Co do A nie wiem, nie mam.
kirss
 

Re: Prośba

Postprzez GOSCIU » Śro Maj 04, 2011 8:32 pm

Niech zyje wolny rynek .
GOSCIU
 

Re: Prośba

Postprzez luba » Czw Maj 05, 2011 7:07 am

Stałe nurty to wg agencji nie tylko te same roczniki ryb co roku w tych samych stawach ale mają swoje wytyczne z centrali /z obrazkami/jak można przenosić ryby .Z tego co mnie pokazali to jest połączenie stałych nurtów i niemieszanie obsad .Myślę ,że wg tej ich wykładni to mało kto spełni ich wymagania.Swoją drogą ciekawe, który kolega fachowiec daje im takie instrukcje.
luba
 

Re: Prośba

Postprzez rybakzielazny » Czw Maj 05, 2011 9:08 am

luba napisał(a):
> Stałe nurty to wg agencji nie tylko te same roczniki ryb co roku w tych
> samych stawach ale mają swoje wytyczne z centrali /z obrazkami/jak można
> przenosić ryby .Z tego co mnie pokazali to jest połączenie stałych nurtów i
> niemieszanie obsad .Myślę ,że wg tej ich wykładni to mało kto spełni ich
> wymagania.Swoją drogą ciekawe, który kolega fachowiec daje im takie
> instrukcje.
z tego co pamientam ze szkoły a potwierdzam właśnie z podręcznika profesora Wojdy ,,Karp chów i hodowla,, jednym z założeń stałych nurtów jest niemieszanie obsad. Idąc dalej jeżeli np. masz kilka przesadek pierwszych (A, B, C, D) to dając na presadkę II ,,A,, wycier z przesadki I ,,C,, to co roku w ramach stałych nurtów musi być przenoszona ryba z przesadki ,,C,, do przesadki,,A,, użycie wycieru z przesadki,,A,B,D,, powoduje przerwanie ciągłości nurtu.
rybakzielazny
 
Posty: 123
Rejestracja: Nie Maj 25, 2008 8:51 pm
Miejscowość: Jerzykowo


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości