Felieton Karpiowy

Moderator: ekspert_PK

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Janekk » Czw Paź 29, 2015 10:04 am

http://www.rekarton.pl/dobrowolne-porozumienie.html-0
Chyba jedyne tego typu porozumienie w Polsce, w starej UE jest więcej takich przykładów.
Uwaga o niedopuszczalnym uprzywilejowaniu IRŚ oczywiście słuszna.
Janekk
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez gość.. » Sob Paź 31, 2015 6:12 pm

Ale o co chodzi w tym artykule? Jakaś pomyłka czy co ? tam nie ma nic w temacie..
gość..
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Śro Lis 11, 2015 10:33 am

Ja chciałem spytać się autora ostatniego artykułu, jakie to były wyższe koszty produkcji w tym roku w stosunku do ubiegłego od ubiegłego, które powinny wpłynąć na wyższą o 18 % (1.5 zł) cenę karpia ?
Życzę sobie i rybakom ceny 12 zł, ale też mam w pamięci rok 2011 ( jeśli się mylę, proszę poprawić) kiedy to wiele gospodarstw dotknęły olbrzymie straty spowodowane wirusem KHV. Karpia miało zabraknąć, mówiły media i sami hodowcy. Ceny poszybowały w górę. Co się wtedy stało ? Nasi dzielni koledzy "rybacy" sprowadzili do Polski prawie wszystko co wyprodukowali Czesi, Węgrzy i Litwini. Efekt był taki, że zostało bardzo dużo niesprzedanego karpia !
Patrząc co dziś wyprawiają nasi dzielni koledzy "rybacy", do których w tych dniach rozjeżdżane są drogi do ich gospodarstw przez czeskie tir-y, powtórka z 2011 roku nie jest wykluczona. Jeśli tak się stanie i ryby u krajowych producentów nie zostaną sprzedane, to przez następne lata cena spadnie drastycznie i wiele gospodarstw się już nie podniesie. Tak więc Panowie prezesi uważajcie z takimi felietonami i apelami, bo wina może spaść też i na Was.
Pozdrawiam
Gość
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Zygmunt » Śro Lis 11, 2015 3:54 pm

Nie masz racji z tym 2011r., karpi lokalnie brakowało. Co do importu masz rację, był w 2011r. chyba największy w ostatnim dziesięcioleciu. Co do kosztów, zapytaj tych co mieli złapać np. 50 ton, a złapali 30, jakie były ich koszty w przeliczeniu na 1 kg odłowionej ryby.
Zygmunt
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Śro Lis 11, 2015 4:35 pm

Zygmunt napisał(a):Nie masz racji z tym 2011r., karpi lokalnie brakowało. Co do importu masz rację, był w 2011r. chyba największy w ostatnim dziesięcioleciu. Co do kosztów, zapytaj tych co mieli złapać np. 50 ton, a złapali 30, jakie były ich koszty w przeliczeniu na 1 kg odłowionej ryby.


Lokalnie zabrakło ? Mógłbym Ci podać kilka gospodarstw tylko z mojej okolicy, którym w 2011 zostało po 20-40 ton handlówki, co stanowiło 10-30 % ryb przeznaczonych do sprzedaży przez te gospodarstwa. Z braku popytu wiosną wpuścili je do stawów odrostowych i w następnym roku odłowili 4 kilówki. Trafiło to też "rybaków-handlarzy" na całe szczęście. Miała być wysoka cena i bezproblemowy zbyt, a co było wszyscy widzieli. Była to też jedna z przyczyn spadku cen na lata następne. Jakie są gwarancję, że ten rok nie będzie podobny ? Wiemy co się dzieje na teraz z importem. Perspektywa zarobku przesłoniła wielu rybakom- importerom oczy. Zobacz co się dzieje w dolnośląskim. Jak kursują czeskie samochody i gdzie wiozą rybę. Za rok będą płakać skąd się wzięły tak niskie ceny.
Jak mieli złapać 50 ton, a złapali 30 ton (nie wszyscy) to mniej skarmili paszy, mniejsze koszty odłowów, dystrybucji, zatrudnienia sezonowych i innych.
Gość
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Śro Lis 11, 2015 11:42 pm

Rozumiem, że chodzi o ten najnowszy felieton z www.pankarprybacy.pl?
Gość
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Śro Gru 23, 2015 2:56 pm

Gość napisał(a):Ja chciałem spytać się autora ostatniego artykułu, jakie to były wyższe koszty produkcji w tym roku w stosunku do ubiegłego od ubiegłego, które powinny wpłynąć na wyższą o 18 % (1.5 zł) cenę karpia ?
Życzę sobie i rybakom ceny 12 zł, ale też mam w pamięci rok 2011 ( jeśli się mylę, proszę poprawić) kiedy to wiele gospodarstw dotknęły olbrzymie straty spowodowane wirusem KHV. Karpia miało zabraknąć, mówiły media i sami hodowcy. Ceny poszybowały w górę. Co się wtedy stało ? Nasi dzielni koledzy "rybacy" sprowadzili do Polski prawie wszystko co wyprodukowali Czesi, Węgrzy i Litwini. Efekt był taki, że zostało bardzo dużo niesprzedanego karpia !
Patrząc co dziś wyprawiają nasi dzielni koledzy "rybacy", do których w tych dniach rozjeżdżane są drogi do ich gospodarstw przez czeskie tir-y, powtórka z 2011 roku nie jest wykluczona. Jeśli tak się stanie i ryby u krajowych producentów nie zostaną sprzedane, to przez następne lata cena spadnie drastycznie i wiele gospodarstw się już nie podniesie. Tak więc Panowie prezesi uważajcie z takimi felietonami i apelami, bo wina może spaść też i na Was.
Pozdrawiam



Mało co i mielibyśmy powtórkę.
Gość
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez antek podpalacz domów i jego siostra » Nie Lut 07, 2016 6:29 pm

jak pokazuje czas, wielu z nas ustępuje pstrągarzom
antek podpalacz domów i jego siostra
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Śro Lut 17, 2016 4:37 pm

Jest nowy felieton, interesujący
Gość
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez 84 » Śro Lut 17, 2016 5:46 pm

Nigdy nie kupowałem i nie czytałem gazety wyborczej ponieważ nie chciałem sobie robić wody z mózgu. Myślę, że Felieton Karpiowy może skłonić środowisko rybackie by również zrezygnowało z nabijania kasy Michnikowi.
84
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Śro Lut 17, 2016 7:26 pm

Na Polsat Play. Wiem idiotyczna telewizja ale jest tam cykliczny program o naszych rybakach morskich. Oglądam jak traktowana jest tam złowiona ryba i szlag mnie trafia, że my musimy stosować dobrostan. Ostatnio pokazany był kuter na którym poławiany był szprot. Szprot, który po zaciągu leżał na sucho w ładowni. Potem ten szprot za pomocą pneumatycznej dmuchawy przeładowywany był do wielkich metalowych kontenerów bez grama wody. Czym się różni ten szprot od naszych karpi ?
Gość
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez ryb » Sob Lut 20, 2016 3:08 pm

http://pankarprybacy.pl/feleton_82.html
popieram zjednoczenie, być może w końcu ktoś zastanowi się nad tym wszystkim i wybierze jedną instytucję prowadzącą działania skuteczniej niż trzy czy więcej niezależnych organizacji
nie wyklucza to powstanie ponad trzema organizacjami jednej wśród której będą przedstawiciele wszystkich tylko pozostaje jedno pytanie po co aż tyle?
ryb
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Sob Lut 20, 2016 3:57 pm

Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi prawdopodobnie o pieniądze. Cóż zrobić, interes Pana i związanej z Panem grupy nie musi być tożsamy z interesem innych grup związanych z PTR-yb i ZPR-yb. Rozumiemy Pana decyzję. Kasa jest najważniejsza.
Gość
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Sob Lut 20, 2016 10:16 pm

Gość napisał(a):Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi prawdopodobnie o pieniądze. Cóż zrobić, interes Pana i związanej z Panem grupy nie musi być tożsamy z interesem innych grup związanych z PTR-yb i ZPR-yb. Rozumiemy Pana decyzję. Kasa jest najważniejsza.

pewnie Gościu w pośpiechu mierzysz swoją miarką, przeczytaj spokojnie jeszcze raz tekst, a dojrzysz meritum.
Gość
 

Re: Felieton Karpiowy

Postprzez Gość » Pon Lut 22, 2016 8:49 am

Gość napisał(a):Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi prawdopodobnie o pieniądze. Cóż zrobić, interes Pana i związanej z Panem grupy nie musi być tożsamy z interesem innych grup związanych z PTR-yb i ZPR-yb. Rozumiemy Pana decyzję. Kasa jest najważniejsza.

Czyżby Zdzisław B.?
:-D
Gość
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości